Hialurono rūgšties papildai

Kągi – mums pasiūlė parašyt apie hialurono rūgšties kapsules, mes ir parašysim:) pačioms pasidarė įdomu. Na ir pradedam – visiškai be jokio išankstinio nusistatymo, grynas smalsumas. Iškart atkreipėme dėmesį, kad daug kur prie hialurono rūgšties papildų rašo “science-backed”, įrodyta mokslo ir pan. – tokiu atveju tikrai turėtų būti lengva rasti tuos “science” straipsnius su visais įrodymais, kaip šie papildai veikia nuo senėjimo.

Na bet visų pirma truputį daugiau apie hialurono rūgštį – didžiausia hialurono rūgšties koncentracija yra mūsų akyse ir sąnariuose. Hialurono rūgštį dažnai ir vartoja būtent dėl sąnarių, o ne odos. Taip pat naudojama akių operacijose, bei kaip odos užpildas tarkim putlinant lūpas. 50% kūno hialurono rūgšties yra odoje. Jeigu kolagenas labai priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo, tai hialurono rūgšties visi turi daugiau mažiau tiek pat.

Hialurono rūgšties funkcijos:

Drėkinimas

Sąnarių sutepimas

“Tarpų užpildymas”

Struktūros sukūrimas

Bet mus šįkart domina vistik hialurono rūgštis kaip papildas nuo odos senėjimo. Kuo ji susijusi su odos jaunumu? Hialurono rūgštis padeda odai išlaikyti savo drėgmę. Nenorim labai išsiplėsti čia apie odą (jai skirtas net atskiras mėnuo), bet odos senėjimas vyksta dviem “pusėm”: iš vidaus bei iš išorės. Vidinis senėjimas vyksta dėl hormoninių pasikeitimų: dėl mažėjančio estrogenų ir androgenų kiekio oda pradeda sausėti, praranda savo elastingumą, pradeda raukšlėtis ir panašiai. Iš išorės oda pradeda senti pagrinde dėl saulės spindulių, o tada jau dėl užteršto oro ir kitų priežasčių. Hialurono rūgšties papildai kaip ir turėtų padėti nesenti iš vidaus..

Taigi tiesą pasakius nieko rimto neradome. Ieškojome grynai mokslinių straipsnių su kokybiškais tyrimais – radome vos kelis, nelabai aiškius. Tada pradėjome lįsti į populiariuosius mokslinius užsienio portalus – gal ką pražiūrim, bet visur teigiama, kad nėra pakankamai įrodymų, jog hialurono rūgštis veikia kaip senėjimą stabdanti priemonė. Tada nusprendėme nesustoti ir tiesiog parašėme populiaresniems ir didesniems hialurono papildus parduodantiems gamintojams – galbūt jie, kaip profesionalai ir savo produktų specialistai, galėtų mus nukreipti teisinga linkme, nurodyti straipsnius ar juos net atsiųsti.

Vardiname, kokius atsakymus gavome iš gamintojų:

Pureclinica – pateikė tokį atsakymą, jog jie negali Europoje teigti, kad hialurono rūgštis veikia prieš senėjimą, nes Europoje yra sugriežtinti papildų reklamavimo įstatymai ir informacija prie papildų privalo būti stipriai moksliškai pagrįsta. O paprašius nurodyti bent straipsnius, kuriuose tyrimai rodytų, jog vistik šis produktas veikia ne tik dėl sąnarių, bet ir dėl odos – gamintojas liko be atsakymo.

BioCell Collagen – nukreipė tik į vieną jų pačių atliktą tyrimą su 26 žmonėmis. Juo pasidaliname ir čia. Tik priminsime, kad čia papildas su kolagenu, ne viena hialurono rūgštis.

Nowfoods –atsakė, jog hialuronas yra natūraliai kūno gaminamas dalykas. Kuris mėgsta drėgmę ir padeda išlikti odai taip pat sudrėkintai, jų nuomone, papildų vartojimas galėtų padėti išlaikyti drėgmę odoje, ir tai galbūt atsispindėtų ir odos išvaizdoje, tačiau jie nenaudoja termino “prieš senėjimą” ir straipsnių nurodyti negali.

Taigi MONŲ MONŲ VERDIKTAS – panašu, kad yra pagrindo manyti, jog šis papildas galėtų veikti odos drėgmę, tačiau kol kas manome, jog nėra pakankamai įrodymų. Tuo tarpu liktume prie kremų/serumų ir panašių dalykų su hialurono rūgštimi, kurie, kiek tuo pačiu domėjomės, veikia. Prie odos temos grįšime odos mėnesį:)

#gražioda #sveikaoda