KNYGA: Giulia Enders - Žarnyno žavumynai

Viena smagiausiai persiskaičiusių knygų – labai patiko. Labai įdomi. Labai paprasta. Mums ji kaip romanas. Persiskaito itin greitai – bet ne dėl to, kad tiesiog galima prabėgti kiekvienos pastraipos pirmais sakiniais, o dėl to, kad tikrai autorė nuo pradžių suima dėmesį į savo rankas ir jį išlaiko. Tai čia vienas pliusas.

Antras pliusas – kad knyga vistik priverčia kitaip pažvelgti į savo žarnyną. Ne tik kaip į maisto smulkintoją, bet ir kaip labai svarbią mums sistemą – mūsų nuotaikoms, imunitetui, ligoms, hormonams ir pan. (bet pakartojam – autorė apie viską kalba elementaria žmonių kalba).

Trečias pliusas – perskaičius knygą norisi tiesiog kažką sveiko įsimest į burną ir dar kažką ‘prebiotiško’ – gerosioms žarnyno bakterijoms, kad palaikyti gerą balansą ten – pilve. Iš tiesų, mes nuo pradžių sakome, kad jei žinosi, kodėl reikia, bus lengviau daryti. Nes kai žinai, kad reikia valgyti brokolius, bet ne iki galo – kodėl tą reik daryti.. tikrai sunkiauJ na tai ši knyga dar viena į Tavo biblioteką – verta perskaityti, nes pateikia įdomių mokslo naujienų paprasta forma.

Iš tikrųjų, jau vien tai, kad Vokietijos jaunos mokslininkės knyga tapo bestseleriu visame pasaulyje rodo, kad na kažkas joje tikrai gerai (ypač kai žinai, kad knyga apie žarnynus ir kakus:), o ne apie erotinę meilės istoriją:)).

Plius knygoje dar ir pateikiami patarimai – nuo to, kaip reikėtų sėdėti ant tualeto (mhm, net su piešinėliais), iki to kaip reiktų tvarkytis virtuvėje, papasakoja apie bakterijas kempinėje ir kitus gėrius kriauklėje. Yra kakų paveiksliukai – kaip turėtum kakoti, o kaip ne (taip, mes žinom, kad dabar turbūt kryptelėjo tavo lūpų kamputis – neįprasta apie tai kalbėti ir ypač jei pakankamai gerai jautiesi, na išvis su kažkuo diskuotuot apie kako tvirtumą – nesąmonė – na bet mes tik užmetam užuominą, kad su knyga galėsi pasitikrint, ar viskas gerai:))

MONŲ MONŲ VERDIKTAS: ŽIAURIAI GERA KNYGA, LABAI VERTA PERSKAITYTI

PIRKTI galima čia.

#geraknyga #būtinaireikiaskaityti