Prekybos centro spurga ir bandelė

Šiandien norime atkreipti dėmesį į tai, ką valgai iš prekybos centrų. Į visas tas kvepiančias konditerijos bandeles ir spurgas:) tiesiog labai nuoširdžiai tikime, kad žmonės net nesusimąsto, ką deda į burną – nori pasilepinti šviežia spurga ir ją griebia, naiviai tikėdami, kad tai yra tiesiog šviežia spurga.

Taigi šiandien vos du pavyzdžiai iš prekybos centrų konditerijos skyrių (sudėtis yra visiems prieinama, tik ne prie kiekvienos bandelės prilipinta:)) ir šįkart mes nerinkome nesveikiausių, mes tiesiog paėmėme spurgą su džemo įdaru ir trikampį pyragėlį su obuolių įdaru (panašūs būna degalinėse) – jokių rinkimų.

Tarkime spurga su įdaru, atitirpinta:

SUDEDAMOSIOS DALYS

Tešla (KVIETINIAI miltai, palmių aliejus, vanduo, KIAUŠINIŲ masė, kepimo priedas (KVIETINIAI miltai, LAKTOZĖ, nugriebto PIENO milteliai, dekstorė, KIAUŠINIŲ baltymų milteliai, druska, emulsikliai riebalų rūgščių mono- ir diacetilvyno rūgšties esteriai ir SOJŲ lecitinas, KVIEČIŲ GLITIMAS, SOJOS miltai, bulvių dribsniai, cukrus, KVIEČIŲ krakmolas, kvapiosios medžiagos), rapsų aliejus, mielės, RUGINIAI miltai), braškių skonio įdaras 25% ( obuolių tyrė, cukrus, gliukozės ir fruktozės sirupas, tirštikliai pektinas ir karageninas, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis, braškių kvapioji medžiaga, dažikliai karminas ir karotenai, konservantas kalio sorbatas). Galimi SEZAMO pėdsakai. Pridedami dekoravimo milteliai ( dekstorė, KVIEČIŲ krakmolas, palmių aliejus, lipnumą reguliuojančios medžiagos: riebalų rūgščių magnio druskos, kalcio fostatai).

MAISTO PRIEDAI

E440, E407, E330, E322, E471, E202, E472e

Tai yra ta tiesiog apvali spurga su džemo įdaru. Na ar tau ne absurdiška, kad NET vietoj cukraus pudros yra barstoma dekstorė+KVIEČIŲ krakmolas+palmių aliejus+riebalų rūgščių magnio druskos+kalcio fostatai – ABSURDAS. Galime priminti koks yra paprastos spurgos su džemu receptas:

1/8 l pieno, 1 pak. sausų mielių ( 7g), 1 a.š. + 35 g cukraus, 30 g sviesto, 300 g miltų, 1 kiaušinio, žiupsnelio druskos, aliejaus virimui, cukraus ar cukraus pudros spurgoms apvolioti, uogienės įdarui.

Prekybos centro spurgos recepte paryškiname visa tai, ko pagal naminį receptą neturėtų būti. Taigi tu valgai ne spurgą su džemu, tu valgai kažkokį jovalą. Dalis ingredientų apskritai gali sukelti įvairių sveikatos problemų – tarkim sojų lecitinas – pilvo pūtimą, viduriavimą, odos bėrimus, skrandžio skausmus, o tarkim dažiklis karminas gaminamas iš vabalų (čia gal ir nieko tokio, jis netgi nėra dirbtinis, tik šiaip – tavo informacijai, ką valgai:), maisto priedų irgi akivaizdu, jog pakankamai.

Kitas nekaltas skanėstas, kurį ir vaikams daug kas renkasi – Pyragėlis su obuolių įdaru.

SUDEDAMOSIOS DALYS

Tešla [ KVIETINIAI miltai, margarinas (augaliniai aliejai palmių ir rapsų, vanduo, emulsikliai SOJŲ lecitinas ir riebalų rūgščių mono- ir digliceridai, druska), vanduo, cukrus, KIAUŠINIŲ masė, mielės, joduota druska, cinamonas, KVIEČIŲ GLITIMAS, dekstrozė, emulsiklis riebalų rūgščių mono- ir digliceridų mono- ir diacetylvyno rūgšties esteriai, nugriebto PIENO milteliai, rapsų aliejus], obuolių įdaras 25% (obuolių kubeliai, cukrus, bulvių krakmolas, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis, konservantai kalio sorbatas ir natrio metabiSULFITAS, modifikuotas kukurūzų ir bulvių krakmolas, obuolių milteliai, tirštikliai natrio alginatas, pupenių derva, kalcio sulfatas ir difosfatai, joduota druska, kvapiosios medžiagos). Galimi SEZAMO pėdsakai.

MAISTO PRIEDAI

E440, E330, E322, E471, E472

Va čia turim prisipažinti – ir mes šitą valgydavom, ir mums būdavo skanu, ir MES GALVODAVOME, KAD ČIA NET GI SVEIKAS (kiek gali būti sveika bandelė) VARIANTAS:) ir vėl paryškiname tas sudėtines dalis, kurių mūsų močiutė tikrai nenaudotų:) (pabraukėm ir margarino sudėtį – ne kažkas).Paimkime tarkim - natrio metabisulfitą - šalutinis poveikis – alergijos, astmos paūmėjimas, galvos skausmas.

Taip kad sutariam vieną dalyką? Būk geras ar gera – valgyk tą spurgą su uogiene ar pyragėlį su obuoliais – ar ko tik nori – bet valgyk kokybišką, išsikepk, nusipirk patikimoje kepyklėlėje (gal sumokėsi ir dvigubai daugiau, bet tau nereikės virškint pupenių dervos su metabisulfitu) – gal pasmaguriausi rečiau (aha, mes žinom, kad kepimas užtrunka, bet žinai – kad suvalgysi spurgą ne 7 kartus per savaitę, o kartą – sekmadienį, keptą tavo virtuvėje – visiems (išskyrus prekybos centrui) tik geriau).

#saldumynai #becukraus #noriusaldaus #mestisaldumynus #cukrusblogai