Kodėl negalima gerti valgant?

Turbūt neapsiriksim pasakydamos, kad dauguma mėgsta gurkšnoti valgio metu. Ir tai gali būti bet koks gėrimas - vieni mėgsta sultis ar kokį kefyrą per pusryčius PRIE pusryčių, kiti pasirenka kavą prie tų pačių pusryčių ar deserto, treti renkasi alų ar vyną prie vakarienės, prie pietų galbūt tik vandens.. Bet tikrai dažnas kažką geria - o kodėl negalima?
Pati pirmiausia priežastis yra tai, kad bet koks skystis praskiedžia skrandžio sultis ir jeigu skrandžio sultys yra skirtos suvirškinti bet kokį maistą, kuris atkeliauja per mūsų burną, tai gurkšnojant su maistu padarome labai didelę meškos paslaugą virškinimui - mes tiesiog tą visagalę rūgštį imam ir praskiedžiam. Turbūt įsivaizduoji, kad vaizdelis turėtų būti toks: gerai sukramtytas maistas pamažu atkeliauja į skrandį ir yra užpuolamas skrandžio sulčių, kurios jį paruošia tolimesnei kelionei per virškinimo sistemą. O bet tačiau - mes dar ir maisto nesukramtom gerai, tada užgeriam ir į skrandį tiesiog atkeliauja gabalų sriuba.


Ir kodėl tai svarbu? Atrodytų praskiedžiau, truputį labiau padirbo skrandis ir valgom toliau?:) Bet tai reiškia, kad gali atsirasti pilvo pūtimas, gali sutrikti virškinimas, gali būti sunkiau įsisavinami naudingi mikroelementai. Ir nors perskaitėme ir tokį patarimą, kad jeigu sunku nuryti maistą - galima bent šiek tiek gurkštelti vandens, bet mes jam nepritariam - jeigu pakankamai gėrei tarp valgių, jeigu pasirinkai valgyti subalansuotą maistą ir kramtai pakankamai - tikrai neturėtų kilti jokių problemų ryjant maistą. Beje, taip sulėtėja ir medžiagų apykaita - tai kai visos moterys tik ir nori greitesnės medžiagų apykaitos, pasidaro sau meškos paslaugą gurkšnodamos valgio metu.

#aržinaikąvalgai #valgymas #valgyksveikiau