Plaukime riešutus!!

Tiesiog pirma paprasta priežastis – jeigu plauname vaisius ir daržoves – kodėl nereiktų plauti riešutų? Nes jie maži?:D

Riešutai užauga kevale, kurį paskui įmonės nuima ir parduoda riešutus jau be kevalo (aišku, galima įsigyti ir su, bet populiariausia – be). Na ir kaip tuos kevalus nuima? Yra didelių įmonių su modernesnėm riešutų paruošimo prekybai linijom, yra ir mažesnių, kur daugiau dominuoja darbas. Dabar tikrai rekomenduojame pažiūrėti šį video:

https://www.youtube.com/watch?v=IUnFlxSkb7c

šis ilgesnis, bet irgi apetitingas:

https://www.youtube.com/watch?v=4P68jK0TgD8

Mes gal daug ir nekomentuosim, bet tik dar vienas svarbus argumentas už plovimą yra tai, kad jie gali būti tiesiog nučiupinėti:) Tokie nučiupinėti riešutai toliau suverčiami į maišus, sandėliuojami, transportuojami į uostus, plukdomi į Europą ir čia kažkur pakuojami. Ne tik, kad skamba nešvariai, bet taip ir yra. Ai ir vieni daug keliaujantys draugai pasakojo kaip matė po riešutų krūvas lakstančias žiurkes – tik čia mes šiaip pasakom, nes įprastai tai nemėgstame tokių pasakymų „mano draugė sakė“:)

Kitas įdomus ir svarbus klausimas – kaip auginami riešutai? Turbūt nesitiki, kad jie visi auga ekologiškose riešutmedžių giraitėse kur robotukai juos nurinkinėja.. Taigi vagi – auginant neorganiškus riešutus naudojama chemija ir kartais labai stipri chemija.

Tarkim auginant anakardžius naudojamas toks pesticidas endosulfanas, kuris yra uždraustas daugiau nei 80 šalių. Bet neuždraustas Indijoje, Kinijoje ir kai kuriose kitose riešutus auginančiose šalyse. Endosulfanas yra uždraustas, nes yra labai pavojingas – nuo jo galima net mirti (yra ir pasitaikę mirties atvejų), žinoma, nuo didesnių dozių, bet tai nereiškia, kad gerai mažytėmis dozėmis jį valgyti kartu su riešutais. Auginant pistacijas, dažnai naudojamas pesticidas Fosmet, kuris bent jau gyvūnų tyrimuose parodė, jog sukelia vėžį. Graikiški riešutai išskiriami kaip daugiausiai paveikti pesticidų. Makadamija riešutai purškiami atrazinu – chemikalu, kuris gali neigiamai veikti žmogaus reprodukcinę sistemą. Žinoma, riešutai purškiami ne po išlukštenimo. Bet akivaizdu, kad lukštenant riešutus ypač rankiniu būdu pesticidų nuo lukšto patenka ir ant pačio riešuto.

Taigi, šiandien nepaliečiame temos, kodėl riešutus reiktų ar nereiktų mirkyti vandenyje – ji vėliau, šiandien tiesiog norime paskatinti NUPLAUTI TUOS MURZINUS RIEŠUTUS:D

O čia nuotrauka kaip atrodo vanduo nuplovus (tik nuplovus, ne mirkius) jame anakardžius - tokia sriubytė:

#riešutai #mirkytiriešutus #plautiriešutus #riešutųvitaminai #švarūsriešutai #ekologiškiriešutai #pirktiriešutus