Knyga - Gina Ford - sveiko kūdikio dienotvarkė

Turbūt viena daugiausiai įvairiausių nuomonių sulaukusi knyga. Turim iškart įduot Dovilę - ji jos neskaitė, tiesiog jos vaikai jau didesni ir tada, kai jie buvo maži, ši knyga nepakliuvo jai į rankas, o dabar na kažkaip jau be prasmės būtų tokios knygos skaitymas. Tad nuomonė bus Mildos:)

Žodžiu, laukdamasi savo vyresnėlio Jurgio labai daug skaičiau apie vaikų auginimą, tiek lietuviškai, tiek angliškai, pažiūrėjau, kad esu perskaičius beveik trisdešimt knygų - tiesiog taip jaučiausi lyg ruoščiausi vaiko auginimui (nors po teisybei knygos priduoda pasitikėjimo, pagelbsti tam tikrose situacijose, bet kartais ir tikrai visai nepadeda (pavyzdžiui, kai vaikui diegliai ir tiesiog niekas niekas nepadeda) - na bet čia jau nukrypimas nuo temos:)) perskaičiau ir šią knygą ir iškart pasakiau - jau aš taip savo vaiko nekankinsiu, nežadinsiu, kai jis miega ir nebandysiu kažkaip kitaip jo į rėmus įstatyt. Prisimink šitus mano žodžius:))

Gimė Jurgis - stebuklingai ramus, naktį keldavos dažniausiai 3 kartus, dieną ramus, gražus, toooobulas:) jis ir liko, ir visdar yra tobulas:D bet tada kai jam buvo vos kelios savaitės prasidėjo nelemti diegliai, kurie tikrai buvo super sunkūs, ir ko tik neišbandėm - realiai turbūt viską, bet jie kaip ėjo, taip ėjo ir kasdien žinodavau, kad trečią dienos mano vaikas pradės verkt ir baigs (su trumpais numigimais ant rankų) apie dvyliktą nakties. Taip prasikankinom visi pusantro mėnesio kol diegliai baigėsi, bet man tada susidarė vaizdas, kad Jurgiuką diegliai visai išderino, jis pradėjo dažnai keltis naktimis, pradėjo dieną blogai miegot ir prasidėjo chaosas..

Tada į rankas vėl pateko sveiko kūdikio dienotvarkė:) gerai, iškart prisipažįstu - minučių tikslumu aš jo nemaitinau, minučių tikslumu ir pati nevalgiau, ir apskritai gana lanksčiai žiūrėjau į vaiko dieną, išskyrus, kad nueidavo miegot visada 7-tą vakare, pietų miegas visada būdavo 12-12:30, o rytinis miegelis, kol jo dar reikėjo, būdavo 8:30-9:00. Ir tikrai koks mėnuo buvo sunkus - kol vaikas priprato prie tokio režimo, o ne "pamiegojau penkiolika minučių, aš dar pavargęs, bet, mama, labas, nors ne - ne labas, nes aš piktas kaip širšė, nes...pamiegojau penkiolika minučių":))) tikrai teko pavargti, bet rezultatas pranoko lūkesčius - juk bandžiau taip daugiau mažiau tikėdamasi, kad gallll padės, o tikrai padėjo - Jurgis pasidarė ramesnis, atrodo jam pačiam patiko, kad jis gana tiksliai žinojo kas kada vyksta, AŠ žinojau, kad vakare septintą mes jį užmigdysim ir su vyru sėsim vakarieniaut, kalbėtis, skaityt knygų ar ko tik norim veikt.. Žinoma, tas ateina su savais minusais - nes tiesiog ir dieną pradedi planuot pagal vaiką, vakare neužsibūt pas draugus, o važiuot namo migdyt, bet mums pasirodė, jog daug daugiau pliusų tas aiškumas ir vaiko ramybė, nei kad praleisim pavakarojimą kažkur pas draugus..

Pačioje knygoje tikrai reikia atsirinkti, kas rašoma. Man pasirodė per daug jau tikslios tos dienotvarkės, pasirodė nelabai naudingas daiktų sąrašas, o tokį patarimą kaip išgert Guiness alaus, kad vaikas ramiau miegotų...išvis braukt ir knygos leidimo. BET iš esmės mums ši knyga iš dalies grąžino ramybę į namus - taip kad didelis UŽ!

Ir jei klausi ar antras mūsų vaikas - Ona - irgi auga pagal dienotvarkę - tikrai taip. Tik ji prie jos buvo pradėta pratinti nuo maždaug šešių savaičių ir iki šiol turi labai aiškų savo režimą.

O įsigyti gali čia.