15 klausimų apie pieną

March 20, 2017

Tikrai sunkiausias mėnesio straipsnis. Na tikrai: iki šiol neradom tiek išsiskiriančių nuomonių kaip dėl pieno - nuo vieno kraštutinumo, kad pienas yra blogis, iki kito - kad pienas yra didžiausia sveikata, o kur dar - pienas blogai, bet rauginti pieno produktai gerai, pieno mažai - gal ir gerai, pienas nieko blogo, bet ir nieko gero. Apskritai kalbama apie tai, kad pienas yra skirtas užauginti veršiuką, o ne suaugusį žmogų. O kur dar nuomonė, kad piene pilna antibiotikų ir hormonų, nes karvės auginamos nesveikai, šeriamos vaistais ir panašiai. Tokių dalykų prisiklausius gali ir oda pašiurpti. Na ir žiūrim ir nagrinėjam klausimus apie pieną:

 

 

 

1. Pienas sukelia galybę ligų?

 

Taigi nauja užėjusi mada yra teisti pieną ne tik už tai, kad jis nenaudingas, bet ir už įvairias ligas: osteoporozę, tam tikrų rūšių vėžius, kraujotakos sutrikimus, diabetą, nutukimą ir pan.. Matėme ir tuos žemėlapius, kur pieno suvartojimas šalyje siejamas su tam tikromis ligomis - tik klausimas tada toks - kodėl jei pieno suvartojimas žmogui mažėja - ligų vis tik daugėja? 

 

2. Ar pienas atsakingas už viršsvorį?

 

Ne, apskrita joks maistas nėra atsakingas už viršsvorį ir jo nesukelia. Taip, geriant pieną reikia turėti omeny, kad tai ne vanduo, bet pieno gėrimas tikrai ne lygu antsvoriui. 

 

3. Ar pienas sukelias aknę?

 

Ne, nesukelia. Nėra tyrimų įrodančių, kad būtent jis sukelia aknę. Aknė yra liga lemiama genetikos, odos priežiūros, hormonų, netgi aplinkos, ir, žinoma, mitybos, bet aknės pienas nesukelia.

 

4. Piene yra hormoninių medikamentų likučių ir antibiotikų?

 

Ne. Nėra. Žemės ūkyje susirgusių gyvulių gydymui yra naudojami antibiotikai. Tačiau antibiotikų vartojimas yra reguliuojamas pačių antibiotikų kainos ir pieno supirkimo taisyklėmis, kurios leidžia supirkti pieną tik po tam tikro gydyto gyvulio išlaukos periodo. Superkamas pienas yra sistemiškai tikrinamas laboratoriniais tyrimais. Jei piene yra antibiotikų, pieno perdirbimo įmonės tokio pieno nesuperka, nes po to negalėtų pagaminti jokių raugintų produktų ar fermentinių sūrių. Toks pienas yra griežtai kontroliuojamas ir dėl didelių nuostolių, jei įmonė tokį pieną supirktų. Todėl teigti, kad žmonės su pienu gauna didelę dozę antibiotikų nėra pagrindo. Mėsoje taip pat yra hormonų - kaip ir piene, mūsų organizmas šiuos hormonus suvirškina ir paverčia amino rūgštimis. 

 

5. Pienas sukelia širdies ir kraujotakos ligas? 

 

Ne. Joks maistas tokių ligų tiesiogiai nesukelia. Bet kokio riebaus, sočiųjų riebalų 'turtingo' maisto vartojimas kelia širdies ligų riziką, bet tai ne tik riebūs pieno produktai, tai ir riebi mėsa, įvairūs aliejai. Todėl taip - riebūs pieno produktai (tokie kaip sviestas) turėtų būti vartojami saikingai. 

 

6. Pienas vagia kalcį iš organizmo?

 

Na ką...ir vėl ne. Dalis kalcio iš pieno pašalinama su šlapimu, tačiau nemaža dalis įsisavinama mūsų organizmo. Šis mitas yra gana plačiai paplitęs - jog geriant pieną vis tik daugiau kalcio prarandama dėl baltymų esančių piene nei jo gaunama su pienu, tačiau pakankamai tai įrodančių tyrimų nėra. Iš pieno mes pasisaviname apie 30-35% kalcio, kai tuo tarpu iš špinatų - tik 5%. Pupelėse yra triskart mažiau kalcio ir jo pasisavinimas yra apie 20%. 

 

7. Pieno kompanijos moka universitetams ar dietologams, kad būtų toliau rekomenduojama gerti pieną? 

 

Nesąmonė, nes tada ir kitos didelės susimokėtų už čipsų/cukraus/cigarečių ir bala žino ko dar "išteisinimą moksliniais tyrimais". 

 

8. Pienas yra būtinas mūsų organizmui?

 

Ne. Jeigu anksčiau pieno stiklinė per dieną buvo stipri rekomendacija ir suaugusiems, tai pastaruoju metu aiškėja, kad pienas tikrai nėra vienintelis optimalus baltymų, kalcio, kalio šaltinis ir tikrai yra kitų alternatyvų iš kur šias medžiagas susirinkti.

 

9. Pienas susijęs su didesniu šalies mirtingumu?

 

Ne. Yra pasirodę tokių tyrimų, kur tarkim apklausta  anketomis kad ir keli tūkstančiai žmonių ir per kelis metus stebėtas jų mirtingumas - tarp tų tyrimų yra su rezulatatais, jog daugiau pieno gėrę žmonės turėjo didesnę riziką mirti. Bet net ir pačių tyrėjų nuomonė yra ta, kad rezulatatai yra nepakankamai pagrįsti, tokio ryšio kol kas negalima nustatyti, reikia papildomų tyrimų. 

 

 

 

10. Piene esantys estrogenai sukelia ankstyvą brendimą ir lytinės sistemos sutrikimus?

 

Čia palyginimui - vienoje stiklinėje pieno yra apie 1.2 mikrogramai estrogeno, o 100-te gramų sojos yra daugiau nei 100 tūkstančių mikrogramų estrogeno, vienoje kontraceptinėje piliulėje yra 35.000 nanogramų estrogeno. Paauglės merginos organizmas pasigamina 54.000 nanogramų estrogeno per dieną! Suaugusi moteris - 630.000 nanogramų estrogeno. Ir bijoti to 1.2 mikrogramo.. (1 mikrogramas - 100 nanogramų, taip kad suaugusi moteris pagamina 630 kartų daugiau estrogeno nei yra vienoje stiklinėje pieno, o paauglė - 54 kartus daugiau).

 

11. Didesnis pieno vartojimas didina riziką susirgti prostatos ir kiaušidžių vėžiu? 

 

Šia tema kol kas vyksta dideli debatai, yra tyrimų rodančių tokį ryšį, tačiau daug kur komentuojama, jog jų negana ir kol kas nuteisti pieno negalima. 

 

12. Pienas skirtas veršiukui užauginti? 

 

Ir taip, ir ne. Populiaru rašyti, kad niekur kitur gamtoj joks gyvūnas negeria kito gyvūno pieno.. Kaip ir taip, turbūt tiesa, bet mes nuo gyvūnų skiriamės labai daug dalykų, dar jokie gyvūnai nekonservuoja daržovių, neužsiaugina sau morkų ar bulvių, nekepa maisto, nevalgo tokio plataus maisto sąrašo ir t.t. ir pan. Nuo gyvūnų mes skiriamės laaaabai daug dalykų ir vien dėl to negerti pieno, nes gyvūnai taip nedaro.. 

 

13. Pienas sukelia senėjimo procesus?

 

Piene esanti D-galaktozė yra kaltinama sukelianti senėjimo procesus, tačiau kaip suprantam - tyrimuose, kuriuose buvo gauti tokie rezultatai buvo naudojamos itin didelės D-galaktozės dozės, kurių šiaip žmogus iš pieno niekaip negautų. Tarkim pieno šimte gramų yra 7,2 mikrogramai D-galaktozės, o tyrimuose su žiurkėmis buvo naudojama 300 mg/kg kiekiai. 

 

14. Rauginti pieno produktai yra sveikesni?

 

Rauginti pieno produktai yra lengviau virškinami, nes rauginimo metu įvyksta pieno baltymų hidrolizė (baltymo virškinimas), dėl pienarūgščių bakterijų veiklos susidarę šio regiono žmonėms labai atpažįstami ir priimtini lakūs junginiai, kurie formuoja produkto skonį ir aromatą. Dėl to pagerėja produktų virškinimas. Rauginimo metu pienarūgštės bakterijos suskaldo piene esančią pieno laktozę, todėl rauginti produktai gali būti vartojami laktozės netoleruojančių žmonių, pačios pienarūgštės bakterijos (po ranka esantis straipsnis).

 

15. Laktozės netoleravimas su amžiumi didėja?

 

Taip gali būti, bet nebūtinai. Laktazės gamyba (enzimo, kuris skaido laktozę) mažėja "su metais", bet dėl laktozės netoleravimo reiktų tartis su gydytoju ir pačiam sau diagnozės nenustatinėti:) juk yra elementarus laktozės toleravimo testas. 

 

MONŲ MONAI VERDIKTAS: pieną gerti galima:) galbūt nebūtina, bet galima:) 

 

P.S. Mes nenagrinėjome etinės pieno pusės, čia paliekame apsispręsti jums patiems. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload