Celiulitas

Oi, tas gražuolis:))) ar žinot, kad beveik visos moterys jį turi? Ir kažkodėl visoms gėda, slapstosi po visokiom skarelėm ant klubų vasarą, su vientisais maudomais ir neduokdie kas pamatys, kad..."ir pas mane jo yra":) Na šiaip pripažįstam - nelabai gražu ir tikrai ne siektinas dalykas, bet nėr čia ir ko ir iš proto eiti (prisimink - beveik visos jį turi). O šis (pirmasis) straipsnis yra apie tai, kas jis yra ir pateiksim faktų apie tą apelsino žievelę.
Taigi visų pirma – kas gi čia per velnias?


Kai riebalų ląstelės pradeda didėti, jos pradeda spraustis pro jungiamuosius audinius ir susiformuoja tokia kaip gumbuliukai – ar kitaip tariant apelsino žievelė. Silpnas jungiamasis audinys tiesiog neišlaiko riebalinių ląstelių spaudimo ir riebalinis audinys prasiveržia pro jį.


Celiulito priežastys


-hormoniniai pakitimai – kad ir tai, jog moterims senstant mažėja estrogeno gamyba, o jis labai prisideda prie tinkamos kraujo apytakos – tad senstant, ne paslaptis, celiulitas ryškėja.

-genetika – reikalingi tam tikri genai celiulito formavimuisi. Netgi galima įsigyti genetinį testą, kuris parodytų ar esi linkusi į celiulito formavimąsi.

-netinkamas gyvenimo būdas - mažai judėjimo, daug sėdimo darbo, o jei dar ir rūkai..

-netinkama mityba;

-net netinkami drabužiai: užsienio gydytojai duodami interviu akcentuoja, jog moterys dėvi per mažus apatinius, kurių gumos aplink šlaunis kažkiek užspaudžia judėjimą į kojas. Tad įsivaizduok jei dirbi sėdimą darbą ir dar užsidėjai gal kiek per daug aptemptus "stringus".


Ar pastebėjai, kad nėra priežasties antsvoris?


Faktai apie celiulitą


-Celiulito “negydo” antsvorio mažinimas arba kitaip – dietos. Kaip rodo tyrimai – kai kurioms moterims celiulitas vizualiai sumažėja, o kitoms – ne. Bet iš esmės dietos jo neišnaikina.

-Priklausomai nuo šalies, bet celiulitas gali užpulti kone 90% moterų – taigi, visos juo šlykštisi, nenori, bando atsikratyt, dažnai gėda dėl jo, bet dauguma jį, deja, turi.

-Deginimasis tik padeda celiulitui – lyg būtų dar mažai priežasčių saikingai kaitintis saulutėje.

-Celiulitas niekaip nesusijęs su toksinų išvalymu.

-Celiulitas tikrai ne vien storų žmonių problema. Celiulitas geriau matosi ant storesnio žmogaus, nes jis turi daugiau riebalų ląstelių, kurios labiau deformuoja odos jungiamuosius audinius, BET lygiai taip pat ir lieknos moterys turi celiulitą.

-Celiulitas nėra pavojingas sveikatai.

-Celiulito atvejų yra daug mažiau besivystančiose šalyse ar ten, kur žmonės daugiau dirba fizinį darbą – t.y. nes kūnas gauna nuolatinį judėjimą, o ne kone nuolatinį sėdėjimą/gulėjimą.

#gražioda #grožis #užpakaliukas #celiulitas #vasara