KNYGA - Geros nuotaikos vadovas

Iškart pasakom - šįkart labai tinka posakis "nespręsk apie knygą iš viršelio", mes dar pridėtume ir "iš pavadinimo". Tiesą pasakius kažkada, kai ją nusipirkom -nesitikėjom, kad jis bus TOKIA gera. Nei tas pavadinimas labai rimtas - atrodo lyg tokia paprasta savipagalbos knyga, nei viršelis kažkoks profesionaliai nuteikiantis. O galima pasakyti turbūt geriausia šios srities skaityta knyga. Bent mums labai patiko, tiko, buvo naudojama ir išvis manom, kad ji turėtų būti nuolat naudojama - pas mus knyga užlankstytais krašteliais turbūt kas 10 puslapių - vis pažymėta, ką laiks nuo laiko pasikartoti. Bet apie viską nuo pradžių:)
Kaip jau pačioje pradžioje ir knygoje parašyta - knyga remiasi kognityvine terapija, kurią naudoja psichoterapijoje. Remiamasi tyrimais, kurie rodo, jog depresiją geriau įveikia būtent kognityvinė terapija, o ne vaistai. Kalbama apie tai, kad žmogus bet kokias savo mintis pats išgalvoja. Čia būtų galima pritaikyti posakį "svarbu kaip pažiūrėsi" - į kiekvieną situaciją pats pasirenki savo mintis, požiūrį ir jausmus. Bėda ta, kad kai kurie žmonės tiek užsisuka neigiamose mintyse, kad nebemoka iš jų išsisukti - tai tampa jų dalimi.


Knygoje nagrinėjamos tokios problemos kaip per didelė savikritika, perfekcionizmas, nemokėjimas reaguoti į kitų kritiką, menka savivertė, liūdesys, apatija ar tingėjimas, kaltės jausmas. Netgi aprašomi kasdienio streso ir įtampos įveikimo būdai, kaip susidoroti su pykčiu ir įsiščiu bei kantrybės netekimu. Visos problemos nagrinėjamos net su dialogų pavyzdžiais, taip pat knygoje yra pateikti testai savęs įvertinimui, pateikti įvairūs metodai, kaip pakeisti savo mąstymą (BET metodas, dienoraštis, klausimai sau, argumentavimas prieš save, mąstymo klaidų fiksavimas, pliusų skaičiavimas).


Iškart parašom - tai ne knyga depresija sergantiems žmonėms (nors turbūt ir jiems) - tai knyga dažnam iš mūsų. Labai patiko, kad dalyje knygos dialogų ar mąstymo klaidų tikrai atpažinome ir pačios save. Dar labiau patiko, kad kai kuriuos knygoje aprašytus savipagalbos metodus galime pritaikyti ir šeimoje: net ir vaikus mokindavom mąstyti teisingai ir save mylėti.


MONŲ MONŲ VERDIKTAS: būtinai perskaityti, geriausia tokio tipo knyga.

#geriausiosknygos #geraknyga #knygosapžvalga #knyga #keiskis #tobulek