8 PATARIMAI kaip padėti vaikams pamėgti sportą

Tai gi, jau sužinojome, kad absoliučiai kiekvienam vaikui yra reikalinga aktyvi veikla (o dažniausiai tai yra kažkoks sportas). Jei vaikas yra ramus - jam aktyvumas reikalingas dėl teisingo skeleto vystymosi, o jei vaikas aktyvus - sporte jis gali išsikrauti. Tad pateikiame TAU 8 patarimus, kaip įtraukti vaiką į sportinę veiklą. Beje, patarimai bus naudingi ir tiems, kurie tiesiog norės paįvairinti savo aktyvų laisvalaikį ;)


1 patarimas. Turi būti smagu! Visa sportinė veikla visų pirma turi būti smagi! Tai darom ne todėl, kad reikia, ne kaip bausmę, ir jokiu būdu ne per prievartą! Sportuoti yra tiesiog smagu! :) Tad einam pabėgioti, pažaisti krepšinį ar futbolą, pašokinėti batute dėl to, kad tai yra tiesiog smagu. O vaikams juk patinka viskas, kas yra smagu :)


2 patarimas. Būk pavyzdys! Vaikai yra patys geriausi mėgdžiotojai :) Tad, jei nori, kad tavo vaikas būtų aktyvesnis, na nieko veiksmingiau už save nesugalvosi. Tai gi, susigalvok sau aktyvių veiklų, ir vis pasiūlyk vaikui prisijungti. Tikrai garantuojame, kad jie sutiks :) Be to, šitaip iškart gauni tris privalumus - ir vaikas aktyvus, ir tu aktyvus, ir vaikas gauna individualų mamos arba tėčio dėmesį - kas gali būti geriau? Labai rekomenduojame ir įvairias šeimynines veiklas - tarkim mes dalyvaujame šeimos bėgimuose, vaikai noriai bėga vaikų bėgimuose, einame į žygius. O kai einame pabėgioti, net Mildos Jurgis nori kartu :)


3 patarimas. Įvairovė. Naudokis fantazija ir pačiu įvairiausiu sportiniu inventoriumi. Su kamuoliu galima ne tik krepšinį žaisti, bet ir futbolą, dešimtuką (mūsų vaikystės žaidimas, kuris tikrai patinka ir mūsų vaikams!), gaudynes su kamuoliu (čia jau mėgstamiausias Dovilės vyro ir berniukų žaidimas - pilnas kiemas krykštavimų!), tinklinį, kas aukščiau/toliau/gudriau numes. O be kamuolio juk dar yra ir raketės, ir šokdynė, ir lankas, ir... Tad tikrai rekomenduojame vis atsinaujinti savo sportinį inventorių, kartu su vaiku susigalvoti įvairiausių žaidimų ir tikrai laikas bus ne tik aktyvus, bet tooooks smagus!!


4 patarimas. Aplinka. Būk aktyvus ne tik kieme ar sporto salėje. Eikite pasivaikščioti po savo rajoną, išeikite į parką (galima net užduotį susigalvoti - aplankyti visus miesto parkus, ar Lietuvos piliakalnius, ar dar ką nors), susiraskite krepšinio aikštelę, futbolo stadioną. Kuo įvairesnės vietos - tuo įdomiau vaikui judėti. Ir tikrai nereikia ieškoti toliau - pradėk nuo kelionės (pėsčiomis!) po savo rajoną - ir pamatysi, kiek gali atrasti tiesiog už kampo :) Dovilės berniukai labai mėgsta tokias atradimų keliones su tėčiu ir dviračiais - ir gandrą pamato, ir su paštininke pasikalba, ir dar grįžta su didžiausia lauko gėlių puokšte mamai :) Beje, ar žinojai, kad Kaune mes turim tokią iniciatyvą šešios trim? Tai va, jie ne tik susitinka pasportuoti įvairiose miesto vietose, bet dar ir priima su vaikais! Tad tau tereikia... prisijungti :)


5 patarimas. Būreliai. Ypač naudingi šaltuoju metų laiku. Jei vasarą mūsų vaikų aktyvumas dar yra pakankamas, tai šaltuoju metų laiku to judesio dienos metu ženkliai sumažėja. O jei dar vaikas eina į mokyklą, o namo grįžęs sėda prie namų darbų, tada prie televizoriaus ar planšetės... Užtat labai labai rekomenduojame įvairius sportinius būrelius. Smagiausia tai, kad sporto būreliai -tai ne tik plaukimas ar krepšinis. Jų yra tiek tiek daug, kad tau tereikia išsirinkti. Kaip Asta ir minėjo, plaukti turi išmokti visi vaikai -tad čia jau stipriai rekomenduojame. Bet tuo pačiu raginame neapsiribok tik pagrindinėmis - populiariausiomis sporto šakomis. Atsimeni mūsų fechtavimosi treniruotę iš klubo "Dvikova"? Tai va, Dovilės Vakaris tik pamatęs iškart užsimanė, ir jau net dvejose treniruotėse buvo, ir yra tiesiog susižavėjęs :) Tad išbandyk ir atrask! Ir nebijok ieškoti :)


6 patarimas. Naudok vaikišką žingsniamatį. Tai tinka vyresniems vaikams (bet juk jie ir yra mažiau aktyvūs, dažniausiai..). Mes pačios naudojame žingsniamačius, mūsų vyrai naudoja - tad vakare gaunasi net savotiškos varžybos - kuris kiek nuėjo, kuris buvo aktyvesnis :) Ir kodėl į tai neįtraukti vaiko? Jam irgi savotiška pramoga - dalyvauti lenktynėse su mama ir tėčiu, vakare pasitikrinti, kas kiek nuėjo. Plius, vaikiški žingsniamačiai turi dar ir papildomų funkcijų - galima nusiųsti jam pranešimą (su užduotimi, ar tiesiog pagyrimu), o įveikus dienos užduotį vaikas gauna specialų žaidimo kodą. Tad jei tai paskatins vaiką daugiau judėti - kodėl gi ne :)


7 patarimas. Video žaidimai. Kąąą? Ir iš kur čia aktyvumas? Ramiai ramiai :) Mes tikrai nesiūlome vaikų sodinti prie planšečių, kompiuterių visai dienai. Bet gi jie yra vaikai, ir tikrai nori žaisti. Tad kodėl nepaieškoti aktyvių, judesio reikalaujančių žaidimų - tarkim su Playstation ar Xbox - video žaidimų, kuriuose nereikia sėdėti, bet turi šokti, judėti, atkartoti judesius, įveikti užduotis ir... Ir veikti viską, tik ne sėdėti :) Ir op - labai lengvai nušauname du zuikius - ir žaidimą pažaidėme, ir pajudėjome :) Tik primename, kad tikrai nerekomenduojame video žaidimų visą parą.. Čia tik vienas iš aštuonių patarimų :)


8 patarimas. Užtikrink. Vaikas per dieną turi būti aktyvus mažiausiai 60 minučių. Bet juk nebūtinai tai turi būti iškart 60 minučių. Atsikelkite ryte ir padarykite mankštą - 10 minučių. Tada po pietų pavažinėkite dviračiu, ar pažaiskite krepšinį, o vakare pažaiskite gaudynių. Bet kokia veikla, ir kai suskirstai dienos bėgyje - gaunasi visai lengvai :) Ir tada būsi tikrai, kad tavo vaikas kasdien yra aktyvus bent 60 minučių :)
#sportassveikata #tekssportuot #fizinisaktyvumas