Tirpsmo vanduo - su Melt water

Ilgo gyvenimo priežastis – švarus vanduo

Žmogaus kūnas 70 % sudarytas iš vandens, tad jo atsargas reikia papildyti kasdien. Valgydami maistą kreipiame dėmesį į jo kokybę, tikriname produktų maistinę vertę, tačiau ar žiūrime, kokį vandenį geriame? Apie vandens svarbą ir unikalumą pasakoja „Melt Water“ atstovas Saulius.

Kuo ledo tirpsmo vanduo yra ypatingas?

Vandens garavimas, ledo formavimasis ir tirpimas formuoja klimatą, tačiau svarbiausia tokių natūralių virsmų pasekmė yra vandens transformacija – jis tarsi atgimsta iš naujo, kitais žodžiais tariant, jis išsivalo nuo įvairių nešvarumų, druskų. Įdomu tai, kad vanduo unikalus tuo, jog, pereidamas iš skystos būsenos į kietą, jis išstumia visus nešvarumus – tai ir yra vienas iš 2 pagrindinių procesų, kurie padeda sukurti „tirpsmo vandenį“.

Jeigu užsišaldysiu vandenį namuose ir jį atšildysiu ar tai bus tas pats, kas „Melt Water“?

Tikrai ne. Užšaldžius ir vėliau ištirpinus vandenį, jame lieka perteklinės druskos ir visi nešvarumai. Tyro ledo tirpsmo vandens esmė yra skysčių frakcionavimas – bet kokio vandens (ar skysčio) elementai jame sušąla tam tikra tvarka. Pirmasis ledas, kuris pradeda formuotis, užšaldo „sunkiojo vandens“ elementus – deuterį ir tritį. Šie du vandens izotopai užšąla prie teigiamos temperatūros (+2–+3,5), jie yra radioaktyvūs, todėl šį ledo sluoksnį būtina pašalinti. Antroje stadijoje, kai temperatūra nukrenta žemiau nulio, vandens molekulės pradeda formuoti taisyklingą kristalą ir pradeda išstumti visus nešvarumus ir druskas. Tam tikrose temperatūrose susidaro ledo sluoksnis, kuris yra itin švarus, o visi nešvarumai lieka skysčio pavidale. Pašalinę vandenį ir ištirpinę ledą gauname tirpsmo vandenį.

Gyvenu sveikai, valgau subalansuotą maistą, o kodėl turėčiau rinktis ledo tirpsmo vandenį?

Pirmiausia, vartojamo vandens kokybė yra tiesiogiai susijusi su mūsų organizme vykstančiais procesais. Kuo geresnė suvartojamo vandens kokybė (tyrumas), tuo mažiau „darbo“ turi atlikti pats organizmas, valydamas nešvarumus, ir t. t. Taip pat švaresnis vanduo yra greičiau organizmo pasisavinamas, tai reiškia, kad pagreitėja medžiagų apykaita, ląstelių regeneracija. Užtenka pažiūrėti į šiaurėje gyvenančias tautas (islandus, norvegus ir t. t.) – ten vidutinė gyventojų gyvenimo trukmė yra viena didžiausių pasaulyje. Viena priežastis – tai švarus oras, kita – švarus vanduo, kuris išgaunamas iš ledynų.

Kokia vandenyje esančių mineralų nauda organizmui?

Mineralai vandenyje yra gana įdomi tema, ir yra kelios nuomonės. Pirmiausia, mineralai skirstomi į 2 rūšis: organinius ir neorganinius.

Organiniai mineralai – tai mineralai, kurie kilę iš kažkada gyvenusios ląstelės, neorganiniai –priešingai. Vandenyje esantys mineralai dažniausia yra neorganinės kilmės. Žmogaus organizmas geriau pasisavina organinės kilmės mineralus, mes juos gauname vartodami augalus, mėsą ir t. t. Neorganinius mineralus organizmui pasisavinti sunkiau, todėl jie gali „užsilikti“ organizme akmenų ir kitų kietųjų dalelių pavidalu. Kaip ir minėjau, yra kelios nuomonės dėl vandenyje esančių mineralų ir kai kurie stipriai mineralizuoti vandenys turi tam tikrų gydomųjų savybių, tačiau kasdieniniam vartojimui jie nėra geriausi.

Pats esu penkerius metus gyvenęs šiltuose kraštuose, kur vandens suvartojimas per dieną svyruoja nuo 3 iki 5 litrų, ir populiariausi ten vartojami vandenys pasižymi lengva mineralizacija, nes vartojant „sunkesnius“ vandenis organizmas apsunksta. Tuo metu tirpsmo vanduo pasižymi lengva mineralizacija, tai reiškia, kad organizmas nėra persotinamas druskomis, bet jų yra pakankamai kad jos „neišplautų“ organizme esančio kalcio, magnio ir kitų mineralų.

Ar šis vanduo gali numalšinti aistras?

Kad „Melt Water“ padeda numalšinti troškulį ir atsigaivinti – tai tikrai. Grįžtant prie aistros, čia galima filosofuoti. Esu kalbėjęs su biologu, kuris bandė paaiškinti, kodėl visa gamta atgyja, aistros prasme, būtent pavasarį. Aistra gyvus organizmus užvaldo, kai jų organizmas yra „švariausios“ būsenos, pats švariausias vanduo gamtoje būna pavasarį, kai upes ir ežerus papildo „tirpsmo vanduo“, tai neva padeda organizmui išsivalyti ir duoda impulsą „aistrai“. Šio „biologo“ kompetencijos nežinau, tad kiek tame tiesos negaliu pasakyti.

Ar toks vanduo tinkamas vaikams?

Tikrai taip.

Ar šis vanduo gydo nuo ligų?

Yra žmonių kurie teigia, kad ledo tirpsmo vanduo yra vaistas nuo visų ligų. Aš taip drąsiai gal ir nesakyčiau, bet kaip faktą galiu paminėti, kad žmonės gyvenantys regionuose, kur vartojamas ledo tirpsmo vanduo (šiaurėje, kalnuotose regionuose), pasižymi sveikata ir ilgaamžiškumu.

Kaip gaminamas Jūsų tirpsmo vanduo?

https://www.youtube.com/watch?v=bJw409t6CTU

„MELT WATER“ įvertinimai:

  • 2013 metais, vos pradėjus „tirpsmo vandens“ gamybą, „Drinktec“ parodoje Miunchene „Melt Water“ nominuotas kaip vienas iš 3 geriausių vandenų pasaulyje.

  • Gegužės pradžioje šis vanduo įvertintas International Taste & Quality Institute (iTQi) – 3 žvaigždžių „Superior taste award“ apdovanojimu, kuris yra vienas iš aukščiausių produkto įvertinimų.

Vanduo „Melt Water“ pasižymi keliomis savybėmis kurios pagerina organizmo veiklą:

• Lengva mineralizacija 117mg / l

• Švelniai šarminiu pH [U1] 7,4–7,8

• Žemu natrio kiekiu 8,17 mg / l

• Itin mažu nitratų kiekiu 0,03 mg / l

#reikiagertivandenį