Ugnė Būbnaitytė - Saldi alternatyva


Puiki knyga, išties puiki knyga ir būtume labai apsidžiaugusios jei ji būtų mums patekusi į rankas sausio pradžioje – nes ji tikrai pilna gerų, skanių receptų. Vienintelis dalykas, kad ji ne mums. Bet galbūt tau? Arba mes pačios jau sugalvojome bent po vieną draugę, kuriai ši knyga tiktų, nes ji yra tikrai puiki norintiems ar norinčioms pradėti mažinti cukrų.

Ant viršelio teigiama “nuodėmingai skanu ir jokios baimės priaugti svorio”, tačiau tarp receptų yra tokia klasika kaip morengai (jokio išradimo recepte – 6 kiaušinių baltymai, 300 gramų cukraus), šokoladinis pyragas, tartos ir panašūs skanumynai, gardumynai. Turime pripažinti – autorė beveik visur kūrybingai keičia tradicinius baltus miltus riešutų miltais ar ryžių miltais, ar dar kokia alternatyva, rafinuotą cukrų radome tik viename recepte (morenguose) jis visur kitur keičiamas kokia nors alternatyva (nerafinuotu cukrumi, klevų sirupu, medumi, cukranendrių cukrumi ir pan.). Receptuose taip pat daug kur naudojamas kokosų aliejus ir riešutų sviestas. Visi šie ingredientai yra sveikesnės alternatyvos, tačiau ar tikrai jau tokios nekaltos?:)

Vardiname pavyzdžius:

Nuostabiai atrodančiame vaniliniame torte, tiksliau jo pertepime: 230 g nerafinuoto cukraus ir 225 g sviesto (dar braškės ir kiaušinių baltymai) – na bet jau vos ne pusė kilogramo sviesto su cukrumi:)

Šokoladiniame pyrage šokolado “Karalius” (vėlgi pridedame – atrodo nuostabiai skaniai) – 300 g juodo šokolado + 200 g tamsiai geltono cukraus + 70 g supjaustytų zefyrų..

Žinoma, yra ir ne tokių saldžių variantų, bet visumoje tai tikrai NĖRA saldumynai be cukraus, tai yra labai puiki (mes be jokios ironijos!) desertų knyga tiems, kurie nori pradėti mažinti cukrų, nori išbandyti saugius šiek tiek sveikesnius receptus (na kad nuo Napoleono nebūtų iškart šokama prie datulių, slyvų ir daigintų grikių batonėlio:D) ir tarkim tiem, kuriems Gražinos Gum desertų knyga atrodo kažkas šiek tiek per drąsaus, prašom – puiki pradžia!

Dar vienas mini trūkumas – nemažai receptų gaminama su margarinu, kurį mes iš esmės norėtume visur keisti bent jau sviestu.

Ir kaip visada įvertiname nuotraukas – šįkart puikios ir apetitą keliančios:)

MONŲ MONAI VERDIKTAS: Ne mums, nes mums jau čia būtų grįžimas į saldumynus, bet puiki knygai cukraus mažinimo pradžiaiJ arba desertų paįvairinimui:) rekomenduojame!

Knygą galite įsigyti čia:

https://www.knygos.lt/lt/knygos/saldi-alternatyva--sveikatingi-kepiniai-ir-desertai---receptai-sportuojantiems/

#receptųknyga #geraknyga #saldumynai #saldugardu