Galvos masažas

Na, tai koks šio mėnesio vienas iš iššūkių? Taip taip - kasdienis 1 minutės galvos masažas. Tai kas ten tokio stebuklingo, kad net visą mėnesį turėsim kasdien po minutę masažuotis? :) Apie viską nuo pradžių.

Tai gi, galvos masažas turi daugybę privalumų, ir norime juos tau pateikti:

  • Mažina stresą ir gerina miego kokybę. Kai masažuojame galvą, išsiskiria toks hormonas seratoninas. O jis laimės hormonas - tad tikrai nieko keisto, kad tuo metu atsipalaiduoji, šypsaisi. O kada geriausias miegas? Žinoma tada, kai esi atsipalaidavusi! :)

  • Stimuliuoja odos kraujotaką, gerina deguonies ir naudingųjų medžiagų pasisavinimą. Taip auga stipresni ir sveikesni plaukai. Juk kai stimuliuoji ir masažuoji galvos odą, ir taip gerini deguonies pasisavinimą (todėl darant galvos masažą patariamą dar ir giliai kvėpuoti), gerėja iš pačio plauko folikulo būklė. Ir tuomet plaukai auga daug stipresni ir sveikesni :) Ir tai yra nieko keisto - kokia galvos odos būklė, tokia ir plaukų būklė.

  • Stiprina patį plauką ir padeda natūraliems odos aliejams tolygiai pasiskirstyti per visą plauko ilgį iki pat galiuką. Tada ir galiukai taip nebeskilinėja. O jei dar masažą darai su aliejų mišiniu, tai išvis dviguba nauda - juk ne tik suaktyvini galvos odą, bet ir per visą plauko ilgį įmasažuoji aliejų.

  • Padeda atsipalaiduoti galvos ir kaklo raumenims, ir taip pagerina kraujotaką iki pat plauko svogūnėlių. Masažas, ypač jei jį darysi ryte/vakare, puikiai atpalaiduoja po nakties ar darbo dienos įsitempusius raumenis. Taip ne tik gerėja kraujotaka, bet ir sumažinamas stresas, visos įtampos.

  • Aktyvuojami ramybės būsenoje esantys plaukų folikulai, ir taip skatinamas plaukų augimas. Net buvo atlikti tyrimai, kai po 12 savaičių galvos masažo pastorėjo ir padaugėjo plaukų. To pasekoje buvo padaryta išvada, kad galvos odos stimuliavimas veikia plauko svogūnėlį, ir skatina plauko sustiprėjimą bei aktyvina augimą. Iš kitos pusės - jei atlieki masažą su aliejų mišiniu, tavo plaukai pastoviai gauna reikalingas medžiagas, plaukų galiukai neskilinėja, ir irgi atrodo, kad plaukai auga greičiau (iš tiesų tiesiog pagerėja jų būklė).

  • Padeda išvengti pleiskanų ir galvos sausumo jausmo. Ypač kai masažas yra daromas naudojant natūralius aliejus ar jų mišinius. Juk tada galvos oda yra nuolat natūraliai sudrėkinama aliejais. O jei dar į aliejų mišinį įmaišysi eterinius aliejus, padedančius naikinti pleiskanas - efektas garantuotas!

KAIP DARYTI GALVOS MASAŽĄ?

Yra pačių įvairiausių būdų. Labai daug video filmukų gali rasti youtube.

Dažniausiai patariama galvos masažą daryti su aliejumi ar aliejų mišiniu. Ir dėl vienos paprastos priežasties - taip ne tik galvos oda gaus masažą, tačiau ir daug naudingų ir vertingų medžiagų ir aliejų (po masažo juos rekomenduojama ne iškart išplauti, o palaikyti kad ir per naktį). Tačiau jei nenori, tikrai gali galvos masažą atlikti paprastai, be jokių aliejų.

Kitas patarimas - tavo pirštų judesiai. Dažniausiai galvos masažas pradedamas nuo kaktos ir judama link kaklo. Visada rekomenduojama ypatingą dėmesį skirti pakaušiui (aukščiausia tavo vieta, iki kurios kraujui sunkiausia tekėti). Taip pat judesiai neturi būti nei per silpni, nei per stiprūs. Turi būti švelnūs, bet tuo pačiu tvirti. Tik jokiu būdu ne per stiprūs - tikrai nereikia plauti pešti/rauti! Masažas turi būti malonus ir atpalaiduojantis.

Kokias technikas naudoti? Pradžiai rekomenduojama susirasti kelis galvos masažų video per youtube - jų ten yra įvairiausių - su paspaudimais, sukamaisiais judesiais... Ir tada jau po kelių bandymų atrasi būtent TAU labiausiai tinkančias technikas :)

O gal jau darai galvos masažą? Būtinai parašyk mums, kokius aliejų mišinius naudoji (jei naudoji), ir kokios masažo technikos tau pačios geriausios :)

#issukis #masažas #masažai #plaukai