Ką daryti, kad nesirgtum? 2 esminiai Pauliaus patarimai

Trumpas įvadas: Paulių radome visai atsitiktinai, vienas labai rimtas žmogus mums parekomendavo:) ir mes iškart jį pagriebėme:))) žodžiu, jis yra V-to kurso medicinos studentas, na dar ne koks rimtas daktaras, bet šiaip labai protingas, sveikais reikalais besidomintis:) taigi vagi - jo pirmasis straipsnis Monų monams:) ačiū jam! ir dar ir oficialiai palinkim nesustot ir vis grįžt pas mus su naujom žiniom:)

Taigi Pauliaus pirmas straipsnis:

Atėjus vasario mėnesiui ir tradiciškai prasidėjus gripo epidemijai, dažnas susimąsto, ką galėtų padaryti, kad apsaugotų save ir artimuosius nuo peršalimo ir laiko leidimo lovoje apsikabinus dėžutę servetėlių ir puodą arbatos su citrina ir medumi. Svarbu paminėti, kad esminis dalykas norint išlikti sveikam – rūpintis savo imuniteto būkle visus metus, o ne tik pradėjus siautėti peršalimo ligoms. Profilaktika yra geriausias gydymo būdas. Yra keletas dalykų, kuriuos gali daryti kiekvienas. Jie nereikalauja daug laiko ar pastangų, tiesiog tai turi tapti rutinos dalimi, panašiai kaip dantų valymasis.

  1. Grūdinimasis po šaltu vandeniu – nors skamba baisiai, greitai tampa puikios ryto pradžios dalimi, o svarbiausia – sustiprina imunitetą. Tyrimų metu buvo nustatyta, kad šalto vandens ekspozicija padidina baltųjų kraujo kūnelių, kurie yra atsakingi už kovą su organizmui kenksmingais mikroorganizmais, kiekį. Tereikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų:

  • Užtenka apsiprausti iki pusės – nereikia būti ruoniu ir šokinėti į eketes prie -20 temperatūros, kad turėtum stipresnį imunitetą. Pakanka apsiprausti vandeniu veidą, kaklą, pažastis, rankas ir torsą. Jei nedrąsu, pradžioje galima apsiriboti veido nusiprausimu ir pėdų pakišimu po tekančiu vandeniu. Vėliau, turint noro ir galimybių, galima apsipilti vandeniu iš kibiro.

  • Pradėti grūdintis naudojant drungną vandenį – pati proceso pradžia gali gąsdinti, todėl norint išsiugdyti šį įprotį, reikia pradėti ramiai ir tikslingai progresuoti. Geriausia yra pasirinkti maloniai vėsų vandenį ir kas rytą atsukti vis šaltesnį. Taip bus pasiekiama kelių dalykų – bus išvengta nemalonių potyrių ir bereikalingo streso organizmui.

  • Daryti tai kasdien – principas, kuris galioja visur. Tai turi tapti dienos dalimi ir kartą per kelias savaites pamirštant tai padaryti nieko blogo neatsitiks. Tačiau nereikia bandyti savaitės, praleistos nesigrūdinant, kompensuoti sėdint pusvalandį po šaltu dušu.

  1. Jei norime, kad imuninė sistema funkcionuotų tinkamai bei padėtume jai kovoti su bakterijomis ir virusais, turime aprūpinti organizmą reikiamomis medžiagomis. Keletas patarimų, ką reikėtų vartoti šaltuoju metu:

  • Vitaminas C – galima vartoti kapsulėmis arba rytais išsispausti pusę citrinos į puodelį ir šias sultis išgerti. Vitaminas dalyvauja daugelyje antioksidacinių, priešuždegiminių procesų, stimuliuoja imunitetą ir turi antimikrobinių ir antivirusinių savybių.

  • Vitaminas D – žiemą gauname daug mažiau saulės, todėl odoje nepasigamina pakankamas kiekis vitamino D. Jis dalyvauja kalcio ir fosforo apykaitoje, padeda palaikyti stiprius kaulus ir aktyvina imuninės sistemos elementus. Geriausiai pasisavinamas vartojant lašais, porą jų ryte įlašinant į vandenį ar užlašinant ant duonos gabalėlio.

  • Česnakas – sumuštinis su viena ar dvejomis skiltelėmis gali veikti kaip puikus imunostimuliantas ir priemonė kovoti su infekcija. Tyrimais įrodyta, kad česnakas reikšmingai sumažina viršutinių kvėpavimo takų infekcijų skaičių, trukmę ir sunkumą.

#imunitetas #būksveikasnepervienądieną #sveikėjamirstiprėjam