INTERVIU su Ach vegan šokolado Karolina

Net nežinom kaip čia pateikt šokoladą mėnesį be saldumynų:D na ką - sąžiningai sakome, kad sausį mes jų neragavome, bet čia toks skonis kur nepamirši ilgai. o dar iš tikrųjų tiems, kurie tiesiog mažina saldumynus šį mėnesį tai būtų pats laikas išbandyt sveikesnį šokoladą - be cukraus. Bet daugiau apie jį ir apie jo Karoliną mūsų interviu! Kaip džiaugiamės!:)

Ach vegan šokoladas anksčiau priklausė merginai, svajojusiai apie šokolado gamyklėlę Dzūkijoje, Jūs ją perpirkote - ar taip pat esate veganė?

Jeigu atvirai, tikrai nesu veganė, tačiau tiek pati, tiek mano šeima, stengiamės maitintis sveikai. Kasdien mūsų maisto racione yra daržovių, vaisių, o gyvūlinius produktus vartojam ne itin dažnai. O šio šokolado esmė yra ne tik tai, jog jis veganiškas. Visos šokolado sudedamosios dalys yra ekologiškos, sveikos ir natūralios, ne tik nenaudojam gyvūlinių produktų, bet ir nereikalingų priedų bei cukraus, todėl jis tinka ne tik veganams, tačiau ir visiems, sveiką gyvenseną propaguojantiems, žmonėms. Kiek svarbu Jums pati mityba? Ar planuojate valgius? Kiek svarbu maitintis sveikai?

Man mityba visada buvo ir yra svarbi, nes manau, jog atrodom taip - kaip maitinamės. Taip pat turiu 2 metų dukrytę, tad norisi jai įskiepyti sveiką gyvenimo būdą. Kiekvieną sekmadienį susiplanuojame ateinančios savaitės meniu: taip nusiperkam tik to, ko reikia ir nesimaitinam bet kaip ir bet kada. Nesu didelė pusryčių gerbėja, tad rytą pradedu žaliuoju kokteiliu.

Kokie saldumynai skaniausi? Kokius tik retomis progomis sau leidžiate?

Vaikystėje buvau didelė smaližė, tačiau atidžiau pradėjus galvoti apie tai, ką valgau, pradėjau rinktis sveikesnius produktus, tad dažnai mėgstamų pyragaičių, sausainių ar tortų nevalgau, nes man jie yra per saldūs. Mūsų gaminamame šokolade nenaudojam cukraus, jį pakeitėmė stevijos mišiniu, tad jis nėra labai kartus, bet tuo pačiu nėra perdėtai saldus. O būtent stevija turi savybę mažinti cukraus poreikį, bei valgant juodą šokoladą, kurio sudėtyje vietoje cukraus naudojama stevija, atsinaujina skonio receptoriai ir žmogui nebesinori vartoti tiek cukraus, ir pradedam daug geriau jausti valgomo maisto skonį, jį išgryniname. Tačiau atradau naujų receptų, gaminu šokoladinius keksiukus, kuriuose naudojų būtent mūsų veganišką juodą šokoladą ir į vidų dedu pačių užaugintas vyšnias - tai mano mylimiausias desertas, kuriuo mėgstu pasilepinti. Kiek šokolado suvalgote per dieną?:)

Keletą gabalėlių.

Verslas ne jūsų sukurtas- kaip sekėsi jį pamilti ir prisijaukinti?:)

Aš visada tikėjau laimingu atsitiktinumu ir keletą mėnesių mąsčiau apie naują veiklą. Tada pamačiau, jog parduoda šokolado gamybos verslą ir tiesiog pajaučiau, kad tai yra tai, ką noriu daryti, pati idėja mane tiesiog pakerėjo. Pradėjau labiau gilintis į šokolado sudėtį, kai ką patobulinome ir kiekvieną kartą sužinodama ką nors gero apie mūsų šokolado savybes bei sudėtinių dalių naudą vis labiau jį įsimylėdavau.

Naujos pakuotės atrodo įspūdingai, jos pateko ir į Packaging of the World - kaip kilo idėja jas keisti ir tokias sukurti?

Keitėme šokolado dydį, nes norėjosi lengviau laužomo ir šiek tiek didesnio, tad savaime nusprendėme ir atnaujinti pakuotes. Tačiau palikome mažas istorijas ant kiekvieno šokolado, kurios jau buvo sukurtos, ir apjungiant jas bei šokolado skonį sukūrėme šias pakuotes.

Kokie pagrindiniai ingredientai sudaro Jūsų šokoladą?

Kakava, kakavos sviestas, ryžių grietinėle bei stevijos mišinys. Nėra jokių emulsiklių, nenatūralių saldiklių ar nereikalingų riebalų. Priedai taip pat yra ekologiški ir švieži, riešutai dedami į šokoladą atkeliavo tik nuskinti ir nuraškyti.

Kokios yra didžiausios Jūsų maisto nuodėmės?

Didžiausią norą prisivalgyti jaučiu prieš miegą, Tai nėra gerai nei kūno svoriui, nei miego kokybei, nei rytinei savijautai - tad bandau visiškai atsikratyti šio blogo įpročio.

Ar turėtumėt patarimų mūsų skaitytojams, kurie nori sumažinti suvartojamo cukraus kiekį? Tarkim kažkokių sveikų desertų, užkandžių ar panašiai.

Valgyti mūsų šokoladą (juokiasi). Kaip jau minėjau, būtent juodas šokoladas su stevija padeda sumažinti potraukį saldumynams, taip pat stevija neturi nei vienos kalorijos ir nekenkia dantims. Šis produktas atgaivins skonio receptorius, ko pasekoje nebenorėsit valgyti produktų turinčių daug cukraus, nes bus per saldu, netgi neskanu. Iš desertų siūlyčiau gamintis ledus iš trintų bananų ir jogurto (arba be jo) užšaldžius specialiuose indeliuose ant pagaliuko ir išėmus juos aplieti šokoladu, kuris iškart sustings dėl šalčio. Kepti šokoladinius keksiukus atsisakant cukraus ir naudojant juodą šokoladą neturintį cukraus. Dar siūlyčiau kepti savo duoną, gamintis majonezą, jogurtą ar varškės sūrelius - taip galėsite žinoti, jog jame nėra cukraus arba riboti jo kiekį. Tikriausiai manote,kad tam reikia daug laiko, tačiau tikrai yra nemažai receptų leidžiančių tai padaryti labai greitai ir galėsite džiaugtis daug sveikesniu bei natūralesniu produktu.

Kokie ateities planai Ach vegan šokoladui?

Ateities planai padidinti šokolado skonių įvairovę ir įtraukti naujų formų. Ir šokoladą padaryti pasiekiamu ne tik Lietuvoje.

Kaip ryžotės tokiam žingsniui - įsigyti šokolado gamybos įmonę?

Pirmiausia, labai tikiu šio šokolado idėja,o dėl pasiryžimo, manau geriau gailėtis to, ką pabandėm ir galbūt nesigavo, negu išvis nebandėm.

Ačiū už atsakymus!!!

#veganiškasšokoladas #kokybiškasšokoladas #sveikassaldumynas #achveganšokoladas #sveikidesertai