Kikboksas

Nauja treniruotė, kurią išbandėme, - kikboksas:) Dovilė buvo nelabai sužavėta šia mintim išbandyti kikboksą - ar bent jau neturėjo anksčiau tokių minčių, bet čia buvo sena maža Mildos svajonė. Tad štai - vakar jos prakaitavo Dainralfo klube Kaune. Iškart padėkojam jiems, kad priėmė, supažindino su sportu, atsakė į klausimus ir negavom į kaulus:)))

Trumpai apie kikboksą - šis sportas - kažkas tarp bokso ir karate. Sportuojama basomis. Treniruojamasi tiek dėl fizinių formų, tiek dėl savigynos, tiek tiesiog dėl įdomaus kontaktinio sporto. Dažnai laikomas agresyviu ir gan vyrišku sportu, jis yra mylimas tokių žvaigdžių kaip Madonna, Angelina Jolie, Eva Mendes ir kitos.. Šiaip įžymybių juk neminim savo straipsniuose, bet šįkart pavardinom, kad suprastum, jog šis sportas tikrai visiems:) o ypač jei eini sportuot ne profesionaliai:)

Kikboksas:

-treniruoja ištvermę,

-gerina laikyseną,

-yra stipri cardio treniruotė,

-treniruotės metu galima sudeginti ir 750 kalorijų,

-treniruojamas visas kūnas,

-žinoma, išmokstama savigynos,

-gerina lankstumą, koordinaciją bei reakciją,

-yra nebrangus sportas.

Na o mūsų pagrindiniai įspūdžiai:

-abiems labai patiko;

-abi tikrai sušilom/pavargom/gerai išsikrovėm;

-nustebom, kad treniruotėje pamatėm gal 10 merginų - galvojom bus tikrai vos kelios, o ten merginos su dideliu entuziazmu klausė trenerio nurodymų;

-labai patiko, kad nemaža dalis treniruotės vyksta poromis - gavom ir viena kitai kojas pratempinėt, ir bandyt "išmušti koją":))

-labai užkrečia tokia smagia kovine dvasia - net taikioji mūsų Dovilė bandė aptalžyti Mildą:D o Milda be strakaliodama ir bandydama duoti į kaulus Dovilei greit visas jėgas paliko:) bet laaaabai smagu!

-nemaža dalis treniruotės yra apšilimas, įvairūs pratimai apšildyti raumenis, tada vyksta tempimai ir gal pusė treniruotės jau daugiau kovos, smūgiavimo, technikos pratimai;

-pastebėjome, kad reikia nemažai galvoti tiek apie save, tiek apie savo priešininką - ką, kada, kaip pats ir jis/ji darys;

-jauniausia klubo sportininkė vos 11 metų - pastebėjome, kad jai buvo tikrai smagu;

-treniruotėje tikrai nebuvo "daužymosi" ar tikros kovos - tiesiog judesių, technikos tobulinimas.

-reikalinga įranga: nebent pirštinės, na o žinoma geriausia su treneriu sporto klube, bet pratimus galima būtų atlikti ir namuose;)

Pakalbinome trenerį Dainių Daukšą: jo teigimu profesionaliai ruošiantis reikėtų sportuoti 5-6 kartus per savaitę, klube kasdien ir vyksta treniruotės. Pasiruošti pirmosioms varžyboms užtektų metų laiko. Dažniausiai jaunimas ateina treniruotis norėdami sustiprėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Treneris akcentavo ir mitybą - mityba yra neatsiejama sporto dalis, negali sporte pasiekti daug jei nesilaikai teisingų mitybos principų. Didžiausias trenerio išskirtas mitas apie kikboksą tai patiriamos traumos: daug kas įsivaizduoja, kad treniruojantis kikboksą dažnai vaikščiosi sulaužyta nosim, mėlyne po akim, o iš tikrųjų traumų pasitaiko labai mažai, o jau ypač treniruočių metu.

Taip pat pakalbinom ir 3 šį savaitgalį tarptautinėms rungtynėms Kaune besiruošiančius sportininkus. Išskirsim jų pagrindinius pastebėjimus:

Mindaugas Vaišnora (17 m.) : vaikinas sportuoja dar tik 1,5 metų, o jau rungtyniaus tarptautinėse rungtynėse, profesionaliai. Treniruojasi 5-6 kartus per savaitę ir dar keliskart nueina į baseiną, kad atpalaiduoti raumenis, sušildyti juos pirtyse. Vaikinas labai akcentavo mitybą bei poilsį, be jų neįsivaizduoja gerų rezultatų.

Žiauriai faina mergina Evelina Puidaitė (18 m.) (visą interviu dalį arba šypsojois, arba juokėsi :) - kuri irgi dalyvaus šio šeštadienio kovose: žinoma, pasidomėjom kaip mergina atsirado tokiam sporte ir dar ypač profesionalioje jo dalyje - pasirodo į treniruotes atėjo norėdama išmokti apsiginti, nebijoti vakare išeiti iš namų, o jau nuo pirmų treniruočių pradėjo svarstyti šį sportą treniruotis profesionaliai. Mergina sportuoja jau 3 metus. Užklausta apie traumas mergina paminėjo kartą per varžybas lūžusią koją.. Evelina teigė, jog sulaukė ir aplinkinių stereotipinio mąstymo, jog ne merginai toks sportas, o ypač profesionalus, bet ji greit ir savo šeimai įrodė, kad sulaužyta nevaikšto ir nevaikščios, o sportas yra saugus. Šis sportas, pasak jos, suteikia pasitikėjimo savim ir išmoko kontroliuot save - ne tik treniruočių ar varžybų metu, bet tarkim ir dėl mitybos.

Vytautas Sadauskas (28 m.): anksčiau profesionaliai sportavimo irklavimą, o prieš 6 metus pradėjo sportuoti Dainralfe. Džiaugiasi, jog šis sportas leidžia ir dirbti, ir sportuoti, kai irklavimas atimdavo daug daugiau laiko. Vytautas sakė, jog svarbiausia šiame sporte turėti galvą ir ištvermę, nes "ringe pavargsti tik nuo įtampos. Lyginant su irklavimu - mes ten ardavom belekaip, o čia tiesiog vaikštai ringe, bet pavargsti labai.". Paklaustas ar jaudinasi prieš varžybas, labai juokdamasis atsakė, kad gal jis (suprask - priešininkas) ir jaudinasi:)

Iš tikrųjų mums labai didelį įspūdį padarė ir pakalbinti sportininkai - treniruotės metu turbūt labiausiai susikaupę, net susiraukę, o po jos labai linksmi, šilti ir juokaujantys žmonės:) o bilietus pažiūrėti jų kovas ir palaikyti galite įsigyti čia. Turnyras jau šį šeštadienį!

#sportassveikata #tekssportuot #atrasksavosportą