Fechtavimas

Ir vėl mes naivuolės:))) nori nenori - visą laiką turi kažkokį nusistatymą - nebūtinai kategorišką, bet vis tiek turi kažką galvoje susidėliojęs. Žodžiu, turėjom važiuot į fechtavimo treniruotę, Milda gavus nurodymus iš savo bėgimo trenerio (aha, įstojo į bėgimo klubą I run!) dar buvo nusimačius pabėgiot po fechtavimo, nes...na ką ten-pastripinėsim, pasišpaguosim ir namo.. Dovilė irgi tokia visa elegantiškai nusiteikus - kas čia yra, net nesušilsim, buvo sumąsčius gal prisijungt pabėgiot.. Ir vėl klydom:D mums taip juokinga būna, kai jau pirmomis treniruotės minutėmis mitai subliūkšta..."3x100 šuoliukų per virvutę" - jau padusom:))) ir negalvok, kas čia yra - nes užlipsi ant to pačio grėblio kaip ir mes :D


Treniruotė vyko su nuostabia, jauna trenere Vikte Ažukaite (atskiras didžiulis AČIŪ fechtavimo klubui DVIKOVA), kuri pati profesionaliai fechtuojasi - pamokino mus pačių pačių pagrindų ir kantriai vis taisė šimtą klaidų, kurias darėm (Milda taip ir neišmoko stovėt neišrietus užpakalio :D).


Kaip vyksta treniruotė?


Taigi visų pirma pratimai: šuoliukai per virvutę ir galybė pratimų per gulinčias kopetėles. Trenerė pasakojo, kad daromi vis kitokie pratimai, kad stiprinti tiek kojas, tiek presą, tiek nugarą ar rankas. Taigi toks kaip stiprus stiprus apšilimas.


Stovėsena ir pagrindiniai judesiai: tada mes, naujokės, mokėmės pagrindinių judesių, kaip stovėti (vėlgi šitoj vietoj užtrukom dėl to nelemto Mildos užpakalio:))), kaip taisyklingai daryti šuolį į priekį, kaip sugrįžti, kaip durti - žinokit mes spėjam, kad čia aukso vertės pratimai laikysenai: visą laiką turi būti įsitempęs ir tiesus, ir tvirtas.


Kova: ir gale treniruotės gauni pakovoti, kas irgi labai labai smagu ir kartu labai sudėtinga - vis turi galvoti apie kojas, apie rankas, apie priešininką, kaip gintis, kada durt, kaip grįžt ir pan. - ir tas sudėtingumas yra geraja prasme, tikrai labai įdomu, tokie kaip aktyvūs šachmatai gaunasi :))


Taip pat klausėme Viktės kuo naudingas šis sportas?


Vysto reakciją, laikyseną, koordinaciją, aišku tvirtėja raumenys.

Mes dar pridėsim, kokius privalumus radom kituose šaltiniuose: labai gerai padeda atsikratyti streso, nes tikrai nėra kada galvoti apie kažkokius kitus reikalus, kai prieš tave kažkas mosikuoja su špaga. Labai gerai vaikams, nes turi kur aktyviai išlieti energiją. Vysto strateginį mąstymą.


Kokio amžiaus žmonės gali sportuoti?


Nuo 7 metų vaikai iki kiek tik kas pajėgia, net profesionaliam sporte yra vyresnių sportininkų.


Ar šis sportas saugus?


Tikrai taip. Sportuojama su apsaugomis ir tikimybė susižeisti yra praktiškai nulinė.


Ar reikia susipirkti visą įrangą? (Apranga, avalynė, šalmas, špaga,...)


Tikrai ne. Visiems naujokams - tiek vaikams, tiek suaugusiems suteikiame visas priemones. Aišku būna, kad paskui užsinori ir nusiperka ar Kalėdų senelis atneša:) bet tikrai nebūtina.


Ar yra fechtavimo varžybų?


Mes, profesionalai, priklausomai nuo mėnesio važiuojam kad ir į 4 varžybas per mėnesį, o mėgėjai jau kiek susiorganizuoja, bet tikrai irgi važiuoja ir dalyvauja keliskart per metus.


Ar brangus sportas?


Mėnuo treniruočių kainuoja 15-20 eurų, o įrangą mes duodame, tad tikrai nėra brangu.


O mūsų išvados turbūt tokios, kad tikrai verta pabandyt: visiškai atjungia nuo pasaulio.. jei bėgiodamas dar gali svarstyt savo gyvenimo problemas, tai čia neturi laiko, nes gausi špagą į kairį petį:))) Šįkart Dovilei sekėsi geriau, Mildai ne taip labai, nes ji koordinacijos nelabai savyje turi:)) bet vėlgi - puikus sportas išlavint savo reakciją, tą pačią koordinaciją, išvystyti greitesnį mąstymą, galų gale pasitelkti logiką. O raumenys, patikėkit, net stovint fechtuotojo pradinėje stovėsenoj TAIIIIP dirba, kad užtenka net ir be apšilimų :))


Beje sportininkai šį savaitgalį važiuoja į Europos čempionatą! Palaikom!:)
#atrasksavosportą #sportorūšys #tekssportuot #fizinisaktyvumas