Interviu su Egle Terekaite

Tiesą pasakius nežinom kaip pristatyti Eglę: bet koks sausas aprašymas - buvęs modelis, ajurvedos konsultantė - kažkaip visai nelimpa ir mums nepatinka.. Pakalbinom ją todėl, kad ji yra ypatingai moteriška moteris, spinduliuoja harmoniją, kuria labai šiltus santykius su vyru ir su savimi - toks aprašymas mums labiau tinka:) tad didelis ačiū jai, kad atsakė į mūsų klausimus ir prašom - pasisemk ir Tu moteriškumo:)


Esi ajurvedos konsultantė - kada ajurveda atsirado Tavo gyvenime? Kas pirmiausia užkabino - sveikatos dalykai ar dvasinė ramybė, ar dar kažkas?


Tikiu, kad gyvenime niekas nevyksta atsitiktinai ir viskas į mūsų gyvenimą ateina tada, kai yra tam tinkamas metas. Taip įvyko ir su Ajurvedos žiniomis. Daugelį metų dirbau profesionaliu modeliu, keliavau po pasaulį. Nors tas gyvenimo būdas ir pati profesija mane žavėjo galimybe keliauti, užsidirbti pinigų, susipažinti su labai įdomiais žmonėmis, įsikūnyti į skirtingus personažus, tačiau ilgainiui viduje pajaučiau, kad noriu atrasti kažką prasmingiau, kažką giliau, iš tiesų pažinti save. Taip prieš 7 metus, būdama Pietų Korėjoje, Seule, benaršydama internete radau tokius žodžius kaip karma, reinkarnacija, ajurveda. Pradėjau skaityti ir užsikabinau:)Autorius Oksana Točickaja, Lauma Lingerie nuotrauka


Ar ajurveda iškart Tave pagavo visą, ar Tu ją po truputį jaukinaisi ir po truputį gyvenime atsirado vis daugiau ajurvedos?


Viskas vyko palaipsniui. Įdomiausia tai, kad kai aš pati nusprendžiau keistis, atrasti gilesnius ir dvasinius dalykus, sveikesnį gyvenimo būdą, mano gyvenime atsirado tiek daug šviesių žmonių, mokytojų. Pirmiausia su šeima visi drauge tapome vegetarais: atsisakėme mėsos, po to žuvies. Kartu su vegetarine mityba aš pati pradėjau domėtis ir dvasiniais dalykais, klausytis Vedinių paskaitų, atradau tokius nuostabius ir šviesius žmones kaip Olegas Torsunovas, Marina Targakova, Darius Ražauskas, Anantara Das. Pastarasis užima labai svarbią vietą mano širdyje, kadangi mus su vyru prieš metus sutuokė pagal Vedines tradicijas. Vėliau pradėjau mokytis Ajurvedos Indijoje, ten skridau kelis kartus ir mokiausi viename žymiausių Ajurvedos institutų – Jiva.


Jūsų su vyru vestuvės buvo pagal indiškas tradicijas - jeigu neklystam - ar susipažinus su Juo Tu jį ir užkrėtei ajurveda ir rytietiška išmintim? Ar Tau pasisekė jau rasti savo antrą puselę?:)


Pavyko rasti antrąją puselę. :) Kai susipažinau su Ivanu, jis jau keletą metų buvo vegetaras, gilinosi į save, į dvasinius dalykus. Aš tikiu, kad mes pritraukiame tokį partnerį, kokio esame verti. Pritraukiame antrąją pusę tokių vibracijų, kuriomis vibruojame patys. Štai kodėl prieš pradedant rimtus santykius aš tikrai neskubėjau. Buvau su savimi, savo mintimis, keliavau į Indiją, kuri atsakė į daugybę klausimų ir padėjo susidelioti prioritetus – ko iš tiesų noriu iš gyvenimo. O norėjau – labai gražių santykių, darnios šeimos ir būti naudingai žmonėms.Nuotrauka iš asmeninio E. Taretaitės archyvo


Gal gali nelabai tuo pasidomintiems žmonėms trumpai paaiškinti, kas yra ajurveda?


Ajurveda – tai mokslas apie gyvenimą. Kitaip – gyvenimo instrukcija. Tai prieš 5000 metų parašytos žinios, kuriose kalbama apie mitybą, dienos režimą, gyvenimo būdą, santykius, namus ir daugelį kitų dalykų. Mes matome, kad šiuolaikinis mokslas ir šiuolaikinė medicina ne visada atsako į mūsų klausimus, ne visada pagydo, todėl vis daugiau žmonių ieško alternatyvių žinių. Ajurveda yra pačios universaliausios žinios, tinkančios absoliučiai visiems. Labai įdomu tai, kad grįžusi po mokslų Indijoje ir besidalindama žiniomis su močiute, ji man viską antrino. Kai paklausiau – iš kur viską žino, pasakė , kad jos mama ir močiutė taip gyveno. Todėl kartais net nereikia toli ieškoti, o galima puikiausiai pritaikyti tas vertybes, kuriomis gyveno mūsų proseneliai.


Kokius pagrindinius principus iš ajurvedos taikote savo buitiniam gyvenime? Tarkim kokį maistą valgote, gal abu praktikuojate jogą, gal turite kažkokių sveikatos ritualų?


Vienas pagrindinių Ajurvedos teiginių yra – “Gyvenk harmonijoje su gamta”. Tai reiškia, kad tiek maitintis, tiek ilsėtis ir gyventi turėtume harmoningai, nepažeidžiant Visatos ir gamtos dėsnių. Kuo esame labiau nutolę nuo gamtos, tuo dažniau sergame, pykstamės, esame nelaimingi.

Abu su vyru esame vegetarai, visiškai nevartojame alkoholio, nerūkome. Taip gera gyventi švariai. Kai maitiniesi švariu, nesmurtiniu maistu, protas visuomet toks šviesus ir pozityvus, o sveikata stipri.

Pagrindinis mūsų šeimos ritualas – ankstus kėlimasis ryte, dvi šilto vandens su citrina stiklinės tik nubudus, meditacija ar malda, gausūs ir skanūs pusryčiai. Tai puikiausias pasiruošimas gerai ir energingai dienai.


Nuotrauka iš asmeninio E. Taretaitės archyvo

Ir kiek ajurvedos yra Jūsų dvasiniam gyvenime? Skaitėme, kad Tavo vyras rytais keliasi anksti, kad atliktų savo ritualus - gal išduotum kokius? Tiesiog norime parodyti kokiais gražiais dalykais galima užpildyti savo kasdienybę:)


Ajurvedoje sakoma, kad žmogus – tai kūno, proto ir sielos junginys. Ir visomis šiomis dalimis turime pasirūpinti. Šiuolaikiniame gyvename mes dažnai “užstringame” tik ties kūnu : jį puoselėjame, sveikai maitinamės, prižiūrime. Tačiau protas ir siela dažnai alksta. Štai kodėl ajurvedoje sakoma, kad žmogus, kuris bent 20 minučių ryte neskiria savo dvasinei praktikai, dieną ne pragyvena, o praegzistuoja. Mano vyras rytais apie 30-40 minučių medituoja, po to užsiima jogos pratimais. Dvasinė praktika – tai labai intymu. Vienam tinka medituoti, kitam melstis, trečiam kalbėti mantrą. Kiekvienas turėtų pajusti, kas tinka jam.


Esame skaičiusios, kad kažkada nusprendei, jog jeigu nori gauti tokį vyrą, kokio nori, Tu turi tapti švelnia ir moteriška - ir tapai - kaip??;) Ar sunku buvo iš veržlios jaunos moters tapti švelnia ir moteriška? Ar užteko tiesiog nuspręsti, ar vis tik ėmeisi papildomų priemonių?


Dirbdama modeliu, buvau labai “stipri moteris”, kas nėra blogai :) Pati uždirbau gan didelius pinigus, pati buvau už save atsakinga, pati keliavau, pati nusipirkau sau mašiną, viską dariau pati pati pati. Bet ilgainiui iš tiesų labai pavargau ir pajaučiau tarsi ant mano pečių būtų uždėtas 10 kilogramų bulvių maišas:) Tai suvokusi, pradėjau mažinti savo kontraktų skaičių, labiau gilintis į savęs pažinimą, paskaitas, seminarus, atradau savanorystę, pamažu grįžau atgal į save, į savo prigimtį, į moteriškumą.


Nuotrauka iš asmeninio E. Taretaitės archyvo


Kas Tau yra moteriškumas?


Man moteriškumas kažkodėl siejasi su žodžiu “upė”. Upės taip gražiai teka, tačiau kartais jos yra tokios galingos. Taip ir moteris. Ji nuolat banguojanti savo emocijomis, kartais rami ir grakšti, o kartais tokia galinga.

Man moteriškumas pirmiausia vis dėlto siejasi su tokiomis savybėmis kaip atjautos jausmas, gerumas, švelnumas, meilė. Visa kita – tai mūsų charakteriai, mūsų prigimtis. Visos esame skirtingos ir tai yra labai gražu.


Kokius patarimus duotum moteriai, kuri ieško moteriškumo? Kuri taip pat nori būti moteriška, švelni ir rūpestinga..


Pirmiausia bendrauti su tokiomis moterimis, kurios yra moteriškos, rūpestingos, švelnios. Su kuo bendraujame- tuo ir patampame, ar ne? Taip pat kiekvienai moteriai labai patarčiau užsiimti savanoryste – lankyti vaikus, senelius prieglaudose, globoti benamius gyvūnus. Tai be galo suminkština mūsų širdis, suteikia galimybę dalintis mūsų meile ir gerumu su kitais.

Nuotrauka iš asmeninio E. Taretaitės archyvoAr manai, kad karjeros siekimas ir moteriškumas yra suderinama?


Tikriausiai taip. Tik priklauso, kokia ta karjera. Jei dirbi kažkam kitam, grįžti namo po 10 valandų darbo dienos, esi labai pavargusi, galbūt ir išliksi moteriška, tačiau gražius ir darnius santykius palaikyti bus labai sunku. Vis dėlto moteris, o ne vyras, kuria namų jaukumą, šilumą, kursto namų ugnį, pakreipia santykius vienokia ar kitokia linkme, kuria šeimos tradicijas. Todėl moters darbas pirmiausia jai turėtų būti didelis hobis, malonumas. Tik tada ji namo grįš nepavargusi, o įsikvėpusi.


Kaip manai ar mityba ir sveika gyvensena svarbi moteriškumui?


Manau, kad labai svarbi. Viena pagrindinių prigimtinių moters savybių yra meilė, atjauta ir motiniškumas. Moteris valgydama mėsą maitinasi baimės, mirties, skausmo, netekties, išgąsčio energija. Mes turėtume būti sąmoningesnės ir gailestingesnės. Yra tiek daug nuostabių, sveikų vegetarinių, veganinių produktų, mėsos pakaitalų, tik reikia šiek tiek pasigilinti ir pasimokyti gaminimo meno.


Stebėdamos Tavo facebook paskyrą pastebėjome, kad labai rūpiniesi vyru - gamini jam valgyti į darbą, stengiesi pasitikti jį gera nuotaika, ryte taip pat atsikeli ir gamini jam pusryčius, nors turbūt galėtum sau leist vartytis lovoje - ar manai, kad visa tai svarbu? Kokių dar rūpinimosi pavyzdžių galėtum išduoti?


Man tai daryti taip malonu ir natūralu. :) Kai tu nuoširdžiai kažką myli, tam žmogui nori tik geriausio. Man yra didelis malonumas gaminti Ivanui, ruošti jam pusryčius. Be abejo, būna dienų, kada sirguliuoju, prastai jaučiuosi, tuomet vyras pagamina savo firminį, patį skaniausią glotnutį (žaliąjį kokteilį) ir atneša man į lovą.


Mums labai patiko, kad visus tuos buitinius dalykus (kaip valgio gaminimas vyrui) Tu paverti..hm..gražiais - įdedi labai daug meilės. Daug moterų gamina vyrams valgyt, bet daugiau iš prievolės, nes reikia, o pas Tave tame yra daug meilės - ką galėtum patarti, kad ir kitų moterų veiksmuose atsirastų daugiau meilės?


Mes labai bijome žodžio tarnystė. Jį siejame su žodžiu vergauti. Tačiau Vedose sakoma, kad vyras ir žmona santykiuose turi su besąlygine meile tarnauti vienas kitam. Tai reiškia – stengtis dėl kito, būti ne savanaudžiu, duoti, o ne tik laukti, kada pats gaus. Tuomet ir vyksta gražiausi mainiai, kai stengiesi dėl kito iš nuoširdžios meilės, o ne todėl, kad tau reikia kažką daryti.


Ar Jūsų namuose darbai ir yra moteriški bei vyriški?


Kadangi mano vyras labai daug dirba, savaime suprantama, kad aš esu atsakinga už namus, jų švarą ir tvarką, maisto gaminimą. Bet visuomet prašau jo pagalbos. Tikrai taip nėra, kad jis grįžęs (nors ir po labai ilgos dienos) sėdėtų kojas ištiesęs. Man pačiai nereikia keisti lempučių, įkalti kokio vinies ar nešti šiukšlių. Tai dažniausiai daro vyras. Taip pat pirkinių maišų:)) Leidžiu juos nešti vyrui, o tiksliau – jis neleidžia man jų nešti. Gal todėl kad dažniausiai dėviu sukneles:) Moteris su suknele ir sunkūs maišai – kažkaip nedera:))


Nuotrauka iš asmeninio E. Taretaitės archyvo

Tu esi nuostabiai moteriška, o kaip Tavo vyras yra nuostabiai vyriškas?


Mano vyras matyt iš prigimties yra labai vyriškas, bet jaučiu, kad gyvendamas su manimi, jis dar labiau vyriškėja gerąją to žodžio prasme. Šalia jo jaučiuosi tarsi šalia pačio stipriausio medžio ir tai tikrai niekaip nesusiję su vyro ūgiu ar raumenimis.

Dažnai, mes pačios, moterys, esame kaltos, kad mūsų vyrai tinginiauja, mažai uždirba, visai tai vyksta dėlto, kad mes neturime kantrybės ir tikėjimo jais ir pačios imamės visa tai daryti. Man vyriškumas - tai pirmiausia atsakomybės jausmas, asketiškumas ir patikimumas.


Taip pat skaitėm, jog susituokus su vyru bandėte iškart taikyti visas vedų žinias ir praktikas geriems santykiams, bet greitų rezultatų nepamatėte - gal papasakotum plačiau? Kokias praktikas? Ir ko su laiku išmokote?


Vedų psichologai kalba ir pačiose Vedose yra aprašoma, kokia yra vyro prigimtis, kokia moters, kokios vyro pareigos, kokios moters. Kai pradėjome gyventi kartu, buvome išklausę daug teorijos, įvairių, ne tik Vedinių paskaitų, tačiau trūko vieno elemento – tikro nuoširdumo. Norėjome gauti meilės ir laimės vienas iš kito. Aš duosiu tau, tu duok man. Reikėjo gal pusmečio, kol suvokėme, kad vienas kito nei pakeisime, nei pasiimsime tos laimės. Pirmiausia patys turime nesavanaudiškai mylėti ir duoti tą meilę.


Turbūt planuojate turėti vaikų - kaip manai kaip tai pakeis Jūsų kasdienybę?


Be abejo. Ajurvedoje sakoma, kad kiekvieną gražų ir svarbų įvykį gyvenime reikia planuoti. Juk žmonės nerengia neplanuotų gimtadienių ar vestuvių. Vaikučio atėjimas į šeimą yra vienas svarbiausių momentų ir jam reikia ruoštis. Tiek vyras, tiek moteris turėtų prasivalyti organizmą nuo toksinų, susilaikyti nuo alkoholio, nesveiko maisto. Abu turi vaikučio norėti, apie jį galvoti, į jį medituoti. O po to tik nuo Kūrėjo priklauso, kada naujajam šeimos nariui laikas ateiti į šeimą. :) Manau, kai viskas vyksta planuotai ir sąmoningai, vaikutis į kasdienybę įneša tik džiaugsmą ir dar daugiau meilės.


Nuotrauka iš asmeninio E. Taretaitės archyvo


Kaip atrodo Jūsų eilinis savaitgalis dviese?


Savaitgaliais keliamės lygiai taip pat anksti kaip ir darbo dieną, nors Ivanui nereikia skubėti į darbą, o aš taip pat stengiuosi tomis dienomis nekonsultuoti moterų. Po visų rytinių ritualų sėdame pusryčiams, būtinai išeiname pasivaikščioti, dažnai važiuojame į vaisių turgų, susitinkame su draugais ir šeima. Sekmadienį turime tradiciją užsukti į cerkvę uždegti žvakelių, taip pat dažnai važiuojame į vaišnavų šventyklą, kai būname Europoje, apsilankome katedrose ar bažnyčiose. Sekmadieniais dažnai pakviečiam šeimos narius vakarienės, pagaminu jiems ką nors skanaus:)


Nuotrauka iš asmeninio E. Taretaitės archyvo

Dėl ko į Tave dažniausiai kreipiasi moterys konsultuotis?


Daugelis moterų yra praradę ryšį su savimi: jaučiasi pavargę, yra piktos, irzlios, jautrios, turi tokių sveikatos sutrikimų kaip vidurių užkietėjimas, viršsvoris, pilvo pūtimas, plaukų slinkimas. Visa tai vyksta dėl disbalanso ir nežinojimo savo kūno, savo prigimtinės kūno konstitucijos. Dažnai užtenka net vienos konsultacijos, kad moterį atvesti į balansą, kad ji pasijustų geriau.

Taip pat daugelis moterų konsultuojasi moteriškumo, savęs atradimo, dvasingumo klausimais.

Man labai gera būti naudingai. <3


Būtinai apsilankykite!:)

Eglės puslapis facebook'e.

Ir Eglės Youtube kanalas.


#interviu #moteriškumas #ajurveda #būksušeima #įkvėpimas #laimė

Related Posts

See All