Cukraus faktai

January 17, 2017

 

 

Cukraus suvartojimas kasmet kyla – 1980 metais jo buvo suvartojama 90 milijonų tonų, 2009 – jau 154 milijonai tonų, o 2016 – skaičiuojama, jog skaičius jau pasiekė 176 milijonus tonų.

 

75 procentai visų pasaulio žmonių gyvena Afrikoje (1,1 milijardas) ir Azijoje (4,4 milijardai) – Azijoje gerėjant gyvenimo lygiui kasmet cukraus suvartojimas kyla 5 procentais – galite įsivaizduoti kaip tai įtakoja cukraus pramonę – kai 4,4 milijardai žmonių kasmet vis daugiau suvartoja cukraus.

 

2013-2014 metų statistika rodo, kad ES suvartoja 18 procentų pasaulyje suvartojamo cukraus, Indija – 26%, JAV – 11%, Kinija – 16%, Brazilija – 12%.. O taip – amerikiečiai tikrai suvartoja ne daugiausiai.

 

Nors iš kitos pusės – skaičiuojant cukraus kiekį vienam žmogui vistik pirmoje vietoje JAV su 126 gramai cukraus vienam žmogui per dieną (priminsime rekomenduojamą paros normą – 50 gramų žmogui). Antra vieta – Vokietija (102,9 gramai), trečia – Olandija (102,5 gramai). Taigi kai galvoji „tie storuliai greito maisto mėgėjai, ledų dėžėmis valgytojai amerikiečiai“ esi iš dalies teisi – jie tikrai pirmauja, bet na kritiškai įvertinus skirtumą – ne taip jau daug atsilieka vokiečiai ar olandai. Statistikos lietuviams neradome (prašau jei žinai – parašyk mums!), bet spėjame, kad nebūsime labai toli nutolę nuo vokiečių ir kaip ir visose augančiose ekonomikose – skaičius irgi auga.

 

Skaičiuojama, jog 75 procentai supakuotų maisto produktų (ne tik saldumynų!) sudėtyje turi cukraus (liesas beskonis jogurtas, pomidorų padažas, konservuotos pupelės, salotų padažai, pilnagrūdžiai „duoniukai“ ir t.t. – aha, kai kurių rūšių duoniukuose vienoje porcijoje gali būti net apie 1-1,5 šaukštelio cukraus –mmmm, kaip sveikaJ). Mes jau nekalbam apie cukraus kiekius iš tiesų saldžiuose produktuose – pavyzdžiui, vienoje porcijoje „dribsnių“ (na tų kur mėgsta vaikai) gali būti 17 gramų cukraus (o dažnai porcijos neužtenka), užpilamose košėse (supakuotos patraukliuose maišeliuose) – iki 16 gramų cukraus; šaltoje arbatoje – 0,5 l buteliuke – 55 gramai cukraus; kakavos puodelyje – 19 gramų cukraus.. na ir galėtume vardint ir vardint, ir vardint. Vien per pusryčius galima labai lengvai 50-100 gramų cukraus suvartot pakankamai „sveikai“ (nagi – argi „dribsniai“ su pienu + šalta arbata – ne sveika? Ne!:)

 

Snickers 100 gramų turi 47 gramus cukraus, tad jeigu vietoj šokolado renkies „sveikiau“ ir geri šaltą arbatą (55 gramai buteliuke) – pagalvok:D

Amerikoje vidutinis suaugęs suvartoja 22 šaukštelius cukraus per dieną, o vaikas vidutiniškai – 32 šaukštelius! Taip yra todėl, kad beveik visi vaikams skirti maisto produktai yra su labai daug cukraus (na pradėkim vardinti: jogurtai, varškės sūreliai, dribsniai, košės, dribsnių batonėliai, sausainiai, geriamieji jogurtai – pavyzdžiui, 1 Actimel buteliuke 13 gramų cukraus).

 

Vienoje 330 ml skardinėje Coca-cola‘os – 35 gramai cukraus. Apie 40% procentų cukraus vaikai bei paaugliai suvartoja iš gaiviųjų gėrimų (į juos įeina ir jau minėtos šaltos arbatos, ir sporto gėrimai ar vanduo „su vitaminais“), suaugusiems šis procentas mažesnis – 25 procentai, bet suaugusių racione atsiranda alkoholis, iš kurio jie gauna apie 10% dienos cukraus (žinoma, vidutiniškai kalbant).  

 

Taip kad šįkart tik skaičiai ir faktai, bet jie maždaug iliustruoja KIEK CUKRAUS MES VALGOME ir VALGOME VIS DAUGIAU.. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload