Moniški žalių grikių pusryčiai

Priešistorė. Apie tai, kaip šitas receptas atsidūrė ant mūsų pusryčių stalo. Žodžiu, nusipirkom žalių (nekepintų) grikių – eilinį kartą, nes sveikiau. Viskas gerai – dažniausiai mums pasiteisina visi sveikumynai. Užsimerkėm tuos grikius nakčiai (kaip degintus – kuriuos mėgstam mirkytus pernakt), atsikeliam ryte, susitinkam bandymui, imam juos nusipilt – ir randam juos kažkokiose gleivėse:) - googlin‘am, gerai, čia enzimai, aišku gerai juos praskalaujam, užsipilam moliūgų sėklų aliejaus, užsiberiam kanapių sėklų, šiek tiek himalajų druskytės (viską darom taip pat kaip su savo kepintais grikiais) ir pradedam valgyt...na atsiprašau, bet mums buvo daugiau nei neskanu:D nors paskui paklausinėjus sužinom, kad kitiems ir taip skanu.. na bet mums šis receptas neveikia. Kokią savaitę stovi tas vos paliestas grikių kilogramas ir bado akis – vistiek turim kažką su jais padaryti.

Taigi va – internete randam receptą su bananu ir jį išbandom, voila! Nuostabu – dabar užsidegusios juos valgom kas antrą dieną ir dar vaikams padarom:)
Gamybos trukmė: 5 min + slaptas 1 nakties grikių mirkymo laikas


Dviems pusryčiautojams reikės:

8 šaukštai žalių grikių

2 bananai

1 kupinas šaukštas riešutų sviesto (naudojame anakardžių iš „Sviestas sviestuotas“)

Papuošimui šįkart – aviečių milteliai iš „Urban Food“ ir Chia sėklos.


Procesas:

Grikius užpilame vandeniu ir paliekame per naktį. Ryte juos gerai praplauname nuo vandens ir didžiąją dalį sublenderiuojame su 1 bananu ir tuo 1 šaukštu riešutų sviesto, tada šią košę sumaišome su neblenderiuotais mirkytais grikiais, kuriuos atsidėjome. Kitą bananą supjaustome griežinėliais ir sluoksniuojame taurėje – grikių tyrė, bananai, grykių tyrė, bananai:) pasipuošiame kaip tik norime:) tikrai labai skanu ir tiesą pasakius – sočiai saldu:)

#pusryčiai #sveiki #bananai #grikiai #receptas