Probiotikai - antra dalis. Kur, su kuo ir kaip

Taigi, kaip galime gauti probiotikų?

-Valgant tam tikrą maistą

-Geriant tam tikrus gėrimus

-Vartojant papildus

-Ir mes išskiriam dar tokį būdą - valgant taip, kad palaikyti gerąsias žarnyno bakterijas

Probiotikai pradedami naudoti ir gydant įvairias ligas

JAV jau yra gydytojų, kurie depresiją gydo būtent mitybos pakeitimu ir probiotikų/prebiotikų įtraukimu į meniu – nors gana drąsu kolkas remtis moksliniais tyrimais, nes jų dar mažoka, juolab, jog teigiama, kad dar iki šiol nežinoma vos ne pusė žarnyno bakterijų rūšių ir ypač ką jos veikia, kaip veikia tarpusavyje ir kokią įtaką daro mums. Bet mums patinka, kad vis populiarėja supratimas, kad tarkim dirgliosios žarnos sindromas nebūtinai susijęs su nervais ir kai anksčiau tose pačiose JAV būdavo skiriama vaistų nuo nervų, dabar vis populiarėja mąstymas, jog gal visgi reiktų pradėti tvarkyti žarnyną ir jo bakterijas ir tik tada griebtis vaistų nuo nervų. Be to, žinai – valgyti daržoves, raugintus produktus ir galbūt pavartoti probiotikų papildų – hm, gal nebus taip jau blogai?:)

Koks maistas turi probiotikų?

Rauginti pieno produktai (jogurtas, kefyras (beje kefyras turi netgi daugiau probiotikų rūšių), minkšti sūriai),

Raugintos daržovės ar vaisiai (rauginti kopūstai (turi nedaug rūšių probiotikų bakterijų, bet turi natūralių rūgščių, kurios sukuria reikiamą terpę žarnyne toliau probiotikams veistis), rauginti kopūstai, kimchi (korėjietiškas raugintų kopūstų pusbrolis, gaminamas su kinietiškais kopūstais ir daugiau prieskonių (beje bandysime ir mes)),

Rauginti gėrimai (kombucha, gira (giros rinkimai jau kitą savaitę).

Visuose šituose produktuose probiotikai užsiveisia natūraliai, taip pat galima naudoti probiotikų papildus - apie juos atskiras straipsnis, bandysime padėti juos atsirinkti.

Ko reikia nepamiršti vartojant (vienaip ar kitaip) probiotikus?

Prebiotikų. Tai yra probiotikų maistas – ir apie tai atskiras straipsnis.

Geros žinios – naujausi tyrimai rodo, kad valgant tam tikrą maistą, geriant tam tikrus gėrimus ir netgi vartojant probiotikus galima įtakoti savo žarnyno gyventojus. Turi įsivaizduoti probiotikus kaip gyvūnus - vieni iš jų geriau gyvena vienoje aplinkoje, kiti - kitoje. Kaip orangutanai gyvena drėgnose džiunglėse, taip jie tikrai neišgyventų dykumoje, bet yra gyvūnų, kurie būtent dykumoje jaučiasi geriausiai. Todėl tavo vaidmuo ir yra sukurti tokią aplinką savo žarnyne, kad joje norėtų gyventi "gerieji gyvūnai", o ne tokią, kad veistųsi ir klestėtų blogieji.

#probiotikai #žarnynosveikata #rauginti