Kiek cukraus vaikas suvalgo per dieną?

Vis grįžtame prie sausio mėnesio temos – gyvenimo be cukraus. Ir šiandien pirmąkart (reiškia ne paskutinįkart – dar kalbėsim ir kalbėsim apie tai). O šiandien norėjome tiesiog paskaičiuoti kiek maži vaikai suvartoja cukraus.
JAV vaikai vidutiniškai suvartoja 19 šaukštelių cukraus per dieną, kai oficiali rekomendacija yra ne daugiau 6 šaukštelių. Vaikai suvartoja netgi daugiau cukraus nei suaugę – jie ir mėgsta saldesnius maistus, o ir vaikams skirti produktai yra su daugiau pridėtinio cukraus (už ką mes labai pykstame). Įdomu tai, kad į vaikų produktus dedama vis daugiau produktus – pavyzdžiui, ištyrus sausus pusryčius, paaiškėjo, kad juose cukraus yra pridėta dar daugiau nei prieš kelis metus.


Iš tikrųjų tėvai tiesiog kartais nesusimąsto KIEK jų vaikas gauna to cukraus. Jeigu vaikas išgeria vieną skardinę Cocacolos (o ją vaikai tikrai labai mėgsta) – jau 42 gramai cukraus, o vienam šaukšte Nutellos yra 11 gramų cukraus (vieno šaukšto tikrai neužtenka net vienam vaiko sumuštiniui).


Sugalvojome tokį vaiko dienos meniu:

Pusryčiams – sausi pusryčiai su pienu. Sausi pusryčiai yra kažkoks cukraus košmaras – juose galit būti net virš 40 gramų cukraus 100 gramų, ant pakuotės rašoma, kad viena porcija yra 30 gramų, bet 30 gramų yra tiek mažai, kad nesame mačiusios vaiko, kuris tokia porcija pasisotintų. Taip kad drąsiai skaičiuojam vien iš sausų pusryčių – 24 gramai cukraus (jei vaikas suvalgo 60 gramų “dribsnių”).

Priešpiečiams – bandelė mokykloje. Kaip tik užsukome į parduotuvę ir pažiūrėjome cukraus kiekį cinamoninėje bandelėje su šokolado glaistu – vienoje bandelėje 13,7 gramai cukraus.

Pietums – tebūnie jau ne kokie lietiniai su varške, bet normalūs, sveiki, naminiai pietūs (be cukraus:)

Užkandžiai – sūrelis ir šokoladukas – sūrelyje 10 gramų cukraus, o šokoladuke vaikams 26,65 gramai cukraus.

Vakarienei – patingėjom ir išsivirėm dešrelių (ir valgėm su pomidorų padažu:)) – pomidorų padaže dar 8 gramai cukraus.

Dar vaikas išgėrė porą stiklinių sulčių (400 ml). Tarkim obuolių – dar 45 gramai cukraus.


Ir dienos pabaigoje ką gi turime?


127,35 gramai cukraus… t.y. beveik 32 šaukšteliai cukraus, vienam vaikui per vieną dieną.. Ar įsivaizduojate save paduodant vaikui tiek cukraus tarkim pusryčiams? Turbūt ne. Bet kai cukrus yra “nematomas”, gaminiuose, produktuose – tada jis praslysta nepastebėtas.. O dar turėkite omeny, kad mes tikrai paėmėm ne patį blogiausią dienos variantą.. Tikrai dar apie tai kalbėsime ateityje.#cukruskenkia #paslėptascukrus #vaikųsveikata

Related Posts

See All