Vasario - imuniteto - mėnuo ir..ryt jau kovas!

Paskutinė net ne vasario (nors ir vasario), o žiemos diena! Mes tokios abi ne žieminės tad be galo džiaugiamės ir mums galima sakyt jau šilta:)) Rytoj pradėsime naują temą - apie vandenį ir, kaip mes sakom, visus skystimus:) Bus straipsnių apie vandenį, jo trūkumą, kavą, arbatas (žalia, juodą, matcha, žolelių ir t.t.), sultis, gaivius gėrimus ir visa kita:) stengsimės vis paįvairint kokias ne "skystais" straipsniais:)) bet mėnesio tema yra mėnesio tema, tad toli nenuklysim.

Kovo mėnesio iššūkiai:

  1. GERTI PAKANKAMAI VANDENS – tik ką reiškia pakankamai? Vienas pirmųjų straipsnių bus būtent apie tai, bet iššūkis būtų toks – 0,037*TAVO SVORIS. Čia bus minimalus vandens kiekis per dieną:)

  2. MĖNUO BE….KAVOS SU PIENU ir mažinant kavą bent iki 2 puodelių per dieną. Oi čia jau mums bus riesta, kavos negeriame daug, bet kava mums ryto ir susitikimų gėrimas, tiesiog...o ką dar galima užsisakyt?:))

Aišku bus ir interviu, ir receptų, ir rinkimų, ir naujienų, knygų apžvalgų - visko visko:) stengiamės vis padaryt daugiau ir daugiau.

Bet kovas rytoj, o šiandien mes dar norime greitai aptarti vasario mėnesį:

Visų pirma straipsniai. Šį mėnesį labai akcentavome imunitetą - pradėjome straipsniai apie imuninę sistemą, kaip ji susijusi su plaučiais, žarnynu. Paaiškinome, kodėl reikia šalto dušo - mūsų vasario mėnesio iššūkio. Suvardinome, kur daugiausiai mikrobų:) bei išvardinome būdus kaip sustiprinti imunitetą (vitaminas C nepadeda:) Daug kalbėjome apie probiotikus (du straipsniai). Išvardinome pagrindines jų rūšis ir kam jos labiausiai padeda. Paskelbėme Super Pauliaus pirmąjį straipsnį - ką daryti, kad nesirgtum. Ir pradėjom kalbėti apie antibiotikus: mums tai atrodo labai svarbi tema, nes neatsakingas ir neteisingas vartojimas gali ilgam sugadinti imunitetą, o be to veda prie bakterijų atsparumo antibiotikams. Tad pateikėme antibiotikų atmintinę. Dar apklausėme Antėjos antstovą Julių - jis atsakė į rūpimiausius klausimus. Be to aptarėme, kokius natūralius antibiotikus galima būtų vartoti "ligų sezonu". Ir pateikėme informacijos apie jau žemės ūkyje sėkmingai naudojamus vietoj antibiotikų eterinius aliejus. Trumpai paaiškinom, kodėl visi serga žiemą. Ir aprašėme, ką daryti pastebėjus pirmuosius peršalimo/viruso ar dar ko simptomus:)

Dar aptarėme vitaminą C ir išsiaiškinome, kad dažnas magnis vaistinėse - blogiausiai pasisavinamas, o kur dar jų kiek rūšių. Išsiaiškinome kokia nesąmonė yra somatotipai - neverta ten gilintis, koks esi tu. Aprašėme kaip vartoti eterinius aliejus. Mums kvapų namų aromaterapeute L. Kiškūnė patarė kaip išsirinkti kokybišką aterinį aliejų. Ir aišku parašėme, kokie eteriniai padeda, kai reikia padėti imunitetui:)

Pakalbėjome su želmenėlius auginančiu Marium (Daržuliu) ir Abukauskais - šeimyna, kuri raugia viską.

Pristatėme knygas: I.R.Adams Super Maistas, Ugnė Bubnaitytė - Saldi Alternatyva, taip pat dar tik pasirodysiančią - Aromaterija vaikams, Valerie Ann Worwood. Bei Ievos Šidlaitės - Natūralus rauginimas. Ir aišku - Žarnyno žavumynus, parašytu Giulia Enders, pasilikome pabaigai.

O receptų šį mėnesį buvo daug! Stengėmės ir užgavėnėm pasiruošt, ir sveikus batonėlius išbandyti, ir chai latte, ir guaranos gėrimą vietoj kavos (bus naudinga kovą:)).

Mums buvo visai naujas mėnuo, daug darbų, viskas intensyviai, ir va - jau kovas ant nosies, sukamės kaip voverės:)) tikimės, kad Tau įdomu, ką rašom - jei turi pastabų/pasiūlymų/kritikos/klausimų - mums visada labai įdomu, rūpi ir Tu drąsiai mums rašyk:)

Monumonės

Milda ir Dovilė

#imunitetas #vanduo