INTERVIU. Kalbiname "MYLI" damas.

Tai gi, šįkart kalbiname dvi damas, sukūrusias "MYLI" - natūralų blakstienų ir antakių serumą. Beje, išduosime paslaptį, šiuo metu jų komanda kaip tik plečiasi - ta gražiąja moteriškąja prasme - abi damos laukia šeimos pagausėjimo. Ir ne bet kokio! Kartu sudėjus, "MYLI" šeima pasipildys 4 naujais nariais!!

Tad ir visą pokalbį pradėjome būtent nuo to :)Kaip jūs čia taip sugalvojote? Ir verslą pradėti, ir leliukus?


Iš tikro, net negalvojom ir neplanavom. Viskas taip pakeliui gavosi. Su "MYLI" pradėjome daugiau nei prieš metus. Tiksliau pradėjome kovą.

O pradžia buvo tokia: pradėjome domėtis, ieškojome informacijos, kūrėme receptus, gilinomės į reikalavimus, įstatymus, kas ką reglamentuoja. Ir viena kitos neskubinome. Plius ir tyrimai lėtai vyksta, tai viskas taip po truputį - analizavomės aliejus, sudėtį, receptus, tada ieškojome pakuočių.

Ir tada, per vieną iš mūsų susitikimų Arūnė sako - didėju per pilvą, o po mėnesio jau Grytė sako - aš irgi didėju. Tai taip nieko jau ir nebestabdėm, nes supratome, kad gerai susiplanavusios galime viską padaryti :)


Papasakokite apie save - kas yra "MYLI" įkūrėjos?

Mes abi esame baigę ISM universitetą. Mokėmės tos pačios specialybės - vadybos, tik ne tame pačiame kurse (Arūnė vyresnė už Grytę 2 metais).

(Grytė) Baigusi universitetą aš bandžiau atrasti save visokiuose darbuose - išbandžiau ir logistiką, ir nekilnojamą turtą, renginių organizavimą. Daug dirbau su marketingu.

Taip labai plačiai ir visur išbandžiau save, bet kažkaip visada žinojau, kad norėčiau turėti savo – kur bendravimas su klientu ir tarp kolegų būtų su pagarba ir siekant aukštų standartų. Tai visąlaik turėjau galvoje tą savo verslo vaizdinį. Dabar man 28 metai, ir turiu šeimą, trijų metų sūnų Motiejų bei nuostabią veiklą.

(Arūnė) Pabaigus ISM universitetą, iš karto po studijų gavau pasiūlymą dirbti ISM Executive School padalinyje – tuo metu dirbau labai daug ir, maniau, kad darbas yra geriausia, kas gali nutikti gyvenime. Bet per penkis metus „perdegiau“ ir pradėjau galvoti apie prioritetus gyvenime, svarstyti, kas man patinka ir kur jaučiuosi geriausiai. Visų pirma – dabar geriausiai jaučiuosi savo šeimoje. Tuomet pradėjau galvoti, kokia veikla galėtų papildyti mano gyvenimą. Kaip tik tuo metu gyvenimas prisipildė pats – mūsų su Gryte pradėtas verslas ir vaikų laukimas pakėlė laimės lygį į neregėtas aukštumas.


Ir kaip jūs susipažinote tada?

Kadangi mokėmės tame pačiame universitete, tai vis prasilenkdavome koridoriuose. Tik bendrų paskaitų nebuvo, tai nebuvo ir to pirmo kontakto. O šiaip Arūnės vyras yra Grytės kursiokas. Tai jau kai susitikom, tai staigiai mes tada 'susiklijavom' - ir bendrą kalbą radom, ir bendrų temų milijonas. Draugės iš pirmo žvilgsnio (abi juokiasi).


Kuriuo momentu, tarp visų idėjų ir jų gryninimų, nusprendėte steigti įmonę "MYLI"?

Mes nuo pat pradžių labai domėjomės - ir kiti galvojo, kad apsikrovėme tais darbais, nes mes labai daug skaitėm - tiek apie produktą, tiek apie įmonę. Ir apie įmonę mes nuo pat pat pradžių galvojom - kreipėmės į "Versli Lietuva", pačios ieškojom informacijos. Tai patį faktą, kad steigsim įmonę taip ir žinojom nuo pat pradžių, tik ieškojom geriausios verslo formos. Nes norėjosi, kad viskas nuo pat pradžių būtų taip švariai ir gražiai - tvarkingai, su visais dokumentais. Tiek pati įmonė, tiek ir pats produktas. Plius gi dabar labai daug yra to "internetinio verslo", kur prekybą per facebook'ą vykdo, kur pinigus į asmeninę sąskaitą pervedinėji, nežinai - gausi/negausi. Tai mes to norėjom, kad viskas būtų kitaip - nuo pat pradžių tvarkingai, kad jau dėl šitos vietos neskaudėtų galvos. O labiau rūpėtų, kokį naują produktą sukuri, kaip jį įvesti.


O kaip sugalvojote savo verslo pavadinimą?

(abi juokiasi) Čia labai dažnai mūsų šito klausia - ir mes net nežinom, kaip atsakyt. Mes visada galvojome, kad va - sugalvojo pavadinimą - tai naudojosi visokiais idėjų generavimo metodais, gudriai dėliojo, su logika. Ir mes bandėm, iš pradžių sakėm - va, pasiimam vyno (dar tada nesilaukėm, tai ir vyno galėjom) ir su vyrais galvosim - jie mums dar padės, įvertins, sukritikuos. Nieko nesigavo :) Ir rašėmės, ir galvojom. Iš pradžių mintys sukosi apie "my oil", nes norėjom kažko su tuo - mano aliejus. Ir žinot, kaip sako - ta mintis ateina vat taip vat, tai Grytei ji būtent vat taip vat ir atėjo. Apie 12h nakties. ir baisiausia būna, kai jau nebežinai, ar čia labai gera mintis, ar čia jau tokia tragiška, kad... Nes jau tiek buvo tų idėjų, kad tikrai nebeskyrėm, kur kokia. Ar čia skamba/neskamba, ar čia gerai/negerai? Bet kai Grytė pasakė, kad "MYLI", tai man, Arūnei, visų pirma labiausiai patiko, kad tai lietuviškas žodis, kaip ir susideda iš to pirminio "my oil", plius mes skatinam moteris labiau save mylėti - neskubant, natūraliai. Tai pamatėme. kad čia telpa visa ta mintis, apie ką mes nuo pat pradžių ir galvojome.


Ar ateityje planuojate plėstis ir kurti naujus produktus?

Taip. Norime kurti ir pasiūlyti tokius produktus, kurie būtų problemų sprendimas. Kurių arba nėra, arba yra, bet norisi natūralios alternatyvos - kaip kad nutiko su blakstienų serumu. Tik šitoje vietoje labai savęs neskubiname, nespaudžiame, bet ateityje tau tikrai bus - ateis organiškai iš to poreikio, kad vat mums reikia, ir tada darom :)


Kokiomis vertybėmis vadovaujatės versle?

Kai pagalvoji, mums yra lengva toje vietoje, nes abi baigę tuos pačius mokslus tame pačiame universitete. Mums jis davė ne tik bendrą suvokimą apie patį verslą, bet ir stiprų verslo etikos suvokimą. Ir kalbant apie "MYLI" mums svarbiausia yra natūralumas (natūralūs produkto ingredientai), sąžiningumas (tiek prieš klientą, tiek prieš save ir valstybę).


O kaip draugystė ir verslas? Ar būna nesutarimų/ginčų?

Nebuvo dar (abi net susižvalgo). Gal irgi dėl ISM (universitetas, kurį abi baigė), jam čia dedame tą pliusą. Nes mes viską ką šnekame būname apgalvojusios iš anksto, ir tada pavyzdžiui sakai - pasidarom X dalyką, nes manau, kad bus.. Mes iškart pateikiame viena kitai idėjas su argumentais, ir nebūna tokių - ai, noriu ir tiek, ar man gražu rožinė (ir abi juokiasi). Ir šiaip, tikrai savo draugystėje nededame ant to akcentų - verslas yra verslas. Abi jame siekiame gerų rezultatų, abi norime geriausio. Ir abi neturime tame didžiulės patirties - tad kartu tariamės, naujai bandome ir ieškome geriausių sprendimų.


Mums dar labai įdomu, kaip jums seksis su "MYLI" ir leliukais :)

Na taip, bus visai naujas etapas gi. Aš tai jau žinau, ko laukti, tai kažkaip nusiteikusi (Grytė). Tuo tarpu Arūnė juokiasi ir priduria - O aš tai kai nežinau, irgi :) Arūnė dar priduria, kad jei ką - jų akcininkai perims laikinai veiklą (beje jų akcininkai - jų vyrai). Bet šiaip abi esam nusiteikusios optimistiškai ir realistiškai. Pačioje pradžioje atsiradus vaikams gal sumažės pats idėjų generavimas, užtat norime dabar atsiimti ir kuo daugiau visko padaryti. Ruošiamės :)Beje, šios žavingai pilnėjančios damos mums pažadėjo, kad sekantį interviu duos po kokio pusmečio - kai "MYLI" šeima jau bus padidėjusi. Pažadas yra pažadas, o kad jo nepamirštume - rašome čia irrrr... laukiame tęsinio!
#myli #verslopradžia #motyvacija #gerabendrauti #kokybė