Cukraus faktai


Cukraus suvartojimas kasmet kyla – 1980 metais jo buvo suvartojama 90 milijonų tonų, 2009 – jau 154 milijonai tonų, o 2016 – skaičiuojama, jog skaičius jau pasiekė 176 milijonus tonų.

75 procentai visų pasaulio žmonių gyvena Afrikoje (1,1 milijardas) ir Azijoje (4,4 milijardai) – Azijoje gerėjant gyvenimo lygiui kasmet cukraus suvartojimas kyla 5 procentais – galite įsivaizduoti kaip tai įtakoja cukraus pramonę – kai 4,4 milijardai žmonių kasmet vis daugiau suvartoja cukraus.

2013-2014 metų statistika rodo, kad ES suvartoja 18 procentų pasaulyje suvartojamo cukraus, Indija – 26%, JAV – 11%, Kinija – 16%, Brazilija – 12%.. O taip – amerikiečiai tikrai suvartoja ne daugiausiai.

Nors iš kitos pusės – skaičiuojant cukraus kiekį vienam žmogui vistik pirmoje vietoje JAV su 126 gramai cukraus vienam žmogui per dieną (priminsime rekomenduojamą paros normą – 50 gramų žmogui). Antra vieta – Vokietija (102,9 gramai), trečia – Olandija (102,5 gramai). Taigi kai galvoji „tie storuliai greito maisto mėgėjai, ledų dėžėmis valgytojai amerikiečiai“ esi iš dalies teisi – jie tikrai pirmauja, bet na kritiškai įvertinus skirtumą – ne taip jau daug atsilieka vokiečiai ar olandai. Statistikos lietuviams neradome (prašau jei žinai – parašyk mums!), bet spėjame, kad nebūsime labai toli nutolę nuo vokiečių ir kaip ir visose augančiose ekonomikose – skaičius irgi auga.

Skaičiuojama, jog 75 procentai supakuotų maisto produktų (ne tik saldumynų!) sudėtyje turi cukraus (liesas beskonis jogurtas, pomidorų padažas, konservuotos pupelės, salotų padažai, pilnagrūdžiai „duoniukai“ ir t.t. – aha, kai kurių rūšių duoniukuose vienoje porcijoje gali būti net apie 1-1,5 šaukštelio cukraus –mmmm, kaip sveikaJ). Mes jau nekalbam apie cukraus kiekius iš tiesų saldžiuose produktuose – pavyzdžiui, vienoje porcijoje „dribsnių“ (na tų kur mėgsta vaikai) gali būti 17 gramų cukraus (o dažnai porcijos neužtenka), užpilamose košėse (supakuotos patraukliuose maišeliuose) – iki 16 gramų cukraus; šaltoje arbatoje – 0,5 l buteliuke – 55 gramai cukraus; kakavos puodelyje – 19 gramų cukraus.. na ir galėtume vardint ir vardint, ir vardint. Vien per pusryčius galima labai lengvai 50-100 gramų cukraus suvartot pakankamai „sveikai“ (nagi – argi „dribsniai“ su pienu + šalta arbata – ne sveika? Ne!:)

Snickers 100 gramų turi 47 gramus cukraus, tad jeigu vietoj šokolado renkies „sveikiau“ ir geri šaltą arbatą (55 gramai buteliuke) – pagalvok:D

Amerikoje vidutinis suaugęs suvartoja 22 šaukštelius cukraus per dieną, o vaikas vidutiniškai – 32 šaukštelius! Taip yra todėl, kad beveik visi vaikams skirti maisto produktai yra su labai daug cukraus (na pradėkim vardinti: jogurtai, varškės sūreliai, dribsniai, košės, dribsnių batonėliai, sausainiai, geriamieji jogurtai – pavyzdžiui, 1 Actimel buteliuke 13 gramų cukraus).

Vienoje 330 ml skardinėje Coca-cola‘os – 35 gramai cukraus. Apie 40% procentų cukraus vaikai bei paaugliai suvartoja iš gaiviųjų gėrimų (į juos įeina ir jau minėtos šaltos arbatos, ir sporto gėrimai ar vanduo „su vitaminais“), suaugusiems šis procentas mažesnis – 25 procentai, bet suaugusių racione atsiranda alkoholis, iš kurio jie gauna apie 10% dienos cukraus (žinoma, vidutiniškai kalbant).

Taip kad šįkart tik skaičiai ir faktai, bet jie maždaug iliustruoja KIEK CUKRAUS MES VALGOME ir VALGOME VIS DAUGIAU..

#cukrus #cukraussuvartojimas #gaiviejigėrimai #paslėptascukrus