Pirtis

Mūsų Milda paskutiniu metu labai sportuoja - pasiėmė asmeninę trenerę (na trim kartams - kad programą sudarytų:)) ir kone kasdien skuba į sporto klubą nebent atostogauja kur prie jūros ar šilto ežero - na bet ne esmė:) ir VS Fitness klube Kaune yra ir pirtys (žinom žinom - ne stebuklas) - ir nors pirčių Milda nemėgsta, bet po sporto porąkart per savaitę pradėjo ten nueiti - o kodėl? Apie tai ir straipsnis:) Kodėl pirtis sveika? Paminėsim, kad kone visus žemiau išvardintus privalumus rimčiausi sveikatos žurnalai (kaip tarkim Harward) kolkas vadina tik 'reikalaujančiais papildomų tyrimų', bet pradžia padaryta ir kai kurie, kad ir nedideli tyrimai rodo, kad:


Sumažina raumenų skausmą;

Aktyvina cirkuliaciją;

Keli nedideli tyrimai parodė, kad lankymasis pirtyje teigiamai veikia žmones, sergančius depresija;

Tyrimas atliktas Suomijoje su daugiau nei 2 tūkstančiais vyrų parodė, kad dažnesnis pirties lankymas mažino mirties su širdies ir kraujagyslių ligų riziką - kodėl pirtis gali turėti tokią teigiamą efektą širdžiai ir kraujotakai? Nes pirtis veikia lyg lengvas fizinis aktyvumas: širdis pradeda veikti šiek tiek greičiau. Tik radome informaciją, kad ne visada rekomenduojama po pirties lietis šaltu vandeniu ar šokt į eketę ir pan. - nes tiesiog spaudimas šokteli dar aukščiau, tad kas turi kažkokių problemų su širdim ar padidėjusią riziką turbūt turėtų to vengti - bet vėlgi, tarkitės su savo gydytoju:)

Pirtis teigiamai veikia nervinę sistemą;

Tyrimas Lenkijoje parodė, kad lankymasis pirtyje padeda mažinti cholesterolį;

Mažina Alzheimerio ligos riziką;

Padeda atsigauti raumenims po intensyvių treniruočių - tokią išvadą padarė Suomijos mokslininkai (šitą, beje, pastebėjo ir Milda - tikrai raumenys maloniai atsipalaiduoja ir tam užtenka ir garinės pirties);

Gerina miegą - čia jau turbūt ir bet kas gali pastebėti, kad pasikaitinus pirtyje vėliau geriau miegama;

Mažina skausmą - tiems žmonėms, kurie jaučia chronišką skausmą, bent jau apklausos duomenimis parodyta, kad po pirties skausmas silpniau jaučiamas, lankantis pirtyje reguliariai greičiau grįžtama į darbą;

Galų gale yra puikus būdas atsipalaiduoti:)
Nepamiršk, kad reiktų gerti daug vandens, prarasi bet kokius teigiamus efektus jei organizmui truks vandens kaitinimosi metu ar po kaitinimosi. Geriau nevartoti alkoholio - nes jo vartojimas tik dar skatina organizmo dehidrataciją. Bei net visiškai sveikiems žmonėms nerekomenduojama būti ilgiau nei 15 minučių.


Beje, kalbant apie detoksikaciją - prakaitavimas pirtyje toksinų neišvalo (ar bent neradom tokių tyrimų, kurie rodytų priešingai), bet kita vertus - turi tiek minėtų privalumų, kad nauda sveikatai ir taip pasiekiama.


Ir dar parašom tokią informaciją: dalinamės informacija, kurią randam apie pirties naudą sveikatai, BET kaip visada niekam nieko nerekomenduojam ir jei turi kokių sveikatos problemų - tarkis su gydytojais;)