Rūgpienio guminukai - iš Ievos Šidlaitės knygos Natūralus rauginimas

Viena mėgstamiausių mūsų veiklų - knygos pristatymas!!! Su visiškai nerealiu receptu iš knygos - Rūgpienio guminukais! Mes pačios tikrai išbandysim dar šią savaitę:) O dabar grįžtam prie knygos - Natūralus rauginimas - dar tik pasirodysianti knyga su galybe rauginimo receptų. Autorė Ieva Šidlaitė pateikia recetus nuo desertų - kaip šie guminukai iki raugintos tešlos rauginto pyrago su raugintom daržovėm:) Žodžiu, visko daug, nematyto, negirdėto - kad galėtum labiau pamėgti ir plačiau įtraukti tuos probiotikus (apie kurių naudą kalbėjom vos ne visą mėnesį) į savo valgiaraštį. Ir keistum nuomonę - rauginta - tai ne tik agurkai ir kopūstai:) Išleista leidyklos: Dvi tylos.

O dabar pažiūrėk - koks grožis:)

RŪGPIENO GUMINUKAI

Rūgpienio guminukai yra vienas iš efektyvesnių būdų paskatinti vaikus valgyti raugintus produktus. Kartu tai yra puikus gerųjų bakterijų šaltinis. Tokius guminukus verta siūlyti vaikams kai serga, kai tenka gerti antibiotikus arba tiesiog norint stiprinti imuninę sistemą. Tuo pačiu tokie guminkai bus puiki vaikų gimtadienio stalo puošmena. Guminukus galima gaminti iš jogurto, kefyro, išrūgų, natūraliai raugintų girų, kombučios arba tiesiog sulčių. Ypač įspūdingai atrodo sluoksniuoti skirtingi skoniai.

Pateiktame recepte guminukai yra ruošiami iš rūgpienio, viršus papuoštas gyvomis gėlėmis ir užpiltas išrūgų arba giros sluoksniu.

Reikės:

Rūgpienio sluoksniui:

250 ml rūgpienio

2 šaukštų cukraus, medaus ar kito natūralaus saldiklio

4 šaukštelių želatinos

Išrūgų sluoksniui:

100 ml išrūgų arba giros

1 šaukšto cukraus, medaus ar kito natūralaus saldiklio

2 šaukštelių želatinos

Papuošimui:

Valgomų gėlių: agurklių, našlaičių, žibučių, ramunėlių, medetkų žiedlapių, nasturčių ar kitų. Žiemos laikotarpiu puošti galima šaldytomis ar džiovintomis uogomis, prieskoninėmis žolelėmis.

Gaminimas:

Išbrinkinkite želatiną keliuose šaukštuose vandens arba išrūgų, šiek tiek pakaitinkite vandens vonelėje, kad neliktų grūdelių ir sumaišykite su pasaldintu rūgpieniu. Cukraus arba medaus galite dėti daugiau ar mažiau nei nurodyta recepte, tai priklauso tik nuo jūsų skonio. Supilkite mišinį į plėvele išklotą kepimo skardą ar kitą indą plokščiu dugnu, kad rūgpienio sluoksnis būtų maždaug 1 – 1,5 cm storio. Įdėkite į šaldytuvą ir laukite kol sustings.

Ištirpdykite likusią želatiną pasaldintose išrūgose ar giroje. Patepkite rūgpienio paviršių šiuo išrūgų mišiniu ir puoškite gėlėmis. Geriausia tepti ir dėti po vieną žiedą, nes toks stiprus želatinos koncentratas labai greitai stingsta. Likusias išrūgas užpilkite ant viršaus ir įdėkite į šaldytuvą kelioms valandoms. Kai gerai sustings, išimkite iš indo, nuimkite plėvelę ir supjaustykite gabaliukais. Tokius guminukus sandariose dėžutėse šaldytuve galite laikyti keletą dienų.

Nuotraukos: Šarūnė Zurba: https://www.facebook.com/SaruneZurba/

#geraknyga #sveikasreceptas