"Livinn - sveiki produktai" įkūrėjos Guodos Azguridienės patarimai Monų Monams dėl....CUKR

Nenustygstame vietoje, nes mums pasisekė gauti pačios Guodos Azguridienės (mes nė kiek neperdedam - mums ji tikras autoritetas:) patarimus Tau norint atsisakyti cukraus ar sumažinti jo kiekį. Kas smagiausia, kad jie tokie tikrai šilti ir tikrai puikiausiai tinka mūsų programoje. Prašome tokia proga - galima sakyti pirmasis mūsų interviu - užsikaisti arbatos ar pasidaryt kavos ir...nesidėti cukraus:)) Jūsų dėmesiui - patarimai:

Guoda Azguridienė Monų monams:

"Kadangi cukraus vartojimas labiausiai susijęs su mūsų malonumo jausmu, įtikinti jo sumažinti reikia ne kūną, o protą. Taigi cukraus mažinimo metodai priklausys nuo žmogaus charakterio. Reikia tiesiog išbandyti.

Man gerai veikia trys.

Pirmas metodas - išrankumas saldumynuose. Aš sau leidžiu mėgstamus desertus, bet atidžiai žiūriu, kad lengva ranka nepaimčiau kokių nors saldėsių, kurie nėra mano labai mėgstami. Trumpai tariant, vietoje eilinių sausainių, bandelių, spurgų, saldainių, saldintų gėrimų, pyragų, pyragaičių, šokoladų ir kt. suvalgai tikrai savo mėgstamo deserto arba naminio pyrago, arba tada, kada labai norisi, bet tik išskirtinai mėgstamo: šokolado, džemo, pyrago ar torto. Šis metodas naudingas ne tik dėl cukraus. Mat pigiuose kepiniuose ir desertuose apstu medžiagų, kurių geriau nevalgyti, negu valgyti: hidrintų riebalų, pieno miltelių, dirbtinių kvapų ir dažų ir t.t. Po kurio laiko tų prastesnių saldėsių nevalgai jokia proga - nes neskanu.

Antras metodas - pusė porcijos. Ypač praverčia valgant kompanijoje ar keliese kavinėje. Išsirenki skaniausią desertą, bet suvalgai jį per pusę su draugu ar drauge. Paprastai visi sutinka dalintis.

Trečias metodas - kurį laiką (neilgą) valingai atsisakyti cukringų produktų. Pakanka vos kelių dienų atprasti nuo kakavos su cukrumi, košės su cukrumu (sirupu, uogiene ir t.t.). Ant košės užsibarstai cinamono, razinų arba traiškytų linų sėmenų, o sutaupytą uogienės šaukštelį suvalgai jau kaip desertą, pasimėgaudamas - kai tos būtent uogienės labai nori. Kurį laiką cukraus primažinus po to jo norisi gerokai mažiau. Anksčiau įprasti gaminiai atrodo nenormaliai saldūs ir dėl to neskanūs.

Svarbu neperlenkti lazdos ir neapsiriboti per daug. Aš mėnesį beveik nevalgiau produktų su pridėtu cukrumi, nors natūralių cukrų (kaip antai - džiovinti vaisiai) neribojau. Nors nemanau, kad suvalgiau jų daugiau nei paprastai. Nepajutau jokio diskomforto, juolab, kad valgiau ir desertus, tais atvejais, kai norėjosi dėl bendravimo ar pan. Bet bendras cukraus poreikis sumažėjo stipriai ir toks išliko (jau geras pusmetis praėjo nuo to laiko)."

Iškart pakomentuosime iš savo patirties - išrankumas puikiausiai veikia, pavyzdžiui mes baisiai nemėgstame degalinių, nes ten kažko sveiko saldaus nė su žiburiu nerasi, o kartais kelionėje taip smagu būtų pasmaguriauti, bet taip ir liekame nepasmaguriavusios:).. Pusė porcijos...hmm-čia jau valios išbandymas:) bet jei dalinies su drauge - na gal nesusimuštume:) - po sausios mėnesio bandysime tą retą saldumyną pasidalinti dviese:) o trečiasis patarimas tiesiog tip top į mūsų programą - štai sausis be cukraus gera pradžia atprasti nuo didelių cukraus kiekių - patikėkite, paskui visi pieniški šokoladai atrodys vienodi beskoniai cukraus kalnai :)

Dar kartą ačiū už patarimus!

#livinn #cukrus #saldumynai #mityba #desertas #sveikamityba #mažosporcijos