Sausio mėnuo - mėnuo be saldumynų - apžvalga

Taigi summa summarum norime apibendrinti sausio mėnesį. Kad žinotum koks jis buvo mums nerealus. Ta prasme – NE-REA-LUS. Mes tikrai nesitikėjom, kad per menėsį atsiras 1000 sekėjų. Mes be galo džiaugėmės, kai susirinko bent 100:D ir kiekvieną šimtuką žymėjomės savo darbo knygose. Mes nesitikėjom, kad susipažinsim su tiek įdomių ir geranoriškų žmonių. Mes nesitikėjom, kad sulauksim tiek laiškų ir palaikymo, kad va mes išdrįsom ir atsiradom. Mes nesitikėjom, kad tiek daug spėsim ir nuveiksim. Buvo žiauriai gerai. Tikim, kad kažką padarėm ne taip gerai. Bet mums buvo žiauriai gerai:D taip, kad ačiū ir Tau, kad skaitai – mums tas labai rūpi:)

Čia pasidžiaugėm, o dabar truputį pasipasakojam apie mėnesį be saldumynų. Ar Tau neatrodo, kad reikėjo daugiau priminimų laikytis programos? Mums nereikėjo, nes mes tiesiog tuo gyvenam dabar ir net nelabai noras kilo sukčiaut.. Su mielu noru mėnesį pratęsim, galbūt paragausim geriausių juodų šokoladų, galbūt užsipurkšim grietinėlės ant kavos, bet šiaip tikrai toliau laikysimės savo. Nes mums taip gerai, mes geriau jaučiamės, mes linksmesnės, mes pastovios nuotaikos ir mes saldumynų NEBENORIM. Aha, nebenorim. Nebūtume prieš suvalgyti, bet tikrai nėra to tokio – KAIP NORIU TO TORTO!!!! Labai įdomu kaip sekėsi Tau? Prašau parašyk mums žinutę, ar komentarą po straipsniu, ar email‘ą – mums būtų baisiai naudinga gauti iš Tavęs patarimų:)

Dabar ką naudingo galėjai perskaityti mūsų Monų monuose sausį.

Galėjai perskaityti apie priklausomybę nuo cukraus bei save įsivertinti testu. Bandėme atkreipti dėmesį, kad saldumynus dažnas valgo ne per savaitę, o per dieną kelis kartus ir kad tai nėra gerai. Taip pat parašėme patarimų kaip susilaikyti nuo saldumynų kimšimo per šventes. Aprašėme, kas būna kai organizmas nebegauna cukraus, t.y. kas vyksta ir ką gali jausti, kai atsisakai saldumynų. Išvardinome, kokių gi mineralų gali trūkti, jei labai norisi saldaus (nors kartu pabrėžėme, kad geriau nespėlioti ir vistik remtis tuo, kad tiesiog esi kažkiek priklausomas (-a) (fiziškai ar psichologiškai) nuo cukraus. Kadangi daugkas saldumynus keičia riešutų kramtymu – parodėme, kodėl riešutus reikia plauti bei kodėl nebūtina mirkyti. Kad ateityje cukrų galėtum pakeisti kažkuo sveikiau – išvardinome ir aprašėme cukraus alternatyvas. Kad dar kartą įrodyti, kad cukrus yra pernelyg vartojamas – išdėstėme faktus apie cukrų. Taip pat paskatinome išsikepti spurgų ir bandelių – nepirk jų iš prekybos centrų! Bandėme atspėti kokiais mitais apie cukrų visdar tiki ir aprėme ką jauti, kai meti saldumynus. Ir įrodėme, kad vaisiai yra ne tas pats kas cukrus.

Taip pat buvo net keli įdomūs interviu – su Ach vegan šokolado Karolina, su Sviestas sviestuotas merginoms ir naujokėmis Skanu nu:) o kur dar Guodos Azguridienės asmeniniai patarimai kaip mesti cukrų.

Išrinkome metų sūrelį, metų batonėlį ir metų šokoladą! Mums pačioms buvo baisiai įdomu išsinagrinėti:)

Pradėjome vitaminų ir mineralų (vitaminas D, magnis ir chromas), eterinių aliejų (istorija ir chemija), grožio (mezoterapija ir strijos) temas.

Ir, žinoma, mūsų knygų skiltis! 3 apžvalgos: Nauja draugystė su maistu, Mi ir Do veganiška virtuvė ir Kviečių pilvas.

Sukūrėme CUKRAUS ATSISAKYMO PROGRAMĄ, kurią ketiname tobulinti ir ištobulinti, bet kolkas tikim, kad ji padeda padėti pagrindus.

Kūrėme kūrėme ir prikūrėme savo primintukus ir kėlėme pačius skaniausius receptus.

Žodžiu, jau turbūt matai, kad nuveikėme DAUG. O žinai ką? Vasarį bus dar daugiau:) mūsų planai jau dabar neaprėpiami atrodo, o kur dar vis toptelėjančios idėjos mėnesio bėgyje:) žinai – mes tikimės, kad Tau patiks, nes mes jau kaifuojam:)

Lauk vasario! Ir laikyk frontą prieš saldumynus:) gi tikrai gali vis jų mažint ir mažint, ir mažint:)

O dar pridedame akimirkų iš mūsų pirmo mėnesio gimtadienio! Valgėm žaliavalgišką tortą Bounty, bananinius keksiukus su kanapių sėklom (be cukraus!) ir riešutinius-datulinius saldainius:) visi receptai - blog'e!

#mėnuobesaldumynų #mesticukrų #atsisakytisaldumynų #monumonai #monųmonai