PMS - ką daryti?

Šis straipsnis jau tikrai skirtas moterims:)) arba labai rūpestingiems vyrams, kurie norėtų šia informacija pasidalinti su savo moterimis:)) PMS - laimingos tos, kurios nelabai pajaučia, kad mėnesinės vistik artėja, bet visgi dauguma moterų jaučia vienokios ar kitokius PMS simptomus. Ir šiuo straipsniu norėjome pasidalinti informacija KĄ DARYTI, kad sumažinti ar galbūt išvis panaikinti PMS (o čia tai būtų vau:). Tik visų pirma greituoju būdu praeinam pro PMS simptomus - rekomendotume mintimis susidėt varneles, kas limpa Tau:


Nuotaikų kaita

Apetito pokyčiai - dažniausiai linkstama į persivalgymą ir tam tikrų produktų norėjimą

Nuovargis

Skausmai tam tikrose vietose (krūtys, raumenys, sąnariai ar pan.)

Virškinimo sutrikimai

Irzlumas, pyktis, jautrumas

Depresija

Odos bėrimas

Galvos skausmas

Nemiga

Skysčių kaupimasis
Suuuuper, būti moterim yra tiesiog nuostabu:D taip kad - iš vienos pusės lyg oficialus pasiteisinimas - va krūva simptomų, priklausančių PMS, tad mes kaip ir nekaltos, kad ryte apšaukiam vyrą, o vakare jau verkiam ant jo peties, o sekantį rytą jau nervuojamės dėl skysčių kaupimosi, tada persivalgom per pietus, o vakare vėl pykstam ant viso pasaulio - kodėl? Nu ot velnias žino kodėl, pykstam ir viskas. Bet iš kitos pusės - yra krūva būdų kaip galima sušvelninti ar panaikinti šiuos simptomus ir nebūti namų ragana savaite per mėnesį. Įdomu kaip? Žiūrim:)


Taigi, dėl PMS kaltinamas progesteronas - jo lygis būna stipriai sumažėjęs šiuo metu, žinoma, ovuliacijos metu ir estrogeno lygis būna pakilęs į aukštumas ir paskui pradeda leistis. Šie du hormonai stipriai įtakoja hormono seratonino lygį mūsų organizme, kuris - priminsim - mums reiškia laimę. Mažėjantis seratoninu lygis ką reiškia? Reiškia, kad dažniausiai užsinori kažko saldaus. Dar įdomi informacija, kad būtent dėl PMS vykstantys pokyčiai įtakoja dvi smegenų sritis - vieną susijusią su impulsyvumu, agresija ir užmaršumu, o kitą susijusią su depresija ir nuotaikom. Taigi būtent hormonų pokyčiai ir sukelia visus tuos nemalonius simptomus. O dabar pagrindiniai patarimai:


1. Vengti sūraus maisto - būtent druska sulaiko skysčius organizme, todėl kai organizmui hormonai ir taip liepia kaupti skysčius, valgant sūrų maistą - tik dar labiau paskatinti savo organizmą pūstis. Tikrai būna moterys priauga ir po kelis kilogramus "skysčių" prieš mėnesines ir jau pirmom dienom juos "numeta".

2 . Vengti saldumynų - mes visiškai rimtai, čia turbūt blogiausia, ką gali valgyti tuo metu - nes Tavo hormonai ir taip kaitaliojas, jau ir taip išgyveni nuotaikų šuolius, o dar pradedi valgyti saldumynus, kurie tik dar sustiprina šuos amerikietiškus kalnelius, cukraus kiekis kraujyje šokinėja ir nuotaikos tampa nekontroliuojamos.

3. Valgyti pakankamai baltymų, bet kartu ir sumažinti pieno produktų.

4. Būtinai valgyti daržovių ir grūdų.

5. Sportuoti - na argi mes ne fainos?:)) Bet sportas padeda kovoti su PMS'u visapusiškai: ir dėl skysčių, ir dėl laimės hormonų, ir dėl nuotaikų, ir t.t. taip kad - jokių sporto praleidinėjimų ypač šiuo laikotarpiu.

6. Sumažinti kofeino vartojimą - dėl tos pačios skysčių sulaikymo priežasties;

7. Skaistmino uogos - cha cha - eik uogaut:))) na bet iš tikrųjų, radom, jog vienas iš įrodytai veikiančių papildų yra būtent skaistmino uogos. (iš tokių natūralesnių priemonių dar rašoma, kad galima bandyti Maca, ginkmedžio lapai, kiaulpienės šaknys)

8. Kalcio bei magnio papildai kai kuriais tyrimais irgi rodo, jog sumažina kai kuriuos PMS simptomus.

9. Vandens gėrimas - pakankamai vandens yra būtina sąlyga norint išvengti skysčių kaupimosi.

10. Pakankamai miegoti ir kažkokiais būdais (masažas, knyga vakare, išėjimas su drauge ar kaip tik nori), bet atsipalaiduoti - šiais būdais padedi hormonais neišsibalansuoti ir bent jau dar nepabloginti situacijos.


Dėl visų papildų vartojimo mes kaip visada patariam pasitarti su gydytoju, pačios juk irgi tariamės. Bet iš esmės juk patarimai ne kažkoks kosmosas - tad jei su tokia mini programa gali išgyventi PMS'ą ne taip skausmingai...nors ne - jei Tavo PMS'ą kiti gali išgyventi ne taip skausmingai - tada tu privalai to ir imtis. Pamatysi - mums visad suveikia jei laikomės punktų:)

#moteriškumas #sportassveikata #reikiagertivandenį #becukraus #vietojkavos