Klausimai apie detoksikaciją Rojaus daržo Lilei

Nusprendėme apie detoksikaciją paklausinėti Lilę (Rojaus daržo siela:) - su ja susipažinom taip labai įdomiai - per jogą, per Nesę, per laimingą sutapimą ir šiaip ji mums labai patiko net ir 'virtualiai':))) greit bus ir interviu su Lile, bet va šiandien Tau pateikiam jos atsakymus apie detoksikaciją:


1) Ar tiki detoksikacija?


Pirmiausia gal reiktų išsiaiškinti, kas ta detoksikacija ir kodėl ją išvis reikia daryti? Kitaip tariant, tai organizmo valymas nuo toksinų, kurie gali būti dviejų rūšių: egzotoksinai ir endotoksinai. Vieni gali patekti į organizmą su maistu, oru, alkoholiu, vaistais, o kiti susidaro pačiame organizmo viduje. Detoksikacija reikalinga pašalinti toksinus iš organizmo ir tokiu būdu apvalyti jį. Atvirai kalbant aš nei tikiu, nei netikiu detoksikacija, tiesiog galvoju, kad kartas nuo karto visiems naudinga pailsinti organizmą nuo nuolatinio virškinimo proceso.


2) Kokius būdus rekomenduotum?


Manau, kad vienas geriausių būdų yra tiesiog duoti organizmui “poilsio”, leisti jam atsistatyti – iškrovos dienomis. Vartojant tik vandenį arba ribotą maisto kiekį. Taip pat naudinga vaisių, daržovių dienos, kuomet organizmą praturtiname antioksidantais, skaidulomis, vitaminais. Galima tomis dienomis pasilepinti pirties procedūromis.


3) Mums pačioms labai patinka pelyno arbata-kiek žinom ir tu ją rekomenduoji-ar ji tinkama detoksikacijai?


Na, jei sakome, kad detoksikacija yra organizmo valymas, tai ir nuo kirminų apsivalyti yra gerai. Šiuo atveju mano mėgiamas pelynas pasižymi puikiu kirminus varančiu ir parazitus naikinančiu poveikiu, tad profilaktiškai karts nuo karto galima savaitę pagerti pelyno arbatą, paskui daryti pertrauką.


4) Ar pati kaip nors valai organizmą?


Aš to nevadinu “valymu”, tiesiog sakau, kad duodu organizmui poilsio – “išeiginių” :) Pasirinktinai vieną dieną geriu tik vandenį, o jei nepavyksta, nes diena ar visa savaitė itin sunki – renkuosi valgyti daržoves, vaisius. Tą dieną ypač gerai nueiti į pirtį.


5) Kaip geriausia išvalyti galvą, mintis?


Man geriausias “gydytojas” yra gamta, fizinė veikla, meditacija. O žmonėms, kuriuos kamuoja nuolatinis didžiulis minčių srautas, nesibaigianti įtampa, nuovargis rekomenduoju pradėti nuo jogos praktikos, tiesiog ateiti į užsiėmimus, pradėti skirti laiko sau, pabūti ramiai, klausant atitinkamos muzikos, darant fizinius bei kvėpavimo pratimus. Patirtis rodo, jog žmonės pradeda sąmoningėti – labiau pastebėti save, aplinką, įsiklausyti. Tada tiesiog keičiasi mąstysena, pradedi pastebėti iš kur kyla įtampa, atrandi savus būdus kaip nusiraminti ir panašiai.


6) Ką manai apie detoksikaciją sulčių kokteiliais?


Žiūrint kokie tie sulčių kokteiliai, jei dominuoja vaisiai, tai gali būti, jog gausime dvigubą ar net trigubą cukrų dienos normą. Tačiau man visada patinka daržovių sultys, tikrai rekomenduoju po stiklinę ar dvi į dieną, jei nesuvalgote pakankamai daržovių. Tačiau pati visada renkuosi geriau suvalgyti skaidulų turtingą vaisių ar daržovę negu gerti sultis iš jų.


7) Kaip dažnai verta detoksikuotis?


Manau, kad “duoti poilsio” organizmui naudinga bent kartą per savaitę po 1 dieną.

#detoksikacija #valgykdaržoves #pelynas #valymas