KNYGOS APŽVALGA - William Davis "KVIEČIŲ PILVAS"


Tiesą pasakius tai nėra nauja knyga, tiesą pasakius mes ją ir perskaitėme jau seniau, bet mums tikrai patiko.

Visi daugiau ar mažiau žino, kad reikia mažiau valgyti miltinių patiekalų, bet vėl gi dažniausios priežastys būna: „dėl svorio“, „dėl kilogramų“ - labai paviršutiniškos. O šioje knygoje autorius išdėsto savo paties patirtį bei pateikia tyrimų rezultatus – ką daro kviečiai (šiuolaikiniai kviečiai) mūsų kūnui. TIESA -nereikia aklai tikėti viskuo, ką autorius rašo. Tarkim jis teigia, kad kviečiai sukelia priklausomybę, bet iš tikro tokių tyrimų nėra. Taip pat reigia, jog pilnagrūdžiai produktai yra taip pat blogai kaip ir aukščiausios rūšies miltai - vėlgi, visi tyrimai teigia, jog sudėtiniai angliavandeniai yra gerai.

Buvo įdomu perskaityti, kad dabartiniai kviečiai yra labai toli nuo tų kviečių, kuriuos valgė tarkim mūsų proseneliai – dabar yra sėjamos visiškai naujos, išvestos veislės, iš kurių pagaminti produktai yra daug sunkiau priimami mūsų organizmo - nes jau yra labai nutolę nuo gamtos ar savo pirmtakų. Daugkas ginčijasi dėl to organizmo priėmimo, bet esmė lieka ta pati, kad veislės yra stipriai išvestos - autorius įdomiai dėsto kokią tai gali turėti įtaką mūsų organizmams.

Knyga būtų naudinga ir tiems, kurie serga diabetu arba turi riziką juo sirgti – autorius pateikia savo pacientų pavyzdžius, kaip elementarus kviečių ir jų gaminių atsisakymas padėjo pagerinti sveikatą. Jis pats vien atsisakydamas kviečių ir rinkdamasis žemo glikemijos indekso produktus susitvarkė savo sveikatos problemas.

Taip pat knygoje rasite parašyta, kaip kviečiai yra susiję su celiakija, kaip kviečiai rūgština organizmą, kaip jie sendina odą ir daug dar įvairių įdomybių. Autorius nueina taip toli, kad net pasisako prieš pilno grūdo duoną.

Taigi, iš vienos pusės ši knyga labai jau stipriai kategoriškai prieš kviečius – bet kokios formos! Tačiau iš kitos pusės, mums patiko tai, kad ji priverčia susimąstyti kiek kviečių žmonės valgo (Pusryčiams duona? Pietums makaronai? Duoniukai? Krekeriai? Batonas? Desertui sausainiai? Pyragas? Savaitgalį blynai? Na patys skaičiuokite...) ir kokie gali būti to rezultatai. Iš mokslinės pusės autorius neretai tyčia ar netyčia daro nepagrįstas išvadas (tarkim rašo, kad kviečiai sukelia nemažai ligų – na taip jau labai abstraktu ir nelabai moksliškai pagrįsta), bet jo nuomonė tikrai įdomi ir negalime pykti už skatinimą atsisakyti baltų miltų.

Knyga skaitosi tikrai lengvai ir mokslinė knygos pusė nėra nuobodi (nors kartais nepagrįsta, tad skaityti reiktų kritiškai).

MŪSŲ VERDIKTAS – vis tik už :)

Knygą gali rasti čia.

#kviečiųpilvas #atsisakytimiltų #priklausomybė #knyga #knygosapžvalga #obuolys