Kuris magnis yra Tavo magnis?
Kas yra magnis?


MAGNIS yra mineralas. Itin svarbus mineralas mūsų kūnui – jis yra vienas iš 7 mūsų kūnui reikalingų makromineralų. Skaičiuojama, jog jis reikalingas daugiau nei 300 skirtingų kūno biocheminių reakcijų. Magnio organizmui reikia labai daugelyje operacijų, tarkim širdies plakimui, hormonų funkcijai, raumenų judėjimui.


Ką gero veikia magnis?


1) Magnis yra reikalingas, kad tinkamai veiktų enzimai.

2) Jis taip pat padeda sveikiau formuotis kaulams ir siejamas su mažesne osteoporozės rizika.

3) Magnis taip pat yra labai svarbus virškinant angliavandenius ir gliukozę – todėl labai svarbus tiek kaip prevencinė priemonė prieš diabetą.

4) Valgant maistą, kuris turi daug magnio, sumažinamas kraujo spaudimas.

5) Tinkami magnio kiekiai taip pat mažina rizika sirgti ateroskleroze ir hipertenzija.

6) Magnis švelnina PMS simptomus.

7) Taip pat magnis įtakoja ir mūsų bakterinę sudėtį žarnyne – trūkstant magnio, spėjama, kad keičiama sudėtis taip, kad lengviau kyla nerimas.

8) Lengvina virškinimą.

9) Padeda sumažinti migrenos požymius.

10) Suteikia energijos.


Magnio trūkumas


Magnio trūkumas yra vienas dažnesnių mineralų trūkumų. Turbūt ir Tu žinai, ką reiškia mėšlungis, o tai juk vienas iš požymių, kad trūksta magnio. Taip pat magnio trūkumas gali pasireikšti sutrikusiu virškinimu, nerimu ir prastu miegu. Kodėl magnio trūkumas pakankamai dažnas? Teigiama, jog kadangi dirvoje šiuo metu yra daug mažiau mikroelmentų, kadangi ji yra perdirbama, perpurškiama, tręšiama įvairiom chemijom – joje augantys augalai tiesiog turi mažiau vitaminų ir mineralų nei tarkim buvo prieš 50 metų. Tad natūralu, kad net valgant pakankamai sveikai yra sunku gauti reikiamus vitaminų ir mineralų kiekius. Tada aišku mūsų mitybos ypatumai, tai kad valgome daug cukraus, bei taip pat išaugęs antibiotikų vartojimas – visa tai tikrai nepadeda įsisavinti daugiau magnio.


Kur rasti magnio?


Daug magnio turi špinatai, avokadai, bananai, riešutai, pupelės ir pilnagrūdžiai produktai, grūdai.


Dienos normos: 19-30 metų moterims – 310 mg, vyrams, 400 mg, vyresniems – moterims – 320 mg, vyrams – 420 mg.


Tai yra tikrai nemaži kiekiai, nes tarkim virtų špinatų 1 puodelis turi 78 milgramus, avižų puodelis – 58 miligramus, bananas – 33 miligramus. Tad pasiekti reikalingus 300-400 miligramų yra gana sudėtinga ar bent jau tikrai dažnam ne kasdien gaunasi. Turint omeny, kad geriant daugiau kavos, gazuotų gėrimų ar alkoholio jis sunkiau pasisavinamas.


Magnio papildai


Va čia mums prasidėjo įdomumai - ar anksčiau susimąstydavai kokį magnį pirkti? Mes nelabai.. O pasirodo skirtingos magnio rūšys geriau atlieka tam tikras funkcijas - skaityk toliau:)


Magnis negali būti tiesiog magnis – jis yra prisikabinęs prie kažkokios kitos molekulės. Ir būtent čia atsiranda didžiausi papildų skirtumai. Taip pat reikia turėti omeny, kad magnio įsisavinimas yra skaičiuojamas tarp 35-45%, todėl reiktų atsirinkti geriausiai įsisavinamą magnio formą, kad būtų pasiektas bent maksimalus įsisavinimas. Beje gerti magnį rekomenduojama ryte ant tuščio skrandžio, nes magnio įsisavinimą gali įtakoti tarkim fitatai iš daržovių ar baltymų kiekis maiste, tačiau atpalaiduojanios magnio formos turėtų būti geriamos vakare – nes tiesiog gali sukelti mieguistumą.


Dabar mes išvardinsime kelias magnio formas, kurios gali būti papilduose. Tai yra informacija, kurią radome mes, todėl prašome dėl bet kokių vartojimo klausimų tartis su savo gydytoju ar, žinoma, mes visada siūlom ir patiems toliau domėtis ir aiškintis:) Mums pačioms buvo įdomu atrasti, kad magnis nėra tiesiog magnis – skirtingos magnio rūšys yra naudojamos skirtingais atvejais, kai kurios jų labai sunkiai įsisavinamos ir jų tiesiog neverta pirkti (nors tikrai peržiūrėjus populiaresnėse vaistinėse nemažai magnio yra tarkim magnesium oxide formos, kuri yra sunkiausiai įsisavinama).


Magnesium citrate – didesniais kiekiais gali laisvinti vidurius, bet įprastai vartojamas tiesiog gerina virškinimą. Labai lengvai pasisavinamas, bet tik 16-17% jo yra magnis. Ir nors ant pakuotės turėtų būti rašoma tiksliai kiek yra magnio, o ne tarkim magnesium citrate – bet būtinai pasirinkti ar nerašomi du skaičiai, vienas magnio kiekis, o kitas magnesium citrate kiekis – kaip pavyzdys, radome ant vieno papildo: 310 mg gryno magnio (2100 mg magnio citrato druskos) – tad reikia žiūrėti į gryno magnio kiekį. Viena dažniausiai parduodamų magnio formų ir tikrai geriau įsisavinamas nei magnesium oxide.

Magnesium chelate - lengvai pasisavinamas, toks magnis randamas ir maiste, lengvai jungiasi su amino rūgštimis.

Magnesium chloride aliejus – šis aliejus netgi gali būti tepamas ant odos , skiriamas tiems žmonėms, kurie dėl virškinimo sutrikimų negali tinkamai įsisavinti magnio. Taip pat naudojamas sportininkų sumažinti raumenų skausmą, gydyti žaizdoms ar nuraminti sudirgusią odą. (Būtent toks yra GERA KARMA magnio aliejus).

Taip pat ir magnesium sulphate – gali būti naudojama išoriškai, norint padidinti įsisavinamo magnio kiekį. Ypač šios magnio formos gerai jei norima jį naudoti dėl atsipalaidavimo. Vonia su magnesium suphate druska mažina stresą ir gali sumažinti kraujo spaudimą.

Magnesium glycinate – labai lengvai įsisavinamas, beveik nesukelia laisvinamųjų poveikio, tačiau jame magnio yra tik 14%. Ši magnio forma labiau tinkama jei magnis vartojamas dėl savo atpalaiduojančių savybių, nes čia magnis prisirišęs prie amino rūgšties glicino, kuri taip pat veikia raminančiai. Rekomenduojamas nuo streso, norint geriau miegoti ar padėti gydyti nemigą.

Magnesium oxide – šioje formoje magnis yra susirišęs su deguonimi ir tai reiškia, kad joje nėra nieko nenaudingo Tavo kūnui. Tačiau magnio oksidas yra viena sunkiau įsisavinamų magnio formų. Dažnai naudojamas kaip laisvinamasis ir lengvinti refliuksą. Ir dažniausiai randamas pigiausiuose magnio papilduose, tačiau daug kur rašoma, jog nerekomenduojama forma, nes gali būti, jog pasisavinimas yra mažesnis nei 4%.

Magnesium threonate – naujai išrasta magnio forma, kuri teigiama, jog geriausiai veikia neuronų veiklą. Tyrimai su gyvūnais parodė, jog ši forma aktyvina mąstymą, gerina atmintį bei kai kuriais atvejais ir nuotaiką. Tyrimai su žmonėmis kolkas nepatvirtinti. Tai pat teigiamai veikia miegą.

Magnesium malate – geriausiai tinkamas siekiant sumažinti nuovargį, nes malio rūgštis yra natūraliai randama vaisiuose ir kaip ir magnis teigiamai veikia nervų sistemą. Taip pat labai gerai įsisavinamas.

Magnesium Taurate – dažniau skiriama dėl širdies, nes taurinas yra amino rūgštis, kuri teigiamai veikia širdies darbą. Taip pat raminantis, gerina raumenų darbą. Lengvai įsisavinamas ir neturi laisvinamųjų poveikio.

Magnesium carbonate – ši magnio forma labiausiai tinkamai kenčiantiems nuo refliukso arba nuo blogo virškinimo. Tačiau taip pat kai kurie šaltiniai teigia, jog tai viena mažiausiai įsisavinamų magnio formų.


Mes pačios esame pirkę ir Floradix skystą magnio papildą iš augalų, ir Wild Nutrition magnį taip pat išgautą iš augalų. Taip pat pačios naudojam spiruliną bei acai miltelius. Vienas patogiausių mums - purškaimas magnio aliejus iš "Gera Karma".

Ir, žinoma, kaip visada stengiamės sveikai maitintis:) sėkmės atrandant savo magnį!

#magnis #papildai #geriausiasmagnis