Ištrauka iš knygos “Aromaterapija vaikams” - Valerie Ann Worwood

February 18, 2017

Visų pirma, norime pasidžiaugti, kad galime pristatyti greitai pasirodysiančią knygą apie aromaterapiją ir dar aromaterapiją vaikams!- nuoširdžiai manome, kad lietuvių kalba knygų apie aromaterapiją labai labai trūksta, viską ką pačios skaitome - randame internete arba siunčiamės angliškas knygas. O dabar bus lietuviškai! Ir jau kovo mėnesį:) mes pačios labai laukiame ir būsime turbūt vienos pirmųjų, kurios ją ir perskaitys:)) galėsime ir čia pasidalinti savo pastebėjimais:) Knyga bus daugiau nei 400 puslapių, o ją užsisakius iš anksto - ji tekainuoja 16 eurų (vėliau knygynuose kainuos beveik 20). 

 

O dabar informacija jei susidomėjai - užsakant iš anksto, knyga bus pristatyta nemokamai, ir būsi viena pirmųjų galinčių ją vartyti. O taip pat kartu su knyga atkeliaus eteriniais aliejais įkvėpintas pakabukas ar apyrankė, kuriuos šiam projektui specialiai paruošė Kvepianti Keramika. Išankstiniai užsakymai priimami elektroniniu paštu: info@dvitylos.lt. Knygą ir išleis leidykla Dvi tylos (mes ją visai neseniai atradome).

 

 

 

Na ir ištrauka iš knygos (mums pasirodė labai informatyvu, praktiška ir naudinga - aišku visai nenorim to panaudot, būtų gerai išvis gyvenime be vaikų ausų skausmo apsieit, bet va - pirmai pagalbai visa informacija jau yra) -

 

Apie aromaterapiją ir vaikų ausų skausmą bei infekciją

 

Vaikams dažnai maudžia ausis ar kamuoja skausminga ausų infekcija. Pastaroji vargina bet kokio amžiaus vaikus, o jaunesniems nei penkerių metų mažyliams pasitaiko ne rečiau nei peršalimas. Siekiant nustatyti skausmo priežastį labai svarbu suprasti, kas jį sukėlė, nes nuo to priklausys tinkamas gydymas. Ausų skausmą gali sukelti infekcija, tačiau reikia nuspręsti, skausmas kilo dėl peršalimo, tonzilito, kiaulytės ar dėl to, kad į ausį pateko vandens ir prasidėjo infekcija. Kitos ausų skausmo priežastys – dantų skausmas ir sinusų negalavimai. Šie apima sinusitą ir šienligę. Ausų skausmas gali kilti dėl ausyje esančių furunkulų ar spuogų, taip pat šaltyje, kai pučia vėjas ar sninga, todėl būtina atmesti mažiausiai galimas ausų skausmo priežastis, papasakoti gydytojui ir atitinkamai gydyti.

 

Jei vaikui be aiškios priežasties dažnai skauda ausį, tikriausiai tai gydymui atspari infekcija. Bet kokį ausų skausmą gydykite taip, kad šis negalavimas netaptų ilgalaikiu, nes negydant vėliau gali sutrikti klausa. Nesiliaujantis skausmas paprastai reiškia infekciją arba ausies būgnelio perforaciją.

 

Požymiai ir simptomai

  • Skausmas.

  • Iš ausies tekančios išskyros arba skystis rodo infekciją.

  • Karščiavimas, peršalimas, sloga, dirglumas, pusiausvyros sutrikimai.

  • Labai maži vaikai tampo arba trina ausis, verkia, kenčia.

  • Vyresniems vaikams gali svaigti galva.

 

 

Ausų masažas

Su vienu iš šių mišinių pamasažuokite už skaudamos ausies, išorinėje ausies pusėje, galvos šone:

 

Mišinys ausų skausmui

Kaskart naudokite nedidelį šio mišinio kiekį:

 

15 ml  augalinio aliejaus

10 tikrųjų levandų lašų

5 vaistinių ramunių lašai

6 imbierinių citrinžolių lašai

3 tikrųjų kardamonų lašai

 

Pirmas mišinys ausų infekcijai

Kaskart naudokite nedidelį šio mišinio kiekį. Jei nepadeda, sumaišykite antrą, stipresnį, mišinį ausų infekcijai.

 

15 ml augalinio aliejaus

3 linalolio tipo čiobrelių lašai

3 tikrųjų levandų lašai

 

Antras mišinys ausų infekcijai

Pirmiausia sumaišykite šiuos eterinius aliejus:

 

5 linalolio tipo čiobrelių lašai

3 tikrųjų levandų lašai

10 tauriųjų didramunių lašų

3 imbierinių citrinžolių lašai

 

Naudoti 3 lašus šio mišinio, praskiedus arbatiniame šaukštelyje augalinio aliejaus. Vienam pamasažavimui užteks pusės šaukštelio.

 

Kompresas ausų infekcijai

Šiltas kompresas gali padėti sumažinti ausies skausmą. Ant šilto kompreso užlašinkite 3 lašus linalolio tipo čiobrelių ir 3 lašus tikrųjų levandų, priglauskite prie ausies.

 

 

Tinkami eteriniai aliejai

Penkiagyslių mirtenių

Kadagių uogų

Linalolio tipo čiobrelių

Tauriųjų didramunių

Kvapiųjų mairūnų

Pražangialapių mirtenių (arbatmedžių)

Tikrųjų levandų

 

Kita priežiūra

 

Ausų skausmą kartais malšina šiluma. Skaudančią vietą šildykite pridėjus prie ausies apvyniotą vandens pripiltą guminę šildyklę, arba po vaiko pagalvės užvalkalu įkišus nekarštą kaitinančią pagalvėlę. Nemalšinkite skausmo šiuo būdu, jei yra furunkulų ar spuogų.

 

Kada kreiptis pagalbos

 

Dažniausiai vaiko sveikatai labai kenkia ausų skausmo priežastys, todėl susirgimas turi būti tiksliai diagnozuotas. Visada kreipkitės į gydytoją, jei vienaip ar kitaip dingo klausa, iš ausies bėga išskyros, vaikui pakilo temperatūra, jis karščiuoja, sutriko pusiausvyra, jei vaiko gerklė raudona ir ją peršti, yra spuogų ar furunkulų, arba jei skausmas trunka ilgiau nei 24 val.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload