Vandens rūšys

Gerai, visi mes žinome, kad yra skirtingos vandens rūšys, bet turbūt skirtumus dažnai pamirštame arba išvis jų gerai nežinome. Taigi pabandome susumuoti pagrindines rūšių charakteristikas. DAR labai džiaugiamės, kad mums į kai kuriuos rūpimus klausimus atsakė RASA vandenų atstovė rinkodaros vadovė Gintarė Norvaišė - ačiū jiems:) Interviu straipsnio apačioje.

Taigi:

NATŪRALUS MINERALINIS VANDUO

-iš požeminių šaltinių, apsaugotų nuo užterštumo rizikos

-tik iš patikimų šaltinių

-išpilstomas iškart po išgavimo (neleidžiama pervežioti)

-natūraliai turtingas mineralais svarbiais mūsų organizmui, mineralų kompozicija privalo visada būti pastovi

-reguliuojamas tarptautinių standartų

-turi būti oficialiai pripažintas natūraliu mineraliniu vandeniu, šaltinis turi praeiti apie 200 įvairių testų

-išpilstomas privalo būti savo natūralioje ir grynoje formoje (ne kaip nors apdirbtas)

-gali būti siejamas su privalumais sveikatai (dėl savo mineralinių savybių)

-Europoje populiariausia vandens rūšis

-pasaulyje yra ribotas kiekis mineralio vandens šaltinių

-gali būti pridėta anglies dvideginio (burbuliukų:)

ŠALTINIO VANDUO

-iš požeminių šaltinių

-lyginant su mineraliniu vandeniu - neturi turėti pastoviai to paties mineralų kiekio

-gali būti išpilstomas iš skirtingų šaltinių

-neturi aiškaus tarptautinio standarto

-neina per įprastą vandentiekį (kaip, pavyzdžiui, geriamasis vanduo gali būti ir iš vandentiekio)

-radome informaciją, kad toks vanduo populiariausias JAV

GERIAMAS VANDUO

-gali būti gaminamas iš antžeminių vandens telkinių

-paprastai apdirbamas prieš išpilstant

-tiek įvairios procedūros, tiek cheminis apdirbimas yra leidžiamas gaminant geriamą vandenį

-nėra tarptautinio standarto

STALO VANDUO

-tai gali būti paprastas geriamas vanduo praturtinas mineralais (jei natūraliam mineraliniam vandeny jų yra natūraliai, stalo vanduo gali būti papildomai dirbtinai praturtintas mineralais)

-taip pat leidžiamos įvairios procedūros ir cheminės priemonės šio vandens tinkamam paruošimui

-nėra tarptautinio standarto

Į klausimus atsako RASA rinkodaro vadovė Gintarė Norvaišė:

1) kokia vandens rūšis yra tarp Jūsų produktų perkamiausia? Natūralus, mineralinis, šaltinio, stalo vanduo ar geriamasis?

Natūralus mineralinis vanduo, žemos mineralizacijos.

2) Skaitėme, jog natūralaus mineralinio vandens mineralinė sudėtis privalo išlikti pastoviai tokia pati - ar iš tiesų natūralus mineralinis vanduo išgaunamas visad tokios pačios sudėties? o gal galima kažkaip tą sudėtį įtakoti?

Tikrai taip – natūralaus mineralinio vandens svarbiausia savybė, kad jis išlieka nepakitęs. Negalėtume gręžinio išgręžti bet kur ir galvoti, jog turėsime natūralų mineralinį vandenį. Prieš gaunant tokį statusą, gali prireikti nuo metų iki penkerių, kad mineralizacija nusistovėtų, būtų įvertinta ekspertų ir gautų natūralaus mineralinio vandens statusą – jau nekalbant apie visus tyrimus kuriuos tuo metu reik atlikti bei tas išskirtines vietas kur iš viso tai yra įmanoma:) Pagal visas EU ir Lietuvos higienos normas natūralus mineralinis vanduo negali būti niekaip įtakojamas. Vienintelis kas yra leidžiama tai filtravimas per smėlį pašalinant dalį geležies.

3) Kartais išgirstame susirūpinimą ar natūralų mineralinį vandenį gali gerti maži vaikai - galbūt jis jiems per stiprus? Kokia Jūsų nuomonė?

Žemos mineralizacijos natūralus mineralinis vanduo tikrai yra tinkamas ir rekomenduojamas gerti vaikams. Vaikams iki 12-14 metų nerekomenduojama gerti aukštos mineralizacijos vandens, jis galėtų būti per stiprus, bet žinoma visad reiktų žiūrėti pagal vaiko poreikius. Verta atkreipti dėmesį, kad jeigu natūraliame mineraliniame vandenyje fluorido yra daugiau kaip 1,5 mg/l, vanduo netinkamas vartoti kūdikiams ir vaikams iki 7 metų amžiaus. Kad natūralus mineralinis vanduo tiktų net kūdikių maistui yra dar tam tikri apribojimai – apie juos plačiau jei būtų poreikis. Lietuvoje tik keletas vandenų tinka kūdikiams, tarp jų – Rasa LIGHT.

4) Gal galite papasakoti kaip ruošiate savo stalo vandenį?

Stalo vanduo gaunamas maišant natūralų mineralinį vandenį su geriamuoju. Gali būti įdėta kvapiųjų medžiagų.

5) Kaip suprantame - paprastas geriamas vanduo yra dažniau išgaunamas iš arčiausiai paviršiaus esančių telkinių - kaip tada išvengiama vandens užterštumo tarkim nuo trąšų?

Nebūtinai, geriamasis vanduo gali būti iš gilaus apsaugoto gręžinio tik neturėti reikalingos dokumentacijos, gali būti ir iš paviršinio sluoksnio neapsaugotas arba net paprastas vanduo iš čiaupo gali būti panaudotas fasavime, būtent dėl tokių dalykų, kurių išvengti ir patikrinti praktiškai neįmanoma ir siūloma rinktis natūralų mineralinį vandenį fasuotą buteliuose – geriausias ir patikimiausias pasirinkimas.

6) Ar nesvarstėte gaminti tirpsmo vandens?

Nesvarstėme. Natūralūs mineraliniai vandenys Druskininkuose yra mūsų turtas ir mes juo galime didžiuotis bei skatinti žmonės gyventi sveikiau – rinktis natūralų mineralinį vandenį iš Druskininkų.

7) Jūs kaip rinkos ekspertai - kaip manote, ar žmonės išgeria daugiau vandens? (ar jo daugiau perka:)

Manome, kad taip. Po truputį vakarietiškas požiūris į vandens vartojimą auga, žmonės renkasi natūralų mineralinį vandenį, vartoją jį maisto ruošimui, deda vaikams į mokyklą. Nors Lietuvoje matomas tikrai didelis gazuoto vadens vartojimas (kas mūsų nuomone nėra taip nesveika, kaip spauda kartais leidžia manyti) vis didesnę ir didesnę dalį rinkos užima būtent negazuotas, žemos mineralizacijos natūralus mineralinis vanduo.

AČIŪ!!!!!:)

#vanduo #gertivandenįsveika #reikiagertivandenį