KNYGA - Gydantis vanduo

Kadangi kovo mėnesį skyrėme skysčių temai, tai tikrai būtų gana keista neapžvelgti knygos apie vandenį – nes juk knygas mes mylime (jei teisingiau – dieviname), ir jų skaitome ne tiek daug, norėtume (nes jei kas leistų, tai norėtume bent po 10 per dieną:) ), bet tikrai skaitome nemažai.Tai gi, pristatome tau knygą apie vandenį! Nemeluosime, ši knyga buvo viena iš tų kuri daugelį kartų nustebino. Bet apie viską nuo pradžių :)

Visų pirma labai maloniai nustebome pamatę, kad autorius – lietuvis (ir dar gydytojas, ir dėstytojas) Gintautas Laurinavičius :) Mes esam patriotės, tad visada smagu atrasti lietuviškus dalykus, o jie dar stebina – išvis super.

Antras įspūdis buvo pavarčius knygą – na gerai, jei tiesiai šviesiai – knyga iš pirmo žvilgsnio pasirodė tiesiog paprasta, eilinė, gal net šiek tiek nuobodoka skaityti (nes didžiąją dalį turinio užėmė tiesiog įvairios vandens rūšys). Ir jei jau taip visai tiesiai šviesiai – tikrai nesusipešėme, kuri pirma griebs skaityti :) Ir tada, pradžia irgi nenustebino. Ne – ji tikrai gera, tokia apie vandens istoriją, apie vandenį plačiąja prasme. Bet kai esi skeptiškai nusiteikęs iš pat pradžių, tai ir tą pirmą skyrių skaitai su neužsidegimu (užtat dabar būtinai būtinai skaitysim po dar vieną kartą! :) ). Ir tada, pamažu skaitydamas toliau pajauti, kad visas skeptiškumas kažkur išgaruoja, ir knygą nebeskaitai, o tiesiog ryte ryji! Nes ji tokia įtraukianti, uždeganti ir tikrai pakeičianti požiūrį į vandenį. Ir skatinanti domėtis toliau.Knyga minkštais viršeliais, vidutinio formato, tad labai patogi nešiotis, skaityti, įsimesti į kelionę (dar vienas pliusas).

Pateiksime tau kelis faktus (o jų knygoje yra tiek tiek neapsakomai daug!). Tarkim,

  • ar žinojai, kad vandens struktūra yra ypatinga? Ir knygoje gali perskaityti, kas lemia tokią struktūrą, ir kokios įdomios hipotezės yra keliamos, ir kodėl ypatinga struktūra paverčia ir vandenį tokiu ypatingu.

  • ar žinojai, kad gryno vandens gamtoje nėra – jį galima sunkiu ir sudėtingu (bei brangiu) būdu išgauti tik laboratorijose, ir gryno vandens savybės labai skiriasi nuo paprasto vandens!

Ir tada, paskutinį skyrių stengėmės skaityti kuo lėčiau, kad kuo ilgiau būtų galima gyventi tamepaslaptingame vandenų pasaulyje :) Bet, visi geri dalykai turi pabaigą – taip buvo ir su mus tikrain ustebinusia knyga apie vandenį. Neabejotinai skaitysim dar ne po vieną kartą, nes ši knyga yravie na iš tų, kurią kaskart skaitydamas iš naujo atrandi kažką.

MONŲ MONAI verdiktas: absoliutus UŽ! Net jei ir esi skeptiškai nusiteikęs, net jei manai, kad čia tikrai ne tau – perskaityk. O jei bent kiek jau domiesi apie vandenį – tai ši knyga iš sąrašo „Must have“ :)

Knygą įsigyti gali čia.

#knyga #geraknyga #vanduo #sveikagerti