Misteris sūrelis 2017! Sūrelių rinkimai.

Tadam! Norime iškilmingai Tau pristatyti dar vieną naują skiltį – RINKIMAI. Ir kaip jau spėjai suprasti, jų bus ne vienas :) Tad, pirmam kartui (jei atidžiai seki mus – jau žinai) lyginsime sūrelius. Tokia paprasta užduotis, kol neapsilankai didesniame prekybos centre. Ir pamatai jų įvairovę. Objektyvumo dėlei nusprendėme, jog lyginsime įvairių gamintojų vanilinius (ar, jei tokių nėra, paprasčiausius savo sudėtimi) varškės sūrelius. Pririnkome jų visą kalną – parsisiųsk visą lentelę su sūrelių nuotraukomis iš mūsų Parsisiųsk skilties – ten visi balai, sudėtys, kainos ir gramai:)

Mes susėdome, apsvarstėme, ir nusprendėme, kad vertindamos remsimės šiais kriterijais ir skirsime tokius balus:

  1. -2 jei cukrus eina jau antroje vietoje;

  2. -1 jei varškės (ne glaisto) sudėtyje yra augalinių riebalų;

  3. -1 jei varškės yra mažiau nei 70 procentų;

  4. -0,5 už kiekvieną, kaip mes vadiname, nereikalingą ingredientą.

Taigi, mūsų TOP sūreliai:

PIRMA vieta, be jokių abejonių, atiteko Lukšių pieninės „SENOLIŲ“ glaistytam vanilės skonio varškės sūreliui. Kodėl be jokių abejonių? Na tu pažiūrėk į sudėtį: visų pirma joje randame tikrai daug varškės! Ne 56, ne 71, o visus 82,9% varškės! Sudėtis trumpa ir aiški, jokių dervų ir panašių išradimų:) tik mūsų rastas sūrelis be laktozės - tikslinamės su gamintoju dėl pačios gamybos, kaip išimam laktozė.

ANTRA vieta Magijos ir Graikiškam sūrėliams, sudėtis jau ilgėja, varškėje atsiranda įdomesnių dalykų (raugas, pieno baltymai ir pan:)), bet visdar protu suvokiama;)

TREČIA vieta Pasukų sūreliui.

IŠVADA Nr.1. Peržvelgę sūrelių sudėtį likome šiek tiek nustebintos. Na gerai gerai, tikrai netikėjome, kad varškės sūreliai yra pats sveikiausias užkandis. Tačiau, tikrai nemanėme, kad paprastuose vaniliniuose sūreliuose rasime tiek daug visko!! (blogąją prasme). Na tarkim hidrintas palmių branduolių aliejus, kuriam kitose šalyse siekiama uždėti didesnius mokesčius, kad gamintojai būtų skatinami atsisakyti jo naudoti? Kam jo reikia tavo organizmui?

IŠVADA Nr.2. Ar atkreipei dėmesį, į ilgiausias sudėtis turinčius sūrelius? Ir ne - jie nėra geriausi/sveikiausi. Ir kas svarbiausia, net keli iš jų poziciuonuoja save kaip produktus, skirtus vaikams. Tai ką, vaikams galima dar prasčiau? Žodžiu, niekada neperkame produktų, subalansuotų specialiai vaikams, mes rimtai!

IŠVADA Nr.3. Primename, kad mes nagrinėjome paprasčiausius savo sudėtimi varškės sūrelius – vanilinius. O kad tu žinotum, kas dedasi tuose su įvairiais skoniais! Tiksliau ne skoniais, o įvairiais dažikliais, kvapiosiomis medžiagomis. Nes jei sūrelis yra su pistacijomis, dar absoliučiai nereiškia, kad ten tų tikrų pistacijų išvis yra – mes buvome tikrai nustebusios pažiūrėjusios į pistacijų skonio sūrelio sudėtį ir radusios tik...pistacijų kvapąJ taip kad ne – pistacijų nė kvapo, o pistacijų tik kvapas:D

IŠVADA Nr.4. Oi, labai paprasta išvada. Bent jau mes nuo šiol nebevalgom tų visų parduotuvinių sūrelių. Ir tikrai ne kasdien, ir jau tikrai neduodame vaikams. Nes žinot ką, mūsų (ir mūsų šeimos narių) kūnai nėra šiukšlių dėžės ir mes labai tikime tuo, kad ką valgai=toks esi=toks jautiesi. Todėl varškės sūreliai savo sudėtimi, cukraus kiekiu yra labiau panašūs ne į sveiką užkandį, o veikiau į „snickers‘ą su šiek tiek varškės“.

O jei nori tikrai sveiko deserto sau ir savo šeimai, kviečiame kartu su mumis pasigaminti naminę varškės sūrelio variaciją! :) Jau greit receptuose:)

P.S. Buvo klausimų dėl kitų rūšių sūrelių - Karums bei sūrelių be glaisto, juos taip pat įtraukėme į palyginimą (papildytas palyginimas jau Atsisiųsk skiltyje), tik užsiminsime, kad sūreliai be glaisto tikrai sveikesnis variantas:)

#sūrelis #rinkimai #palyginimas #geriausias #cukrus