8 patarimai - ką daryti pastebėjus pirmuosius peršalimo/viruso/gripo simptomus?

Na mes manome, kad dažniausiai pajauti pačius pirmuosius simptomus – lyg gerklę kabina, o gal nosis kemšas, o gal akis pradeda, skaudėt, o gal galvą.. nieko dar rimto, temperatūros nėra, nelabai aišku kas čia tave puola, na bet jauti, kad ne viskas gerai – ko griebtis? Nes dažnai nedarai nieko arba apsiriboji pora priemonių, atsiguli vakare ir lauki – praeis/nepraeis? Būna, kad praeina...būna ir ne:)
  1. VANDUO – (nepamiršk, kad kovas - vandens mėnuo! tuoj tuoj) iškart pradėk gerti vandenį. Jeigu organizmui trūks vandens –natūralu, kad sunkiau funkcionuos imunitetas. Kitas dalykas – pakankamas skysčių kiekis reiškia, kad kvėpavimo takų išskyros nebus per tirštos ir lengviau valysis.

  2. ŠILTAS DUŠAS ir DRĖGNAS ORAS– šilti garai gerai veikia kvėpavimo takus, padeda jiems išsivalyti. Nepamiršk, kad oras turėtų būti drėgnas – tai, kad žiemą, kai daugiausiai sergama, patalpos būna kaip tik pripildytos sauso prišildyto oro – tik padeda virusams nugalėti mūsų organizmus, tada labiau kemšasi nosis, daugiau erzinasi gerklė. Taip pat yra toks faktas, kad virusams kenkia drėgmė, mokslininkai aiškina, kad turbūt todėl, kad drėgnesniame ore sunkiau jiems plisti. Taip kad – nepamiršk patalpų drėkintuvo – mes savuosius jau turime:)

  3. MEDUS – veikia antibakteriškai, turi polifenolių bei netgi probiotikų. Pripažintas kaip imunitetui padedantis produktas. Taip pat gali išbandyti ir kitus natūralius antibiotikus iš mūsų straipsnio.

  4. ILSĖKIS – jei yra galimybė, tiesiog pailsėk. Geriausia netgi – pamiegok, nes miego metu išsiskiria citokinai, kurie veiksmingai kovoja su infekcijomis. Kitas dalykas, kad jeigu tarkim darbe išgyveni stresą – stresas gamina hormoną kortizolį, kuris trukdo imuninei sistemai maksimaliai kovoti su infekcija. Bet iškart kitas patarimas:

  5. PASIMANKŠTINK – žodžiu, mūsų Milda jei tik pajaučia pirmus simptomus – nestabdo savo bėgiojimų ir vis tiek išlekia prasibėgt – lengvai, lėtesniu tempu, bet vis tiek pajuda – Milda tai Milda (gal ji neišmanėlė:D), bet pasirodo tyrimai, rodo, kad lengva mankšta (na grynai pagal save – gal visai nesportuojančiam lengva mankšta yra prasitampymas, o toks lengvas prasibėgimas būtų šokas organizmui, o kitam gal ir lengvas prasibėgimas yra lengvutė mankšta). Kaip ir visur su imunitetu – tiksliai nežinomas mechanizmas kaip tai paveikia imunitetą, bet spėjama, kad tiesiog kūne greičiau “prastumdomas” kraujas ir limfa su baltaisiais kraujo kūneliais, paskatinama imunitetui svarbių ląstelių gamyba ir galima tikėtis greitesnės reakcijos į virusą ar bakteriją.

  6. IŠGERK CINKO – ieškok papildo iš cinko acetato arba cinko gliukonato ir išgerk po tabletę kas dvi valandas - taip siūlo biomedicinos mokslininkė Lisa Cuchara. Iš tiesų yra tyrimų, kurie rodo, kad cinko papildomas vartojimas gali stipriai (net iki 50%) sutrumpinti sirgimo laiką, tačiau ne visi tyrimai tą patvirtina. Iš tiesų cinkas yra labai svarbus imunitetui, jo trūkumas iššaukia rimtas imuniteto ligas, cinkas stimuliuoja daugumą imuniteto ląstelių, radome daug mokslinių straipnių šią tema – kaip ir kiek cinkas svarbus imunitetui. Tik lieka klausimas kiek cinko papildomas vartojimas gelbėja tik pradėjus sirgti, siūlytume atsiklausti savo gydytojos.

  7. SVEIKAI VALGYK – vieni žmonės tik pradėję sirgti praranda apetitą, o kiti nusprendžia save “palepinti” kokiu sotesniu ar saldesniu valgiu – na tai pats laikas būtų kaip tik suvalgyti vaisių ar daržovių, kurios lengvai virškintųsi. Taip pat galima suvalgyti natūralaus jogurto, kad palaikyti virškinimo gerąsias bakterijas. Kaip anglai sako – VALGYK VAIVORYKŠTĘ – yra labai daug vaisių ir daržovių, kurie padeda imunitetui dirbti savo darbą, kuo spalvingiau maitinsies, tuo įvairiapusiškiau bus stimuliuojamas imunitetas.

  8. NEVARTOK ALKOHOLIO – alkoholis sulėtina imuniteto funkciją net iki 24 valandų, tad jeigu puola ‘bacilos’ – tikrai ne laikas penktadienio alui su bendradarbiais ar vyno taurei prie vakarienės.#imunitetas #sustiprinkimuniteta #atsigaukžaibiškai #sveikėjamirstiprėjam