Juodo šokolado rinkimai - PONAS ŠOKOLADAS 2017

Kažkada kai metėm lauk iš savo raciono paprastus saldumynus (tuos pačius saldžiausius – kaip snickers, mars, milka ir panašiai) – perėjom prie mažų gabaliukų juodo šokolado. Tada buvo toks...na žinai, kai sako, kad prie viskio skonio reikia priprasti, kad jis būtų skanus?:))) panašiai ir su juodu šokoladu, bet dabar visiškai atvirkščiai – juodas šokoladas yra kažkas dieviško, o pieniškas...galėtų ir nebūti:)

Bet žinoma juodi šokoladai skiriasi. Ta proga ir mūsų rinkimai. Ir tuo pačiu dar paaiškiname kaip atskirti GERĄ JUODĄ nuo blogo juodo. Taigi mūsų punktai:

  • Gero juodo šokolado sudėtyje turėtų būti 3-4 ingredientai

  • Būtinai turi būti šie ingredientai: kakavos masė, kakavos sviestas ir cukrus (na cukrus gali būti pakeistas kuo kitu)

  • Juodas šokoladas – ne mažiau nei 70% kakavos

  • Jokiu būdu cukrus negali eiti kaip pirmasis ingredientas. Iš tikrųjų kuo toliau į galą cukrus ingredientų sąraše – tuo geriau.

  • Lecitinas – nemažai juodų šokoladų turi šį ingredientą, jis sukabina visą masę. Juodam šokolade lecitino yra itin mažas kiekis – tad labai bijoti nereikėtų. Nors be lecitino tikrai galima pagaminti juodą šokoladą.

  • Labai smagu būtų jei rinktumeis ekologišką ir „fair trade“ šokoladą – pupelių auginimas yra sudėtingas verslas, todėl taip remtum ūkininkus ir aišku nerizikuotum valgyti šokolado su pesticidais;)

Šiais punktais remiantis ir įvertinom šokoladus. Visa lentelė - tradiciškai - mūsų parsisiųsk skiltyje (darkart paminime - jokių registracijų, nieko - tiesiog spaudi ir siunties).

-3 taškai jei cukrus pirmoje vietoje

-3 taškai jei kakavos mažiau nei 70% (nes tada šokoladas lyg ir nebejuodas ir lyg ir nebelabai išvis gali dalyvaut rinkimuose:) bet diskvilifikacijom neužsiimam, nes mes labai draugiškos, tad tiesiog -3:)

-0,5 balo už kiekvieną nereikalingą priedą (kaip visada)

SUPER NUGALĖTOJAS:

RŪTA EKOLOGIŠKAS ŠOKOLADAS - pažiūrėk į sudėtį: ekologiška kakavos masė, ekologiškas cukranendrių cukrus ir ekologiškas kakavos sviestas. Viskas.

NUGALĖTOJAI:

LA NAYA COSTA, ACH VEGAN ŠOKOLADAS, TAI TAU EXCLUSIVE SELECTION, HEIDI DARK INTENSE, LINDT EXCELLENCE DARK, GREEN&BLACKS'S ORGANIC DARK CHOCOLATE, NAIVE HONEY ORGANIC DARK IR MULATE DARK CHOCOLATE

SPECIALUS MĖNESIO TITULAS:

ACH VEGAN ŠOKOLADUI už tai, kad jis BE CUKRAUS ir labai švaria sudėtimi:)

Tikrai nerekomenduotume pirkt Schogetten, Vilniaus tamsiojo, vieno iš Karūnų bei Mio Delizzi.

Grįžtant prie gerųjų - žinoma, jei gali – visada rinkis ekologišką. Tačiau ne toks ir skurdus to geresnio juodo šokolado pasirinkimas. Taip pat turim pažymėti, kad nesam naivios – suprantam, kad skiriasi kakavos kokybė ir kad tarp mūsų laimėtojų tikrai yra didesni skirtumai, BET šiandien mes neieškom sliekų ir tiesiog renkam bent jau savo sudėtim iš pirmo žvilgsnio gerus ir teisingus šokoladus:)

Gero smaguriavimo! VASARĮ:D o tuo tarpu – nekišk nagučių..

#juodasšokoladas #gerasjuodasšokoladas #rinkimai