Žuvų taukai - kaip išsirinkti?

Dar prieš rugsėjo pirmąją apsilankius su vaikais pas šeimos gydytoją abi išgirdome - nepamirškit žuvų taukų vaikams.. Aha, turbūt visi žino, kad jie labai naudingi. Tarp minimų pliusų yra: sumažėjęs kraujo spaudimas, mažesnė rizika susirgti širdies ir kraujotakos ligomis, mažina psichinių ligų simptomus, mažina riziką susirgti jomis, gerina imuniteto funkciją, gali gerinti regėjimą, išlaiko geresnį regėjimą vyresniame amžiuje, gerina odos būklę, mažina alergijų riziką, padeda mesti svorį (žinoma, kartu su sveika mityba bei sportu), mažina uždegiminius procesus organizme, gerina savijautą sergantiems depresija bei mažina nerimo jausmą, ir taip toliau, ir panašiai. Žodžiu, naudinga nuo mažiausių iki seniausių ir tikrai verta vartoti ypač prasidėjus šaltesniems orams. Hm.....tai kaip išsirinkti??
1) Ant etiketės žiūrėti, kad būtų bent 500mg EPA ir DHA (DHR, EPR) (abi yra omega 3 rūšys). Bet svarbu - žiūrėti ne kiek žuvų taukų yra piliulėje, o kiek minėtų medžiagų yra piliulėje. Jei nerandate 500 mg - tada rinkitės papildą, kuriame yra kuo daugiau. Ir tikrai verta pažiūrėti į šiuos skaičius, nes tarkim vaistinėje žiūrėjome vienus papildus su bendrai sudėjus 700 mg šių rūgščių, o kitus su bendrai sudėjus 90 mg šių rūgščių. Tai jeigu spėjama, kad pasisavinti gali organizmas 40-50% - ką tegaunam? 40 mg naudingų rūgčių? Kai rekomenduojama 250-500 mg..

2) Knisantis toliau, reiktų atkreipti dėmesį į EPA ir DHA formą - geriausiai įsisavinama forma yra trigliceridai, mažiausiai - ethyl ester.

3) Geriau rinktis menkių kepenų aliejų (jis papildomai turi vitaminus A ir D). Ir yra netgi dar geresnis variantas - fermentuotas menkių kepenų aliejus, fermentuojant dar geriau išlieka vitaminai.

4) Galima rinktis žuvų taukus, kurių sudėtyje yra antioksidantas - reiškia jie ilgiau išlieka su naudingom savybėm ir mažesnė rizika, kad nusipirksit senstelėjusius žuvų taukus.

5) Būtų puiku jei ant pakuotės būtų koks nors užrašas, jog buvo testuota dėl sunkiųjų metalų.

6) Labai rekomenduotume rinktis kuo natūralesnius, mažiau apdirbtus: t.y. tuos, kurie be jokių papildomų skonių, be išimto kvapo ir pan.


Labai giriami žuvų taukų papildai yra Rosita ir Green Pasture.


Čia reitingas geriausių JAV:

https://labdoor.com/rankings/fish-oil


#riebalai #sustiprinkimuniteta #zuvutaukai #stiprinamės #sveikėjamirstiprėjam #vaikųsveikata #rinkimai #renkamgeriausia