Eteriniai aliejai. Gabaliukas istorijos

Taigi, šiuo straipsniu pradėsime dar vieną naują mūsų rubriką – eteriniai aliejai. Kas jie yra, kada atsirado, iš kur jie atsiranda, kam naudojami, kaip naudojami, visų rūšių ypatybės ir dar daug smagių ir naudingų dalykų! Pažadam:)

Na ir apie viską nuo pradžių. Eteriniai aliejai yra seni kaip ir pasaulis. Netiki? Rimtai – ar gi negirdėjai:

  • Vedų knygose, Indijoje, eteriniai aliejai, jų skirtumai ir naudojimas buvo aprašyti jau 2000 pr.Kr.

  • Kinai irgi tuo pačiu metu (2000 m. pr. Kr.) savo veikale „Geltonoji imperatoriaus knyga apie bendrąją mediciną“ aprašė senovinę gydymo praktiką, kurioje naudojami ir eteriniai aliejai!

  • Žydai, evakuodamiesi iš Egipto į Izraelį (1240 m. pr. Kr.), kartu su savimi pasiėmė vertingiausius dalykus – tarp jų buvo ir įvairūs aliejai su naudojimo instrukcijomis.

  • Finikiečių pirkliai mainydavo eterinius aliejus su arabais, graikais, romėnais.

  • Senovės Graikijoje, 425 m. pr. Kr, pirmą kartą buvo aprašytas terpentino distiliavimo metodas.

  • Medicinos tėvu laiko Hipokratas iš tos pačios Senovės Graikijos, 460 m. pr. Kr., savo pacientus taip pat gydydavo ir įvairiais eterinių aliejų mišiniais.

Taigi, jei jau anais senais laikais eteriniai aliejai buvo laikomi vertingais, matyt, taip ir buvo. Žinoma, ne viskas, kas seniai buvo gerai ir dabar gerai, bet čia jau mes Tau pateiksime atskirų įrodymą:) O kas pasikeitė? Pasikeitė laikai ir pasikeitė technologijos. Ir taip atsirado sintetiniai eteriniai aliejai, taip prasidėjo visas farmacijos amžius – vaistai, papildai, grožio industrija – kvepalai, kremai, serumai ir kita. Ir tuomet, ta ilgus amžius gyvavusi vaistažolių ir eterinių aliejų naudojimo praktika pamažu ėmė silpti...

#eteriniaialiejai #kvapai