Popkornai (kukurūzų spragėsiai)

Labai trumpai norėjom kepštelt šitą temą:) pačios kažkada labai mėgom popkornus, ypač prie filmo - čia išvis buvo būtinas reikalas, ir, beje, pačios pirkdavom juos tuos paruoštus spraginti mikrobangėje: tik įmetei maišelį, užstatei 3 minutes ir vistiek stovi lauki, kada nustos spragsėt, kad apatiniai nesudegtų:)) žodžiu, čia prisiminimai.. bet dabar išbandėme popkornus kitaip - su prieskoniais (receptą (kiek ten jo yra) greitu metu įmesim), tikrai laaabai skanu, matytumėt kokiu greičiu visų rankos judėjo "indas-burna" pirmyn-atgal:))) ir ką reiškia juos pasigamint? paspragint puode? ir pakepint su kokosų aliejum ir prieskoniais? juokingai greitai ir paprastai, ir visad gaunasi:)

O prie progos nusprendėm žvilgtelt į tuos popkornus mikrobangėms. Ir...nieko labai baisaus neradom, bet ir nieko labai gero.

Tarkim, sūrio skonio kukurūzų spragėsių sudėtis:

Kukurūzai, augaliniai taukai (palmių), druska (3%), kvapioji medžiaga.

Gerai, iškart krenta į akis tie palmių riebalai, kurie vėlgi nėra tragedija, bet jei rinktis tai rinktumėmės geriau jau kokosų aliejų. Ir... ieškom sūrio...ieškom...visdar ieškom:D aha, vietoj sūrio - kvapioji medžiaga:)))

Tai ar taip sunku patiems pasispragint tuos kukurūzus ant keptuvės su ta pačia druska tik be kvapiosios medžiagos? Arba ne - šalia pasidėkit sūrio gabaliuką ir bus dar ir sūrio kvapas:)

Saldieji spraginamieji kukurūzai:

Kukurūzų grūdai, cukrus, palmių aliejus, kvapiosios medžiagos (sviesto), dažiklis (E160a), antioksidantas (rozmarino ekstraktas).

Lygiai taip pat - tokius pačius popkornus pasigamintumėt be kvapiosios medžiagos ir dažiklio.

Na ir karamelės skonio:

Spraginamieji kukurūzai, augalinis aliejus, modifikuotas krakmolas, kvapioji medžiaga, dažikliai (E160c, E150c, E162, E153), saldiklis (E955), rūgštingumą reguliuojanti medžiaga (E330).

Ar galėtų kas nors atsakyti kur čia karamelė? Kažkodėl yra net 4 dažikliai, žiupsnelis krakmolo, aišku kaip be kvapiosios medžiagos, dar reiktų rūgštingumą sureguliuot ir dar potencialiai kenksmingo saldiklio pridėt.. Juokas pro ašaras, bet ar nebūtų geriau pasidaryt tų saldžių popkornų patiems?

GERO FILMO ŽIŪRĖJIMO!

#aržinaikąvalgai #skanaus #valgyksveikiau