KNYGA - Gimę bėgti - Christopher McDougall

Kadangi šis mėnuo yra skirtas sportui, tai apžvelgiame knygas apie sportą. Vakar pristatėme tau bėgimo treniruotę, ir iškart skubame supažindinti su pačia pačia pačia geriausia knyga apie bėgimą ir apie sportą apskritai. Knyga, kuri pakeičia. Pakeičia tave, tavo požiūrį ir tavo bėgimą.

Bet apie viską iš pat pradžių :)


Ši knyga yra pasaulinis bestseleris, sulaukusi begalės teigiamų įvertinimų ir pagyrimų. Ir žinai ką - visi jie teisingi :) Ši knyga tikrai to nusipelno.

Visų pirma dėl to, kad ją perskaitęs supranti, jog bėgimas niekada nebebus toks pats. Tiesiog. Jei anksčiau bėgai tam, kad sulieknėtum, kad įgautum formą, ar kad kažką pralenktum, tai dabar supranti, jog bėgimas yra tiesiog gyvenimo būdas. Kad žmonės bėgioja nuo seniausių laikų, kad žmonės bėgioja vos išmokę vaikščioti. Ir tuo labiau, jei nori pradėti bėgioti - tau tikrai nereikia specialių bėgimo batelių, aprangos, specialaus pasiruošimo ar ypatingos kelio dangos. Tau tiesiog reikia BĖGTI :)

Ir vis gi gali būti, kad kaip ir knygos autoriui, taip ir tau bebėgant atsiras skausmai kojose. Ir žinai kas svarbiausia - jog tai visiškai nereiškia, kad tu negali bėgioti! Tai ką gi tada daryti?

Knygos autorius leidosi į ilgą kelionę ieškodamas atsakymų apie garsius bėgikus tarahumarus - Bėgančius Žmones - kurie gali įveikti šimtus mylių be poilsio, kurie bėga, nepaisydami amžiaus (nuo mažo iki seno), kuriems bėgimas yra didžiausia šventė. Ir kurie tiesiog yra laimingi :) Nes bėga.

Tai gi, kokia jų paslaptis? Kodėl jie gali nubėgti ilgiausius atstumus kanjonuose net be specialių batų, kai tuo tarpu mes esame įsitikinę, kad bėgimas tikrai ne kiekvienam, kad bėgdamas kenki savo kojoms ir sąnariams, kad išvis bėgdamas pavargsti ir save kankini. Kodėl žmonės tokie panašūs ir tuo pačiu tokie skirtingi?

Tai gi, ši knyga ne tik apie bėgimą, bet apie visą žmogaus evoliuciją-apie tai, kokie mes buvome, ir kuo tapome. Apie tai, kaip mes pamiršome, jog bėgimas yra pati natūraliausia mūsų judėjimo forma. Ir apie tai, jog niekada nėra per vėlu pradėti vėl BĖGTI :)


Ir tai tikrai yra knyga, kurią TU privalai perskaityti :)MONŲ MONAI VERDIKTAS: absoliutus ir vienareikšmiškas UŽ!!!!

O įsigyti knygą gali čia.

#geraknyga #knygosapžvalga #knyga #apžvalga #bėgiojimas #sportassveikata