Kam mums tas vanduo?

Taigi šiandien ne apie tai, kiek reikia vandens, bet iš pradžių norim suteikti motyvacijos daugiau jo gerti (bet vėlgi – ne per daug:).

Vanduo gali būti puikus ‘vaistas’ nuo įvairių ligų – pradedant galvos skausmu (beje, Milda taip “išgydė” vyro vis pasikartojančius galvos skausmus – tiesiog vis primindama gert ir gert vandens (jei iš pradžių išgerdavo gal 1-2 puodelius vandens per dieną, dabar jau išgeria tikrai bent 1,5 litro – gal vistiek kiek per mažai, bet...). ir baigiant nuovargiu ir sąnarių skausmais.

Vanduo yra kūno pagrindas – visoms kūno ląstelėms reikalingas vanduo, ir galima rasti įvairių procentų, bet tarkim galima teigti, jog vanduo sudaro apie 80% mūsų kūno. Ir geriausias šaltinis kūną papildyti vandeniu yra..tiesiog gerti vandenį. Mes jau nekalbame apie alkoholį ar gaiviuosius gėrimus, kurie apskritai vagia vandenį iš organizmo – coca-colos tikrai išgersi daugiau nei vandens ir norėsi dar. O kava ir juoda bei žalia arbatos veikia skysčius varančiai – t.y. skatina organizmą pašalinti vandenį.

Vanduo mums reikalingas, nes su skysčiais mes pašaliname nereikalingas ar kenksmingas medžiagas (su šlapimu, išmatomis ir prakaitu).

Vanduo reikalingas visai cirkuliacijai ir kūno funkcijoms.

Vanduo reikalingas raumenų ląstelėms – jei jo trūksta, gali būti juntamas nuovargis, silpnumas.

Vanduo reikalingas sąnariams – kad liktų pakankamai lankstūs.

Vanduo labai reikalingas smegenų veiklai.

Vanduo itin reikalingas mūsų odai – bet kuri kosmetologė pasakys vien žvilgtelės į odą, ar pakankamai geri vandens.

Vanduo padeda išlaikyti vienodą kūno temperatūrą.

Vandens gėrimas net padeda kontroliuoti mitybą, padeda nepersivalgyti ir nevalgyti tada, kai iš tikro esi ne išalkus, o ištroškus.

Vanduo reikalingas inkstams – pakankamai vandens leidžia efektyviai pašalinti organizmo atliekas.

Vanduo reikalingas sveikam ir netrikdomam virškinimui.

Vanduo reikalingas, kad nejaustum nuovargio ar galvos skausmo. Žinoma, ne būtinai, bet jei geri per mažai vandens – pabandyk gerti pakankamai pagal rekomendacijas.

Žodžiu.. kažkuris punktas gi turi motyvuoti išgerti pakankamai vandens? Iškart siūlom išbandyt save (jei geri pakankamai – nebetrukdom:), bet jei įtari, kad gali trūkti – pasiimk didesnį butelį vandens bent 1,5 litro – ir visą dieną turėk jį šalia savęs, geriausia, gal net šį eksperimentą daryti laisvą dieną, kad nereiktų tampytis jo su savim į darbąJ nesistenk išgert saviau, čia gi testas tik Tau. Dienos gale pažiūrėk kiek išgėrei – puiku jei pritrūko, nes turi išgerti daugiau nei 1,5 litro per dieną. Bet prisipažinsim – kai mes prieš kelis metus pradėjom kontroliuot kiek išgeriam – mums toks pats testas parodė, kad 1-2 puodelius per dieną....

#vanduo #neišdžiūk #gertivandenįsveika