Andrius Pauliukevičius TOBULESNIS KŪNAS – arba kodėl šita knyga turėtų būti su S ženkliuku?

Visų pirma turbūt norime parašyti, kad knygoje buvo gerų dalykų – apie juos vėliau, nes blogų dalykų TIEK, kad reik pasistengti juos visus aptarti:)

Atsiprašome, bet na tikrai ši knyga turėtų būti suaugusiųjų skyriuje ir dar ant aukštesnės lentynos, kad koks mažesnis 18-etis vis tiek jos nepamatytų – nes na ko ten prirašyta... žmonės, jei nupirkot ją savo paaugliams vaikams – atimkit. Bet apie viską turbūt iš pradžių, kad nebūtų pilstymo iš tuščio į kiaurą: mes tiesiog grynai faktais, paprastais pavyzdžiais iš knygos.

Autorius aptaria tris pagrindines kultūristų dietas, kurių ir rekomenduoja laikytis. Ir visiškai ramia sąžine iš pradžių išvardinęs dietos, kurios metu visiškai atsisakoma riebalų, privalumus, vėliau vardina trūkumus: „Sausa oda, lūžinėjantys plaukai ir nagai. Erekcijos sutrikimai vyrams, nes sperma gaminama iš riebalų. Tiesa ši funkcija ima gerėti arba tampa visiškai normali vos per kelias dienas, pradėjus vartoti daugiau riebalų.“ Ta prasme? Čia normalu?

Gerai, vienas citata dar nieko neįrodo.. Judam toliau:) Kita dieta – „Keto“ dieta, kurios metu visiškai nevalgoma jokių angliavandenių (net daržovių), visas maistas tik baltymai ir riebalai. Citata: „Be angliavandenių sunku smegenims ir centrinei nervų sistemai. Vis dėlto riebalai yra alternatyvus, o ne pagrindinis smegenų energijos šaltinis ir, trūkstant angliavandenių, smegenys ima dirbti ne daugiau nei 70-80 % savo įprasto pajėgumo. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad aš didelę dalį šios knygos rašiau šios būsenos. Kalbant dar paprasčiau, laikydamiesi „Keto“ dietos, jaustumėtės atbukę ir tarsi pristabdyti. Tai nėra taip sunku, jei reikia atlikti protines užduotis, kurias esate darę daugybę kartų ir galite įvykdyti kone automatiškai.“ Ar jūs juokaujat? Ai atsiprašom, pamiršom paminėt, kad ši dieta, anot autoriaus, labai tinka merginoms (taip – taip jis ir rašo), nes „nekenčia odos, plaukų, nagų būklė ir nedingsta mėnesinės“ – turbūt suprask, kad nuo anos dingsta. Suuuuper.

Mes jau nekalbam apie niekuo nepagrįstus autoriaus išvedžiojimus, pavyzdžiui, kaip sveikai besimaitinantys žmonės gyvena ilgiausiai, tada antroje vietoje kultūristai, o trečioje jau tie, kur nei sveikai gyvena, nei kultūristai. Ir čia autorius nejuokauja. Tiesiog taip protingai samprotauja.

Dar labai įdomiai pasakoja apie treniruotes su draugu ir placebo efektą (bet to žodžio neįvardina). Iškart dedam ištrauką, nes net sunku perpasakot: „... Jūsų darbinis svoris 60 kg.paprastai tam ant grifo užsimaunate 2 blynus po 20 kg. Po vieną iš abiejų galų. O šiuo atveju užsimaukite po 2 iš abiejų galų ir bendras įrankio svoris jau bus 100 kg. Smegenys perduos tą informaciją raumenims, o kai atsigulsite ant suolelio ir uždėsite rankas ant grifo, treniruočių partneris tuos 2 papildomus blynus turi greit numauti ir seriją iš tiesų atliksite su 60 kg, ką Jūs galite pakelti, o krūtinės raumenys dirbs taip, lyg keltumėte 100 kg.“ Hm...čia turbūt toks treniruočių partnerio nematymas ir neprisiminimas, kad sutarta taip dviese treniruotis veikia, kai laikaisi „Keto“ dietos:)

Žodžiu, mes prisižymėjome pusę knygos tokių ir panašių nesąmonių. Iš tiesų buvo smagu skaityti – iš pradžių pikta, o paskui jau smagu. Teisybės dėlei turim pasakyti, kad autorius gana įdomiai vardina alternatyvių sportų privalumus ir trūkumus, aiškina kokios treniruotės tinka ar netinka kultūristams, išvardina pagrindinius pratimus skirtingoms kūno dalims ir turbūt labai sąžiningai išduoda visas rengimosi kultūrizmo varžyboms technikas. Žodžiu, šiaip sakytume, kad knyga tiesiog yra ne mums, nes šis sportas tikrai ne mums. Bet šįkart sakome didelį griežtą NE ir dar kartą NE, nes tikrai visiškai nesaugu siūlyti tokias dietas, tikrai nesaugu aprašinėti kaip reiktų sportuoti žmonėms su stuburo išvarža (parašymas, kad reikia pratimą atlikti teisingai turbūt nelabai padeda) ir tikrai knygoje pilna klaidingų faktų (kad ir tas, kad žmogus turi pastovų skaičių riebalų ląstelių tik jei storėjama – jos išsipučia, bet j7 nedaugėja).

Monų monai verdiktas: NE. Užtai Pauliukevičiaus žmonos Ilka Rae Adams knyga Super maistas mums patiko – apie ją kitoje apžvalgoje.

P.S.

Dieta, kai nevalgoma angliavandenių arba jų valgoma itin mažai, sukelia tokias rizikas kaip žarnyno vėžys ar širdies ir kraujagyslių ligos. Tokios dietos metu organizmas negauna labai daug vitaminų ir mineralų (nes nevalgoma daržovių), kas veda prie daug kitų problemų. Kepenys patiria milžinišką stresą. Potencialiai toksiški kiekiai amoniako yra gaminami tam, kad gliukozė būtų gaminama iš riebalų ir baltymų. Imuninė sistema gali būti tiesiog visiškai nusilpninta, atsiranda didelė rizika susirgti infekcijomis. Taip pat ši dieta siejama su inkstų akmenimis ir osteoporoze.

Dieta be jokių riebalų – atspėjai – taip pat turi problemų. Prasčiau funkcionuoja smegenys, sunkiau dirba širdis, išsiderina hormonai, moterims kyla rizika tapti nevaisingomis, taip pat didesnė rizika susirgti diabetu, depresija ir apskritai dėl hormonų išderinimo kyla nerima bei sutrinka virškinimas.

Ir dar tikrai nesupratome kam autorius išvardina 3 sporto klubų administratorių tipus: 25-erių Džiugintą, 40-etę Žanetą ir 20-etę Liną..

Knygą gali rasti čia.

#blogaknyga #nesąmonės #neskaityk #kultūrizmas