Kad kelionės mašina neprailgtų..

Mes turim skirtingas patirtis - tiksliau pakankamai vienodas, tik Dovilė turi jos daugiau, nes jos vaikai jau didesni:)) Bet kelionės su vaikais kartais būna sudėtingos vien dėl to, kad kartais jiems ilgai sėdėti vienoje vietoje yra tiesiog per sunku. Todėl dalinamės idėjomis kaip tą laiką kažkaip palengvinti ir jiems, ir SAU:)))
1. Absoliučiai paprasčiausias patarimas - duoti vaikams jų kuprines ir pasakyti, kad pasiimtų į kelionę žaislų - ot va tokių, kokių jie nori ir gal ne tiek, kiek jie nori (nes važiuosit su visa lego dėže salone:)), bet va kiek telpa į mažutę vaikišką laisvalaikio kuprinę. Taip skatinamas ir jų savarankiškumas, gebėjimas priimti sprendimus, galų gale parodomas pasitikėjimas jais, bet ir atiduodama atsakomybė į jų rankas - pasiimk tai, kas TAU bus įdomu.

2. Didesniems vaikams į ilgesnes keliones (tikrai ne kiekvieno savaitgalio - nes tiesiog mamos pritrūktų laiko ruošiant) pateikti KELIONĖS KATALOGĄ! Ir jis gali priklausyti labai stipriai nuo kiekvieno vaiko: segtuve galima įdėti mėgstamos muzikos kompaktus, padaryti su šeima ir ta kelione susijusį kryžiažodį, nupiešti kokį kelionės labirintą, priklijuoti mini pieštukų dėžutę ir įsegti spalvinimo lapus arba užduotėles "nupiešk pilį prie kurios važiuojam" ir pan., surašyti vaikui įdomius faktus ("mes pravažiuosime penkias upes", "nuvažiuosim 400 kilometrų" ir pan.), pateikti kelionės maršrutą, laiką, gal net nuotraukas kur apsistosit bei kur eisit užkąsti, užduotėles - jei suskaičiuosi kiek tiksliai tiltų pravažiuosime - laukia prizas siurprizas ir t.t. ir pan. Žinoma, tokį dalyką paruošti reikia laiko, bet svarbiausia - noro:)

3. Kas be ko - niekada niekada nepamiršti užkandžių (rekomenduotina sveikų:)

4. Arba - dar nuostabesnė idėja - kelioninis HAPPY MEAL'as - į kartoninę dėžutę padaryti lygiai tą patį, ką daro McDonald'as - įdėti naują nedidelį žaisliuką, porą užkandžių ir gėrimą - apipiešti ir vaikui bus tikrai VAU.

5. Žaidimas ARBA ARBA - tu geriau valgytum vabalą ar vikšrą? geriau skristum lėktuvu ar plauktum laivu? valgytum ledus vaflyje ar ant pagaliuko? vairuotum mėlyną ar juodą mašiną? liptum į pilį virve ar raustumeis per tunelį? Tai ne tik gali, bet ir turėtų būti visai kosminiai klausimai, visiškai pasakiški ir iš vaiko vaizduotės pasaulio - nes vaikai labai greit iš menkučio klausimo apie tunelį į pilį gali prikurti daug svarstymų kaip gi tą tunelį reiktų iškasti, kiek reikėtų kasti ir pan - žinoma, tokius svarstymus reiktų skatinti, kad laimėti ramios kelionės laiko:))

6. Galite skaityti pasaką, pasaką vaidinti su lėlėmis, pasaką kurti - kai kiekvienas prideda po sakinį. Tema taip pat gali būti būtent jūsų kelionė.

7. Ant panelės pasidaryti kažką panašaus į futbolo taškų lentą - tik ten būtų ne taškai, o likęs kelionės laikas ar likę kilometrai - ir tarkim kas dešimt kilometrų ar minučių keisti ten skaičius.

8. Žiūrėti praeitos kelionės nuotraukas - net galima padaryti kiekvienam vaikui po mini albumiuką su jo nuotraukom - jie galėtų keistis ir juoktis vienas iš kito, iš savęs, iš tėčio ir pan.

9. Nupiešti atvirutę - tikrai ne karvę kainuoja iš bet kur išsiųsti atvirutę - vaikui brangiems žmonėms - seneliams, krikšto tėvams, dėdei ar tetai, o gal draugui? Įsivaizduokit kaip vaikui smagu - nupiešti atvirutę, jei vaikas jau moka - dar ją ir užrašyti, o atvykus į kelionės tikslą, progai pasitaikius ją dar iš pašto ir išsiųsti:) Milda kartu su vyru siųsdavo atvirutes tėvams iš skirtingų vietų iš savo medaus mėnesio - turi pasakyt, kad net ir suaugusiems tas tikrai smagu:)))

10. Žaisti su pravažiuojančių mašinų numeriais - iš visų numerio raidžių sudėlioti žodį, iš pirmos numerio raidės pasakyti šalies pavadinimą, iš antros - gyvūną, sudėti skaičius, sudauginti skaičius, perdėti skaičius pagal didumą ir pan (pagal vaikų amžių ir sudėtingumas)

11. Žaidimas "Aš matau" - vedantysis sako "Aš matau....kažką raudono" ir visi keleiviai turi spėlioti ką gi raudono jis mato, bet turi būti matoma automobilyje ar aplink jį.

12. Klausimynas apie kelionę ar kelionės tikslą, gali būti netgi testinis su pateiktais keliais atsakymų variantais - vaikai labai mėgstam spėlioti.

13. Vardinti pravažiuojančių mašinų markes ar net modelius, arba bent jau spalvas.

14. Piešti - kiekvienas keleivis (išskyrus vairuotoją:)) nupiešia kažkokią dalį liūto/automobilio/raketos ar pan. - tam galima naudoti šiaip kokią kietesnę knygą arba būna pirkti ir specialūs automobilinėms kėdutėms pritaikyti stalai (kažkas panašaus į pusryčių stalus į lovą tik su kietom kojom, o ne pagalvėle po padėklu).


15. Žaidimas GIRDĖK MUZIKĄ- tai gali būti tiek klausimai apie kelionę, tiek viktorina apie mėgstamiausią vaikų knygą ar bet kas - bet už kiekvieną neteisingą atsakymą šiek tiek patylinama muzika - geriau sugalvot kokių sudėtingesnių klausimų, kad vaikams būtų smagu, jog muzika tai garsėja, tai visai nutyla:)


Žinoma, tinka bet kokie žaidimai bei dainelių dainavimai - vaikai itin mėgsta tokius grupinius užsiėmimus. Tik patarimas būtų pasigooglinti jų prieš kelionę - nes dažniausiai tiesiog pamirštam, kad yra n+k galimybių užimti vaiką kelionės metu. Ir dar vienas turbūt svarbiausias patarimas - VEIKIT kažką, net jeigu vaikas ramus keliautojas - juk taip smagu vaikui sukurti smagią, įsimintiną, įdomią kelionę! Tikimės, kad bent šiek tiek užkrėtėm noru važiuoti su vaikais kad ir į tolimesnę išvyką:)#vaikamsdžiaugsmas #kelione #zaidimai #kaveikti