Antibiotikų atmintinė

1) Antibiotikai NEPADEDA nuo peršalimo, gripo, gerklės skausmo, kosulio, bronchito. Taip pat ne visos ausų infekcijos būna bakterinės kilmės, sinusitas taip pat įprastai gydomas antibiotikais, nors ne visada jų reikia.

2) NIEKADA negalima vartoti antibiotikų “nuo praeito karto” arba vartoti tuos, kurie išrašyti kitam žmogui.

3) Pas gydytoją privalai paklausti kodėl skiriami antibiotikai, nuo kokios ligos – iš kokių simptomų daktarė/daktaras nusprendė, bei ar nebūtų galima atlikti kraujo tyrimo – mums čia didžiausias absurdas – elementarus CRB rodiklis kraujyje iškart parodo reikia ar nereikia antibiotikų – kam rizikuot savo ar savo vaiko imunitetu ir žarnyno sveikata?? Taigi kitas punktas:

4) REIKALAUTI kraujo tyrimo, ne viename šaltinyje radome, kad toks tyrimas apskritai turėtų būti privalomas ir dingtų visi neaiškumai ar bereikalingi antibiotikų naudojimai.

5) Labai svarbu tiek antibiotikų rūšis, tiek kiek jų skiriama bei kuriam laikui. Negalima jų nei sutrumpinti, nei sumažinti dozių ar gerti ne daktaro nurodytos rūšies. Taip pat svarbu juos gerti gydytojo nurodytais intervalais ir nepraleidinėti dozių.

6) Jei liko antibiotikų – juos IŠMESTI. Jokiu būdu nelaikyti sekančiam kartui.

7) Jei paskyrė antibiotikus – įsitikinti, jog recepte nurodyta kas kelias valandas, kokiomis dozėmis ir kiek laiko juos vartoti.

8) Gydytojui skyrus antibiotikų, jis turėtų po 3 dienų apžiūrėti pacientą, ar visgi pataikė reikiamo spektro antibiotikus, ar jie veikia, jei ne – skirti kitus.

Kas yra CRB – kepenyse sintezuojamas baltymas. Jei pacientas apsikrėtė virusu – CRB gali būti pakilęs, bet nežymiai; jeigu bakterija – jo rodmenys bus aukšti. Bet šio tyrimo rekomenduojama kaskart reikalauti prieš vartojant antibiotikus. Tai yra absoliučiai elementarus kraujo tyrimas – imamas iš piršto ir taip, nėra malonu, taip, vaikas tikriausiai paverks – bet ar geriau sugadint jo imunitetą, ar geriau žinoti reikia tų antibiotikų ar ne? Visiškai elementaru – CRB sukilęs – reikia, CRB normoje – nereikia. Jokių “atrodo reikia”, jokių “vaikas jau ilgai serga tai būtų gerai pagert”, jokių panašių nesąmonių. Čia nėra absoliučiai jokių dviprasmybių – kraujas aiškiai parodo – reikia ar nereikia. Yra bakterija ar jos nėra.

Iš tiesų bežiūrint ir kokios informacijos šia tema yra lietuviškai, radome visai neblogą delfi straipsnį – jame farmacininkė Loreta Tamošauskienė teigia, jog pati tikrai nevartotų antibiotikų jei juos gydytojas paskirtų nepadaręs kraujo tyrimo.

Mūsų pačių elementarus pavyzdys: vienąkart viena iš mūsų su sergančiu vaiku papuolė pas pavaduojančią gydytoją, kuri užsiminė apie antbiotikus, o kai pareikalavom, kad na darykim tyrimą – gi parodys, gydytojos atsakymas buvo: “kam kankint vaiką?”. Svarbiausia, kad tyrimą padarius ta pati gydytoja vėliau paskambino aptart rezultatų ir pasakė, jog CRB pakilęs tik nežymiai ir tas gali būti ir viruso atveju ir pati rekomendavo tiesiog palaukti ir porą dienų stebėti ar vaiko savijauta blogėja – tada darkart daryt tyrimą ir vėl žiūrėti ar reikia antibiotikų, ar gerėja – tada džiaugtis, kad virusas (vis tik virusas, o ne bakterija) praeina. Na tai ar taip sunku kaskart tą tyrimą padaryt? Ar paprasčiau duot antibiotikus, nes....mes net nesugalvojam priežasčių kodėl duot ar vartot antibiotikus be tyrimo, kuris labai aiškiai parodo reikia ar nereikia. Anksčiau ir tarp gydytojų buvo įprasta skirti antibiotikus kartais tiesiog turbūt dėl viso pikto - pagal simptomus ir panašiai, bet vis daugėjant informacijos KAIP STIPRIAI pakenkiama sveikatai - tiesiog ir gydytojai tą daro vis atsargiau, tik vistiek likę "seno sukirpimo" gydytojų, kurie panašu, kad viską žino iš patirties ir jiems tyrimų nereikia - na bet jūs užsispirkit ir darykitės tą tyrimą dėl savęs ir savo vaikų.

P.S. Dar pridėsime, kad jeigu savarankiškai vartojai antibiotikus ir tau pagerėjo – tai tikriausiai pagerėjo, nes su bet kokiu virusu (nuo kurio visiškai nepadeda antibiotikai) dažniausiai susidoroja ir pats organizmas – tad tau tiesiog pagerėjo natūraliai, kaip lygiai taip pat būtų pagerėję ir be antibiotikų.

#imunitetas #vartokimatsakingai #mylėkimsavobakterijas