KNYGA Proud of Lithuania / A Fairy Tale by Sweet Root

Kas mus gerai pažįsta tikrai labai puikiai žino mūsų meilę Lietuvai, tad bet kokia knyga apie Lietuvą visą laiką patraukia mūsų dėmesį. O šįkart mūsų dėmesį knyga dar ėmė ir "nunešė".
Iškart buvome labai suintriguotos pačios idėjos - dar tada, kai knyga buvo kūrimo stadijoje ir apie ją mums papasakojo vieni iš jos kūrėjų - Drasida ir Sigitas. Pasaka apie Lietuvą. Iš tiesų, kai dabar jau laikome knygą savo rankose nenustojam ja žavėtis. Apie kiekvieną detalę pagalvota - ar žinojot, kad galima rinktis iš devynių viršelių? Beje, išsirinkti išties sunku. Knygoje rasite receptų, bet jie, sakytum, taip subtiliai paslėpti. Knyga pilna nuostabių nuotraukų - tikrai nuostabių, bet priešingai nei tradicinėse receptų knygose - šios nuotraukos apie Lietuvą, apie pas mus augančius augalus, apie šiuos augalus auginančius žmones. Patiekalų receptų išties nedaug, ir jie taip natūraliai įsipaišo tarp visų kitų užfiksuotų akimirkų, kad negalime šios knygos vadinti receptų knyga - ji yra daug daugiau negu tai.


Autoriai sezonas po sezono keliauja per mūsų metų laikus pasakodami skaitytojui atrodo lyg seniai žinotus dalykus: kaip keičiasi sezonai, augalai, ką kada galime valgyti, kokie skoniai vyrauja, kas žydi, o kas meta lapus, kaip keičiasi skoniai. Juk atrodo viskas aišku? Tik kartu taip pamiršta. Knyga užburia įsitraukti į tą mūsų Lietuvos sezoniškumą ir gal šiandien nusipirkti ne avokadą, o burokėlį, kad išbandyti naują skonių derinį, paragauti avies jogurto ir tiesiog gerte gerti lietuvišką skonį.


MONŲ MONAI VERDIKTAS: NUOSTABU. O kas tik matė šią knygą - visi pastebi vis kitas jos detales: vieniems patiko medžiaga aptrauktas viršelis, kitiems knygoje įspausti raštai, tretiems nuotraukos, ketvirtiems literatūriškas rašymo stilius, penkti buvo sužavėti komanda, kuri prie projekto ilgai dirbo, šešti jau užsakė knygas savo klientams (beje, knyga dviem kalbom - anglų ir lietuvių).
#mylimLietuvą #dvitylos #sweetroot #sezoniškumas #burokėlis #geriausiosknygos #knygosapžvalga #geraknyga #geradovana