1000 ir vienas aliejus

October 31, 2017

Prieš rinkdamiesi aliejų maisto gamybai būtinai atkreipkite dėmesį į aukščiausią galimą aliejaus kaitinimo temperatūrą (dažniausiai kepimui tinka tik rafinuotas aliejus) ir žinoma į tai, su kokiais  produktais galima derinti pasirinktą aliejų.

 

Viduržemio jūros regione populiariausias alyvuogių aliejus, apie šį aliejų kuriamos legendos, o alyvmedis ir alyvuogės Pietuose turi daug skirtingų simbolinių prasmių. Nuo seno tai ilgaamžiškumo, pergalės bei taikos ženklas. Alyvuogių aliejus taip liaupsinamas ne be reikalo, dažnas atkreipia dėmesį, kad žmonės Pietuose išties labai gyvybingi ir sveiki. Alyvuogių aliejus padeda išvengti tulžies ir pūslės akmenų susidarymo, stiprina plaukus ir padeda ilgiau išlaikyti jauną odą. Alyvuogių aliejus gelbsti sutrikus kepenų ar žarnyno veiklai, jo sudėtyje yra vitaminų A,D, E, K bei mononesočiųjų riebalų rūgščių, kurios yra stabilesnės už polinesočiąsias. Alyvuogių aliejus mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje, jis ypač gerai kovoja su „bloguoju“cholesteroliu – mažo tankio lipoproteinais (MTL). Alyvuogių aliejuje taip pat yra daugantioksidacinį poveikį turinčių augalinių medžiagų, šie antioksidantai saugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Alyvuogių aliejus tiks padažams, salotoms bei makaronų patiekalams pagardinti. Jeigu naudojate pirmo spaudimo nerafinuotą alyvuogių aliejų, nekepkite aukštoje temperatūroje, aliejus pradės smilkti pasiekęs 166 ° C temperatūrą. Kepimui labiau tinka rafinuotas aliejus, kurio smilkimo temperatūra – maždaug 230-240 ° C. Alyvuogių aliejaus geriau nelaikyti šaldytuve, nes susidarys nuosėdos ir aliejus sutirštės, tačiau nedėkite ir ten, kur pasieks saulės spinduliai, parinkite kiek tamsesnę ir vėsesnę vietą.

 

 

Su alyvuogių aliejumi dažnai lyginami rapsai, jie netgi vadinami šiaurės alyvuogėmis, mat, nesočiųjų riebalų rūgščių kiekiu jie lenkia alyvuoges net keletą kartų. Dažnai prisibijoma vartoti šį aliejų, nes kituose kraštuose auga genetiškai modifikuoti rapsai, tačiau ši baimė nepagrįsta –Lietuvoje neleidžiama auginti Gmo produktų. O mūsų šalyje išauginti rapsai yra itin kokybiški, todėl jų paklausa yra ir užsienyje. Rapsuose yra daugiausia polinesočiųjų riebalų rūgščių (Omega3), kurios saugo organizmą nuo laisvųjų radikalų poveikio, gerina medžiagų apykaitą, stiprina imunitetą, gerina regėjimą, palaiko normalų cholesterolio kiekį kraujyje bei reguliuoja kraujospūdį.

 

 

 

Daugiausiai Lietuvoje suvartojama saulėgrąžų aliejaus, tačiau galima spėti, kad tai lietuviams tik įprotis, kol kas mes nelinkę daug dėmesio kreipti į vartojamą aliejų, retai kada aliejus vartojame kaip pagardus ar tikimės, kad gaminamas patiekalas kepamas aliejuje įgaus subtilaus skonio, dažniau to vengiame, todėl ir mėgstame iš saulėgrąžų gaminamą aliejų, kurio skonis labai neryškus. Iš tiesų saulėgrąžų aliejus nelabai kuo išsiskiria iš kitų - jo sudėtyje yra vitamino E, nesočiųjų riebalų rūgščių Omega 6, tačiau šių elementų kiekis nelabai skiriasi nuo esančių kituose aliejuose. Vis gi, mitybos specialistai pataria vartoti kuo mažiau omega-6 riebiųjų rūgščių (t.y. linolo rūgšties,kurios labai daug saulėgrąžų aliejuje, taip pat moliūgų sėklų, sojų, kukurūzų gemalų aliejuose). Nes omega-6 riebiųjų rugščių perteklius blokuoja svarbių audinių hormonų sintezę (gamybą) iš omega-3riebiųjų rūgščių (audinių hormonai, susintetinti iš omega-6 ir omega-3 riebiųjų rūgščių, atlieka priešingas funkcijas). Tokiu būdu, organizme, dėl per didelio kiekio linolo rūgšties, sutrinka šių hormonų sintezė. Ją lemia būtent omega-6 ir omega-3 santykis. Audinių hormonai - tai vikrūs pasiuntiniai, perteikiantys informaciją iš vienos ląstelės į kitą, Jie reguliuoja kraujospūdį, kraujo krešėjimą, imuninės sistemos veiklą, uždegimines reakcijas. Iš omega-6 rūgščių susintetintų audinių hormonų perteklius veikia neigiamai, dėl jo prasideda lėtinėse ligos: reumatas, artritas, astma, Alzheimerio liga, osteoporozė, širdies ir kraujagyslių ligos.Nerafinuotą rapsų/saulėgrąžų aliejų naudokite salotoms ir užkandžiams gardinti, o rafinuotas tiks kepti, gruzdinti ir troškinti, jo smilkimo temperatūra labai aukšta (242° C ). Šiuos aliejus laikykite ne aukštesnėje kaip 27 ° C temperatūroje, apsaugotus nuo tiesioginių saulės spindulių, taip jie nepraras savo vertingųjų medžiagų.

 

 

Nuo seno lietuviai vartoja aliejų spaudžiamą iš kanapių sėklų. Žinoma, aliejus gaminamas iš pluoštinių kanapių sėklų, kuriose nėra narkotinių medžiagų. Kanapių sėklų aliejuje yra pats geriausias Omega 3 ir Omega 6 rūgščių santykis, todėl jis labai naudingas širdies kraujagyslių sveikatai. Aliejuje nemažai A, E, D ir B grupės vitaminų, išskirtinai nei kituose aliejuose yra kalcio, geležies ir natrio. Reguliarus kanapių aliejaus vartojimas padeda palaikyti sveiką organizmą, gerina atmintį, saugo nuo depresijos bei padeda dirbantiems protinį darbą. Aliejus pasitarnauja ir puoselėjant odos bei plaukų grožį. Kanapių aliejų naudokite šaltų patiekalų gamyboje, gardinkite jau pagamintas košes, salotas, troškinius. Nerekomenduojama naudoti kepimui, nes šį aliejų galima kaitinti tik iki 50 ° C temperatūros.


 

 

Kitas nuo seno Lietuvoje mėgstamas aliejus spaudžiamas iš linų sėmenų. Šio aliejaus sudėtyje dvigubai daugiau Omega 3 rūgščių nei visų taip liaupsinamuose žuvų taukuose. Jeigu vartosite šį aliejų, sumažės rizika susirgti kraujagyslių ir širdies ligomis, sumažės cholesterolio kiekis. Sėmenų aliejus laikomas vaistu nuo nutukimo, jį vartojant sumažėja apetitas ir pagreitėja medžiagų apykaita. Be to, šis aliejus padės kovojant su skrandžio rūgštingumu, nervų sistemos sutrikimais bei odos susirgimais. Linų sėmenų aliejų rekomenduojama vartoti kiekvienam, tačiau niekada jo nevartokite daugiau kaip po vieną šaukštą per dieną. Namuose linų sėmenų aliejų laikykite tik šaldytuve, jis tinkamas vartoti 3-4 mėnesius. Tik šaltiems patiekalams tiks sėmenų aliejus, kuris kaitinamas praranda visas gerąsias savybes ir netgi tampa kenksmingas, todėl jį naudokite salotoms, padažams ir užkandžiams pagardinti. Sėmenų aliejų laikykite šaldytuve supiltą į tamsų indą, nes gaudamas saulės spindulių jis oksiduojasi. Dėl tos pačios priežasties šį aliejų reikia suvartoti greitai, nes pastovėjęs ilgesnį laiką jis pasidaro kartus.


 

 

Pietų ir Pietryčių Azijoje labai populiarus sezamo sėklų aliejus. Indijoje tai – nemirtingumo simbolis, Senovės Romoje – produktas stiprinantis karius, bei puoselėjantis moterų grožį. Sezamo sėklos taip vertintos ne be reikalo, jos pasižymi antioksidantinėmis savybėmis. Sezamo sėklų aliejus naudingas, nes jame gausu mononesočiųjų riebalų rūgščių (Omega 9), kurios padeda išlaikyti kraujagyslių sienelių elastingumą bei saugo odą nuo išsausėjimo. Taip pat, nemažai polinesočiųjų rūgščių (Omega 6). Jos skatina plaukų augimą, padeda kovoti su uždegimais bei palaikyti normalią kaulų ir odos struktūrą bei dalyvauja hormonų gamyboje. Sezamo sėklos arba iš jų spaustas aliejus– ir vitaminų E, K šaltinis. Sezamo sėklų aliejus taip pat netiks kepimui, juo galite pagardinti salotas, ryžių ir makaronų patiekalus. Jį laikykite sausoje ir vėsioje vietoje, kur nepasiekia saulės spinduliai.


 

 

Žemės riešutų aliejus labiausiai mėgstamas Kinijoje, Pietų ir Pietryčių Azijoje. Tai aliejus pasižymintis sveikatai naudingomis savybėmis: sumažina žaizdų infekcijos tikimybę, stabdo senėjimo procesą, padeda išlaikyti gražią ir sveiką odą. Žemės riešutų aliejus – tikras viršsvorio, skausmo ir grybelio priešas. Žemės riešutų aliejus tinkamas gaminti maistą aukštoje temperatūroje, tad naudokite jį kepimui, skrudinimui, gardinkite juo salotas. Šio aliejaus nerekomenduojama dėti į šaldytuvą, nes laikant žemesnėje nei 10° C atsiras nuosėdų, sutirštės.

 

 

 

Kokosų aliejus populiarus Okeanijoje bei Pietų Azijoje. Nors jo sudėtyje nemažai sočiųjų riebalų rūgščių, jo teikiama nauda mokslininkai neabejoja. Kokosų aliejus padidina organizmo atsparumą bakterijoms ir virusams, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Šis aliejus labai lengvai virškinamas ir gerai pasisavinimas, todėl naudingas besilaikančioms dietos. Kaitinant kokosų aliejų nesusidaro laisvieji radikalai, todėl jį galima naudoti ir gaminant aukštesnėje temperatūroje. Kokosų aliejus tinka ir saldiems ir mėsiškiems patiekalams gaminti, jį galima naudoti kepimui. Šis aliejus ypač tinka blynams gaminti. Laikant aliejų žemesnėje nei 25 ° C temperatūroje jis išlaiko kietą konsistenciją, aukštesnėje temperatūroje suskystėję. Kokosų aliejų laikykite vėsesnėje, tamsioje vietoje, tačiau geriau ne šaldytuve.


 

 

Moliūgų aliejus - vienas brangiausių. Dar viduramžiais Europoje mažas moliūgų sėklų aliejaus buteliukas kainuodavo tiek pat, kiek auksinis žiedas. Vartoti šį aliejų naudinga, jis padeda puoselėti grožį (odą, plaukus, nagus), gerina virškinimą, paspartina žaizdų gijimą. Moliūgų sėklų aliejų į maisto racioną rekomenduojama įtraukti turintiems problemų su inkstais ar šlapimo pūsle. Šis aliejus ypač naudingas vyrams, nes gerina prostatos veiklą. Tai aliejus turtingas vitaminų A, D,E bei mineralų vario, geležies, mangano, magnio, kalcio ir kalio. 

Moliūgų sėklų aliejumi gardinkite salotas, jis kepimui netinka. Patartina moliūgų aliejumi užpiltą patiekalą suvalgyti iš karto, nes kiek pabuvęs jis apkars. Optimaliausia šio aliejaus laikymo temperatūra 15-20 ° C.


 

 

Vynuogių kauliukų aliejaus sudėtyje nemažai vitaminų A, E, K, kurie padeda išlaikyti drėgną ir jaunai atrodančią odą. Tai aliejus naudingas ne tik grožiui, bet ir sveikatai. Vartodami vynuogių kauliukų aliejų sumažinsite tikimybę susirgti kraujagyslių ligomis bei paskatinsite žaizdų gijimą. Be to, vynuogių aliejus stabdo vėžinių ląstelių plitimą ir padeda sergantiems ateroskleroze.

Vynuogių kauliukų aliejaus negalima kaitinti, juo gardinkite salotas, daržovių patiekalus, įdėkite į gaminamus padažus. Laikykite tamsioje vietoje.

 

 

Straipsnis paruoštas naudojantis:

Knyga "Sveika ir graži", leidykla "Terra Publica"

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload