Idėjos laikui dviese

Taigi taigi taigi - kaip žadėjom, idėjos laikui DVIESE:

-Jeigu vaikas gimė tarkim 12 mėnesio dieną - tada kiekvieną mėnesį 12ta diena yra to vaiko diena su mama (tėtis automatiškai gauna kitą vaiką:))) o jei yra daugiau vaikų šeimoje - tada jau paskirstyti dienas, kad vaikas gautų ir laiko su mama, ir su tėčiu.

-Kiekvieną mėnesio sekmadienį paskirti šeimos nariams - tarkim pirmą mėnesio sekmadienį veiklą diktuoja Jurgis, o antrą - tėtis, o trečią - mama, o ketvirtą - Ona - tokiais sekmadieniais veiklą galima būtų daryti ir kartu, bet atsirastų papildomas dėmesys būtent konkrečiam vaikui, atsirastų galimybė labiau jį pažinti, o dar nuostabiau - atsirastų galimybių vaikui pabūt savarankiškesniam: tarkim sugalvoti šeimos išvyką, surasti įdomų muziejų, išrinkti naują gerą filmą ar žaidimą ir pan.

-Gimtadienio paminėjimas- taip, visos tos pripučiamos pilys ir žaidimų kambariai nėra pats blogiausias išradimas, bet galima sugalvoti ir įdomiau ar ne? Tarkim kiekvienais metais gimtadienio proga išeiti į žygį - vėlgi, labai puiku būtų tą daryti ir dviese, bet bet kokiu atveju - kiek vaikui būtų įdomu išrinkti žygio maršrutą? Kur nakvoti? Kur nuvykti.. Ir ką - blogiausiu atveju atsidurtumėt kokioj nelabai praeinamoj girioj:))) ir pamiegotumėt kokiam vaikui patikusiam močiutės namelyje? bet vaikui tai būtų VAU - jis išrinko, jis sugalvojo - jei vaikas mažesnis, juk pats rinkimo procesas gali vykti ir kartu - tai dar papildomas kokybiškas laikas kartu ir dviese. Milda dar dabar prisimena kaip dar mokantis mokykloje vienam mokiniui iš jaunesnės klasės ir jo sesei tėvai leido suorganizuoti kelionę visai šeimai į Japoniją, jiedu labai norėjo, tėvai pasakė: norit? gerai, skrendam, bet jūs viską suorganizuojat (lėktuvo bilietai, viešbučiai, ką pamatyti, kaip važinėti ir t.t.) - žinoma, jie tą padarė ne iš tingėjimo, o iš to, kad duoti vaikams galimybę patiems viską padaryti - o jiems tada buvo gal 14-16 metų. Na penkiamečiui gal kelionės į Japoniją nėra taip jau saugu atiduot organizuot:))) bet kažką Lietuvos ribose su mamos pagalba - kodėl ne?

-Skirti pasimatymą vaikui - lygiai taip pat kaip skirti savo mylimajam (jau net nerašom vyrui, nes vyrams nebelabai skiriam tų pasimatymų senais būdais:)) - įsivaizduokit kaip ypač jau skaitantys vaikai lauktų laiško tarkim pirmą mėnesio dieną - "Sveikas, mano fantastiškas superini sūnau, ką manai jei šį mėnesį mes imtume ir pabėgtume į banglenčių žygį, o po to žaibišku greičiu nuskrietume suvalgyti picos ir ledų? Mylinti mama, lauksiu atsakymo iki rytojaus vakaro - atsakymą užrašyk ant tualetinio popieriaus kartoninio rulonėlio, įkišk man į sportbatį, kai tėtis nematys - tebūnie tai mūsų paslaptis. Jei sutinki - rugsėjo 16-tą būk pasiruošęs - išvyksim kol visi dar miegą ir važiuosim ieškot lašišų!" Nežinom kaip tau, bet net mes norėtume tokį laiškelį gaut:))

-Kadangi mes įsimylėjusios knygas...kai tik vaikas perskaito knygą, ne nupirkti jam naują, ne išrinkti internetu, ne ne ne - o kartu labai gražiai važiuoti į knygyną (o dar labai fantastiška - į biblioteką) ir išsirinkti knygą, kurią ABU skaitysite - galbūt kartu tikrai kartu, o gal tiesiog vienas skaito sau, kitas sau - bet visad turi apie ką pakalbėti: "Tu jau perskaitei kaip baigėsi Poteriui su ta žiurke? Visiškas kosmosas!"

-Pasidalinkit darbus, cha, na čia gal toks ne pats maloniausias vaikui laiko leidimas dviese, bet visgi papildomas būdas pabendraut su vaiku. Vienas visada mamai padeda džiauti skalbinius, o kitas - tėčiui pjaut žolę ir t.t., arba kaitaliot, arba kaip tik norit. Kartu valant dulkes va ir visą dieną darželyje ar mokykloje galima aptart.

-Atostogos dviese - žinom žinom, dažnai tai yra mission impossible, jau ir taip tų atostogų mažai, dar pradėsi čia dalint - vienos su vyru, kitos su vienu vaiku, trečios su kitu, žiūrėk nebeliks visai atostogų visiems kartu:))) bet savaitgalį juk galima iškasti? bent ilgąjį savaitgalį.. tarkim imti ir išplaukti keltu į Švediją, nuskristi į kokią Europos sostinę (Milda taip neseniai nuskrido į Madridą su Jurgiu - buvo nuostabus fantastiškas laikas tik DVIESE), nuvažiuoti kažkur kad ir Lietuvoje tik dviese, net jei turit savo sodą kažkur šalia miesto, vis tiek - savaitgalis dviese jame būtų nerealus.

Akimirka, kai Mildos mažasis vyriukas "plukdo" mamą Madrido parko tvenkinyje..

#laikasšeimai #laikasirdviese